ארה"ב: 6 מדינות נוספות בדרך ללגליזציה

במשאל-עם שנערך בשבוע שעבר אישרו תושבי אורגון, אלסקה ו-וושינגטון די.סי את הצעות החוק ללגליזציה של קנאביס והצטרפו בכך למהפכה שהחלה לפני כשנתיים במדינות וושינגטון וקולורדו. הנה 6 המדינות שעשוית להיות הבאות בתור לעשות לגליזציה של קנאביס למטרות פנאי.

הניצחונות בהצבעות הלגליזציה באלסקה, אורגון, ו-וושינגטון DC עדיין טריים, אך שווה כבר להתחיל לעקוב מקרוב אחרי ההתפתחויות הקרובות במספר מדינות בארה"ב שככל הנראה עומדות להצטרף לגל הלגליזציה בקרוב:

אריזונה

חבר הקונגרס הרפובליקני איתן אור הכריז על תוכנית להצעת חוק חדשה ללגליזציה מלאה של קנאביס למטרות פנאי למבוגרים מעל גיל 21, מהלך שהוא מקווה שיכניס מיליