טוען...

“אתם לא גדולים, אבל מאוד משפיעים”: ריאיון עם מנכ”ל אורורה

למה מודל הלגליזציה של קנדה עדיף, למה הענף הישראלי מעניין אותו במיוחד ואיך הוא צופה שהשוק העולמי ייראה בעוד 5 שנים. ריאיון עם מיגל מרטין, המנכ"ל החדש של חברת AURORA הקנדית שהגיע לביקור בישראל בשבוע בו הנחית כאן לא פחות מ-1.8 טון. "הפעם שלחנו את הזנים המובחרים ביותר," הוא אומר, ומקווה להגיע למקום הראשון במכירות גם בישראל

רגע אחרי שענקית הקנאביס הקנדית שהוא מנהל הנחיתה בישראל קנאביס במשקל שיא – לא פחות מ-1.8 טון מ-8 זני פרימיום במשלוח הגדול ביותר אי פעם – הגיע לביקור בארץ המנכ”ל החדש של חברת אורורה (Aurora), מיגל מרטין – בהחלט הזדמנות טובה לשיחה עם אחד האנשים הבכירים ביותר בתעשיית הקנאביס העולמית.

בריאיון למגזין קנאביס הוא מחמיא לרגולציה הישראלית הקפדנית, צופה קונסולידציה בשוק העולמי ומקווה להיות אחת מ-3 מעצמות ענק שיחלשו עליו, מסביר כיצד אורורה הגיעה למקום הראשון במכירות בקנדה ובגרמניה ומקווה לעשות זאת גם בישראל וקובע: “הסיפור של הקנאביס עדיין נכתב, אנחנו במרתון, לא בספרינט”.

מתבקש לשאול אותך קודם כל על לגליזציה. מה אתה חושב שהמודל הנכון ביותר לישראל לעשות?

“אני אוהד גדול של המודל הקנדי. לדעתי, אם מסתכלים על לגליזציה גם מבחינה ישראלית וגם מבחינה ארגונית, כשיש לך מבנה פדרלי מחושב היטב שמתבסס על כך שתחום הרפואה עובד תחילה על פי התקנות, תוך התאמה עם כל בעלי העניין המרכזיים בתחומי המחקר, הגידול, ההפצה והשיווק – אז ההליכה לכיוון הלגליזציה של קנאביס בתחום הפנאי תצליח ותחזיק גם לאור שינויים פוליטיים שיתרחשו. גם מה שקורה בארה”ב כרגע הוא מרגש, אבל הממשל שם הוא לא בדיוק במבנה פדרלי אז קולורדו שונה מקליפורניה, ששונה מניו יורק, ששונה מפנסילבניה וכן הלאה. כשיש לך את כל המדינות הקטנות האלה, שלכל אחת מהן משטר משלה, חסר מאוד נושא הפיקוח הפדרלי. קנדה היתה ממוקדת ומחושבת בדרך שבה עברה את כל השלבים בדרך ללגליזציה, והיום יש לך עסק תוסס הכולל גם פנאי וגם רפואה ומאפשר לחברות כמו שלנו ואחרות להיות מסוגלות להשקיע כמו שצריך ולאגד את כל החלקים. 

“ממה שאני רואה, אני חושב שגם ישראל עושה את זה בדיוק כמו שצריך. התחלתם בתוכנית רפואית מחושבת ואתם עובדים היטב על מחקר ופיתוח, גנטיקת זנים וכל עמודי הליבה שחשובים כדי שעסקי הקנאביס יהיו יציבים ויצליחו. ברור שכל הדברים שקשורים בקנאביס הם פוליטיים באופיים, ולכן צריך לבצע יישור קו בין המחוקקים לבין כל בעלי העניין המרכזיים בתחום, כדי שתוכל גם לייצב את הכלכלה סביב זה וגם לנהל עסק תוסס של קנאביס למטרות פנאי. 

“אני אופטימי לגבי זה שישראל לא רק תלמד מאחרים כמו קנדה ושווקים פוטנציאליים נוספים, אלא גם תייצר מצוינות סביב הפוטנציאל שלה לייצוא קנאביס, בדגש על הגנטיקה שלו. אני חושב שבגלל זה אנחנו באורורה נרגשים לעבוד עם ישראל, מהמצוינות שיש לכם בתחום הביוטכנולוגיה ובתחומים נוספים הקשורים למחקר ופיתוח ביחס לעולם. בנוגע ללגליזציה, אין לכם מה למהר. אני מזכיר שמי שמיהרו היו צריכים לחזור את כל הדרך ולהתחיל מחדש. אנשים תמיד רצו להתקדם מהר יותר, אבל אני מברך על מה שאתם עושים כאן בישראל כי אלה הדברים שיש לעשות עבור עסק יציב”.

מיגל מרטין מנכ"ל אורורה
“נרגשים לעבוד עם ישראל”, מיגל מרטין, מנכ”ל Aurora

מרטין, אמריקאי יליד ניו מקסיקו, עבד בעבר בענקית הטבק “פיליפ מוריס” ובחברות נוספות וצבר, לדבריו, “ניסיון רב בתחום הרגולציה”. לאחר מכן כיהן כנשיא וכמנכ”ל חברת “רליווה” (Reliva), המתמחה בייצור ובאספקת מוצרי CBD באיכות גבוהה שמוצריה נמצאים בכ-20 אלף חנויות בארה”ב. בתחילת 2020 נקנתה רליווה על ידי אורורה, מרטין הפך למנהל המסחרי של ענקית הקנאביס הקנדית וזמן קצר לאחר מכן, בספטמבר 2020, לפני פחות משנה, הוא מונה למנכ”ל החברה הנחשבת לאחת משלוש חברות הקנאביס הגדולות בעולם. 

השנה האחרונה לא היתה קלה לאורורה. למרות ששוק הקנאביס בקנדה ובעולם כולו נמצא בצמיחה, אתם הצגתם ירידה של 27% בהכנסות בהשוואה לרבעון הראשון של שנת 2020 ודיווחתם על הפסד של 155 מיליון דולר קנדי ברבעון הראשון של 2021.

“חברות הקנאביס הקנדיות, בהרבה מובנים כמו חברות טכנולוגיה אמריקניות, לא מוערכות על פי הרווחיות שלהן אלא על פי הפוטנציאל. לכן, אם תחזור שלוש שנים לאחור, תוכל לראות שחברות כמו אורורה פשוט מתמקדות בצמיחה רבה ככל האפשר ומתרחבות לכל שוק אפשרי. כך קורה שהליבה והמדדים הפיננסיים, אפילו דברים כמו תזרים מזומנים מרווחים, לא היו חלק מהתחשיב. מעבר לכך, הרקע שלי הוא במוצרים מוסדרים רגולטורית ורווחיים. היה לי הכבוד לעבוד על כמה מהמוצרים הגדולים בעולם בתחום הזה ולכן הובאתי כדי לעשות שינוי גם באורורה. המציאות היא שתהליך השינוי למוצרים בפיקוח לוקח קצת זמן וזו אחת הסיבות שהרבעון האחרון היה רבעון ירוד מבחינתנו, בנוסף על כך שהיו לנו קיזוזים על הרבה דברים שונים. הדרך הנכונה להסתכל על המצב הפיננסי של חברה כמו שלנו היא להסתכל על כל הפעילות וכמובן על הצמיחה של המגזרים הרווחיים עבורנו, לכן הפן הרפואי כל כך חשוב לנו. אני חושב שתראו אותנו ממשיכים להתקדם ואפילו הכרזנו בסוף הרבעון האחרון שנשקיע עוד 15 עד 20 מיליון דולר לרבעון בהתייעלות. אנחנו מרגישים שאנחנו יכולים לעשות את זה. בנוסף, ביצענו השקעות בגנטיקה ובמחקר ופיתוח שהניבו תוצאות טובות. בשורה התחתונה, חשוב לזכור שאנחנו חברה שהתמקדה בצמיחה ולא ברווחיות ולוקח זמן לחברה שלא ששונה מאלה שהתמקדו בצמיחת יתר לעומת רווחיות לאזן את שורת הרווח”.

איך השפיעה הקורונה על הפעילות שלכם, ועל שוק הקנאביס בכלל?

“היתה לה כמובן השפעה מאסיבית על שוק הקנאביס בקנדה ובכל רחבי העולם. בקנדה התרחשו למעשה שלושה דברים. הראשון היה שהצמיחה העצומה בחנויות נעצרה ורבות מהחנויות שכבר נפתחו עמדו למעשה סגורות או עבדו רק על משלוחים, אז כמובן שהיתה לכך השפעה גדולה, במיוחד בעיר אונטריו שהיא השוק הגדול ביותר שלנו. בשורה התחתונה, בתקופה שבה יכולנו להכפיל את העסק מבחינת כמות החנויות, ספגנו למעשה הפסדים. שנית, בקנדה, כמו בכל שוק מוצרי קנאביס, האינטראקציה בין המפיץ לצרכן חשובה ביותר, במיוחד כאשר יש מותגים חדשים ופריטים חדשים על המדף. בקורונה, חוסר היכולת לתקשר כראוי סביב מותגים ומוצרים חדשים האטה מאוד את ההתקדמות הכוללת. לבסוף, כיוון שאנשים היו בבתים, רבות מהדרכים שבהן אנחנו מתקשרים עם הצרכנים פשוט לא היו זמינות עבורנו. לנוכח המצב היינו צריכים לבצע הרבה התאמות ושינויים גם במפעלים ובמתקנים שלנו והקורונה בהחלט היתה אתגר גדול עבורנו, כמו עבור כולם, אבל אני חושב שהחברה עשתה עבודה פנומנלית בהחלט. ידענו להישאר חיוביים ומרוכזים והצלחנו להגדיל את החלק הרפואי בתקופה הזו. עשינו, למשל, דברים גדולים בגרמניה ובעוד מקומות בעולם ואני נותן לחברה הרבה קרדיט שגם במהלך מגפה עולמית הצלחנו לממש כמה מההזדמנויות המרכזיות שלנו.”

מה מבחינתך הם המוקדים העיקריים של פעילות אורורה כיום?

“מעבר לשוק הפנאי בקנדה, הייתי אומר שהחברה מתמקדת בכמה היבטים שיכולים להיכנס תחת הכותרת ‘קנאביס רפואי’. לאורורה יש היסטוריה ארוכה בתחום הזה והיא באמת נבנתה כעסק של קנאביס רפואי. אין נתונים אחידים על מכירות של קנאביס רפואי בעולם, אבל אנחנו במקום הראשון בקנדה, שהיא אחד משווקי ההכנסות הגדולים ביותר, אם לא הגדול ביותר. בנוסף, אנחנו במקום הראשון בגרמניה ומצליחים מאוד בשווקי מפתח נוספים כמו פולין ובריטניה ושמחים שאנחנו יכולים לעבוד טוב גם עם ישראל. ענף חשוב נוסף שאנחנו שמים עליו דגש גדול הוא מוצרי ה-CBD, שבו אנחנו מוכרים את המוצרים שלנו בתחום ביותר מ-20 אלף חנויות בארה”ב, וחלק משמעותי נוסף מהעסק שלנו הוא גנטיקה, מחקר ופיתוח זנים, שבו אנחנו עובדים עם מעבדות גנטיות מהגדולות בעולם. נכסי הליבה של אורורה, כמו גם ההיסטוריה שלה, נטועים באמת עמוק בתחום הרפואה. אנחנו עושים הרבה עבודה עם חיילים משוחררים בקנדה ויש לנו את מספר החיילים המשוחררים המטופלים הגדול במדינה. אנו רואים הרבה חיילים משוחררים שסובלים מפוסט טראומה (PTSD) וכמובן שגם מפציעות ומבעיות נוספות ויש לנו את הכבוד לטפל בהם.”

הזן רקס (Rex) במתקני חברת אורורה בקנדה
“הפעם שלחנו את הזנים המובחרים ביותר שלנו” (בתמונה: הזן Rex במתקני חברת אורורה בקנדה, בקרוב בחנויות בישראל)

מרטין הגיע לישראל בעקבות הסכם שותפות של אורורה עם חברת קנטק (CANTEK) הישראלית, חברת קנאביס רפואי שהוקמה על ידי שמואל קפואנו, נצח ישראל ודניאל מחלוף ובבעלותה שטחי גידול, מחקר ופיתוח, מרכזי ייעוץ, מפעל ייצור בהליכי הקמה ובית מרקחת שאמור להיפתח תחת המותג “עץ הדעת”. ההסכם, שנחתם באוגוסט 2020, כולל זיכיון בלעדי בישראל להזמנת מינימום של 4 טון קנאביס בשנה לטובת אספקה קבועה ויציבה של מוצרי אורורה עבור המטופלים בישראל. קנטק היא כיום הנציגה הבלעדית של אורורה בישראל, כאשר ההסכם האסטרטגי בין החברות כולל גם אספקה של אורורה לחברת “Cantek GMBH”, השלוחה האירופאית של קנטק הממוקמת בגרמניה.

את השהייה שלו בישראל מגדיר מרטין כ”מעניינת”, אבל גם הוא יודע שפוטנציאל השוק במדינה בת 9 מיליון בני אדם הוא מוגבל יחסית. “נכון, ישראל לא הולכת להיות השוק הגדול ביותר שלנו”, הוא מודה, “אבל היא כן מדינה מאוד משפיעה מאוד כלפי חוץ, במיוחד בכל הקשור לתעשיית הביו-טק ולמחקר שמתבצע אצלכם. אני חושב שהסביבה של ישראל היא טובה במיוחד עבור קנבינואידים ולכן, אם מחפשים שווקים מסורתיים למחקר ולפיתוח וגנטיקה, ישראל היא מקום מצוין. 

זן קנאביס של חברת אורורה
זן קנאביס ממתקני Indoor של חברת Aurora, בשבועות הקרובים יגיע לחנויות בישראל

“מחקר הקנאביס לא ביסס את עצמו, במיוחד בארה”ב, בתחום הרפואי והפרה-רפואי. בנושאים האלה, ישראל מקדימה הרבה מקומות ולכן אנחנו נרגשים מאוד מהשותפות שיצרנו עם חברת קנטק. זו שותפות שבה אחד ניזון מהשני, שכן שתי החברות כבר עשו הרבה בתחום הרפואי ובטווח הארוך יש עוד הרבה למה לצפות בכל הקשור למחקר, רפואי ופרה-רפואי. אני חושב שמה שעוד מעניין בישראל ואנחנו יכולים להרוויח אותו מהשותפות עם קנטק הוא שיש כאן סטנדרטים מחמירים להפליא ומהגבוהים בעולם, כמו למשל בדיקה של כל סוגי ההדברה השונים, ועוד. כדי לעמוד בסטנדרטים הללו נדרשת עבודה רבה גם בצד של קנטק וגם בצד שלנו, אבל אני כמובן יודע שזה הדבר הנכון לעשות כדי להגיע לתוצאות הגבוהות ביותר שאפשר”.

דיברת על תוצאות גבוהות, נכון להזכיר שבמשלוח הראשון שלכם לכאן עלו כמה הערות על איכות הטרימינג. האם ואיך אפשר להבטיח שבמשלוח הנוכחי של 8 הזנים שנחתו כאן השבוע טענות כאלה לא יצופו שוב?

“הזנים שהגיעו לכאן בפעם הזאת הם שמונה מהמובחרים ביותר שלנו ואנחנו מאוד גאים בהם. חלק מהם כבר נמצאים בשוק הקנדי והתקבלו היטב על ידי המטופלים הרפואיים שלנו. אנו מצפים לכך שהמטופלים והרופאים יביעו התעניינות באיכות ובהשפעה של המוצרים שלנו כדי שיהיה מוצדק ונכון עבורנו להנפיק אותם, כך שאנחנו נרגשים מכך שאותם בעלי עניין מרכזיים יבינו שאנחנו מנסים להעלות את הרף ולשפר את האיכות הכוללת של המוצרים שלנו. ישראל דורשת קנאביס רפואי באיכות ובדרגה הגבוהה ביותר ואנחנו עושים הכל כדי לספק זאת, בין אם זה בעוצמת החומרים, בהדירות שלהם או בטרפנים. שלחנו לכאן כמה מהדברים הטובים ביותר שאנו מוכרים בקנדה, שהם למעשה המוצרים הטובים ביותר שלנו”.

ומה לגבי סוגיית המחיר? שקית של עשרה גרם מהמוצרים שלכם עולה בישראל בין 260 ל-310 שקלים, כשהמחיר בקנדה נמוך יותר.

“בקנדה יש החזרים וסבסוד חלקי דרך הביטוח הרפואי והמחיר למטופל הוא בהתאם לכך, אז זו לא בדיוק השוואה של ‘תפוחים מול תפוחים’ במונחים של תמחור, כי הכיסוי הביטוחי משפיע כמובן על עלות התרופה למטופל. יש בקנדה איגודים גדולים שפועלים לקידום ולהשוואת הרפואה מבחינה חברתית ומחירי הקנאביס הרפואי מושפעים מהפעילות שלהם. בנוסף, יש כמובן את עלויות המשלוח, השינוע, ההפצה וכולי שמתווספות. מעבר לכל אלה, בישראל יש גם סטנדרטים גבוהים משמעותית של בדיקות מאלה שיש בקנדה או במערב אירופה ובשווקים בינלאומיים אחרים, וגם לכך יש כך השפעה על התמחור”.

לדברי נצח ישראל, מנכ”ל קנטק, “אנחנו סבורים שלמטופלי הקנאביס הרפואי בישראל מגיע לקבל מהמוצרים הטובים שיש לעולם להציע, בהדירות קבועה, כזו שתקנה לקהל המטופלים רצף טיפולי ותאפשר להם לסמוך עלינו שאנחנו איתם בדרך הארוכה. ההסכם עם שותפינו מזה שנה וחצי, חברת אורורה קנאביס, מאפשר אספקה קבועה ויציבה של מוצרים איכותיים שעונים על מגוון התוויות ומתאימים למגוון המטופלים בישראל. איכות, יציבות והמשכיות הם נר לרגלינו ולכן אנו מספקים אך ורק מוצרים שגדלו בתנאים האופטימליים ובאיכות הגבוהה ביותר, במתקנים המתקדמים ביותר בעולם. בשבועות הקרובים הזנים סדאמן ולומינריום יחזרו למלאי ואיתם ששה זני פרימיום נוספים בקטגוריות שונות, שיגיעו לבתי המרקחת בצורה מדורגת. מגוון הקטגוריות והמחירים שנציג נועדו לענות על הצורך של מגוון המטופלים בשלל ההתוויות השונות. לאחר חודשים של עבודה משותפת ונמרצת עם שותפינו באורורה, ובראשם מר מרטין, מנכ”ל אורורה העולמית, מטרתנו היתה ונשארה: אספקת מוצרי קנאביס רפואי באיכות הגבוהה ביותר, עם יציבות במלאי, על מנת לספק ודאות והמשכיות למטופלים בישראל”.

משלוח הקנאביס הגדול אי פעם נחת בישראל
משלוח הקנאביס הגדול אי פעם לישראל שנחת השבוע בנתב”ג – 1.8 טון עם 8 זנים של חברת אורורה

“הקשרים עם השווקים האירופאים בכלל והשוק בישראל בפרט חשוב מאוד גם לאורורה,” מדגיש מרטין. “הזכרתי קודם את הסטנדרטים הגבוהים שיש לרגולטורים הישראלים ואני נותן להם קרדיט על כך. אנחנו רואים סטנדרטים דומים במקומות כמו גרמניה, שם הסטנדרטים סביב הייצור הרבה יותר הדוקים וקשוחים מאשר בקנדה או בצפון אמריקה. אנחנו עושים מאמץ כדי לבנות את מערכת הקנאביס שלנו כך שתהיה באיכות וברמה הגבוהה ביותר, עם רמת ההתאמה הרגולטורית הגבוהה ביותר ומידת הדיוק הגדולה ביותר, וכאשר אנחנו מצליחים לחדור לשוק עם סטנדרטים גבוהים כמו בישראל או בגרמניה זה מאפשר לנו להצליח בכל מקום. גרמניה היא באמת דוגמה טובה, שכן רבים מהמתחרים שלנו לא הצליחו לעמוד בסטנדרטים שלה ומכיוון שאנחנו כן הצלחנו, זה אפשר לנו להרחיב את העסק שלנו בשווקים האירופיים. המטרה שלנו היא להיות חברת הקנאביס מספר אחת בעולם ולהצלחה באירופה יש כמובן חלק מרכזי בכך”. 

יש סיכוי שתקימו מתקן שלכם בישראל? 

“תמיד יש סיכוי, אבל הרבה תלוי במה שיתפתח בעתיד. כרגע השותפות שלנו עם קנטק עובדת היטב ואני מאמין גדול בזה שאם אתה עושה מה שאתה עושה טוב ומוצא אחרים שעושים את מה שהם עושים טוב, למשל עבודה נפלאה בהפצה ובשיווק המקומי, הצעד ההגיוני הבא הוא בהחלט לבדוק את ההיתכנות שיהיה לנו מתקן מקומי בשטח בישראל. אני חושב גם שישראל יכולה להיות בסיס מעולה למחקר ואורורה יכולה לקחת חלק מרכזי בכך. לדעתי, עד כה רק גירדנו את פני השטח במחקר הקנבינואידים ויש הרבה פוטנציאל שטמון בחומרים הללו שטרם גילינו. יש, למשל, הרבה מחקרים שמתנהלים על קנבינואידים לעומת אופיאטים (משככי כאבים) ואולי בהמשך נגלה ש-CBD יכול להחליף את האופיאטים החזקים והממכרים. רבים מהמטופלים שלנו מנסים להחליף תרופות אחרות שיש להן תופעות לוואי מזיקות ולהתחיל להשתמש במוצרי קנאביס ולכן אני חושב שמקומות כמו ישראל, שבהם אתה רואה מחקר פרה-רפואי ורפואי שנעשה לפני מקומות אחרים בעולם, הם מרגשים עבור חברה כמו אורורה. בסופו של דבר אני חושב שאנחנו נמצאים בריצת מרתון ולא בספרינט. חברה כמונו מוכנה ויכולה לפעול לטווח הארוך וישראל היא מקום טוב לעשות זאת בגלל ההיסטוריה הארוכה של המחקר ואיכות הביו-טכנולוגיה כאן”.

זן קנאביס סדאמן של אורורה
הזן סדאמן (Sedamen) של אורורה – מהמבוקשים ביותר גם בישראל

כשהוא נשאל על העתיד הקרוב והרחוק יותר, למשל מה לדעתו הכיוון שאליו יתפתח שוק הקנאביס הרפואי ושוק הקנאביס בכלל בחמש השנים הקרובות, מרטין מדבר על קונסולידציה – איחודים ומיזוגים בין חברות.  

“אני חושב שאנחנו צפויים לראות שלוש או ארבע חברות קנאביס עולמיות גדולות, שיהיו מצוינות בכל האספקטים, החל ממחקר רפואי, דרך גידול והפצה ועד השיווק והאספקה. עבור אורורה, הכוונה שלנו היא כמובן להיות אחת מאותן חברות ששולטות בשוק הזה ואני חושב שזה אומר להיות חברה שנדרשת לעשות דברים אחרת מחברות אחרות. מה שהיינו רוצים להיות הוא חברה שידועה בהקפדה על רגולציה ומפתחת זנים באיכות גבוהה. חברה המיועדת בעיקר למטופלים, אבל גם לשימוש עצמי ולפנאי. אני חושב שאנחנו הולכים לראות מדינות נוספות שמיטיבות עם חברות כמו אורורה, שיש להן מצוינות רגולטורית, כמו שאתם עושים בישראל – מתחילים תהליך של שוק רפואי ושל דה-קרימינליזציה בתחום הפנאי ואז ממשיכים ללגליזציה. 

“מנקודת המבט הזו, יש כנראה מקום רק לשלוש או ארבע שחקניות גדולות בקרב חברות הקנאביס העולמיות, שיהיו כאלה שמקפידות על מצוינות לא רק בדברים כמו אחוזי THC או עוצמת החומרים, אלא גם בכל הקשור לגנטיקה, למחקר ולאיכות, כמו גם לקנבינואידים נוספים כמו CBD, CBG ועוד. זו הסיבה שאני כל כך מתרגש מכך שה-CBD אולי יהפוך לחוקי בקרוב כאן בישראל, כי אלו אותן סיבות שבזכותן אנחנו יכולים להצליח בישראל ושאפשרו לנו להצליח גם בשווקים אחרים כמו סינגפור, תאילנד, פולין או מלטה, שכבר יש בהן את המוצרים שלנו. זה עולם קטן מנקודת מבט רגולטורית ואנחנו רוצים להיות ידועים בתור שיאני התאימות לרגולציה בכל מדינה שאליה נגיע. בשורה התחתונה, חשוב לי שידעו שהסיפור של חברות הקנאביס, במיוחד אלו הקנדיות, עדיין נכתב. אם אתה מסתכל על החברות הקנדיות הגדולות ביותר, למשל ‘קאנופי’ (Canopy) או ‘טילריי’ (Tilray) הן מאוד שונות זו מזו וכמובן שגם מאורורה. לכל אחת יש נטייה שונה וסגנון שונה. אנחנו באורורה מאמינים מאוד בהיבט הרפואי של העסק הזה, אני חושב שכל הדרכים מתחילות ברפואה וממשיכות ממנה”.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר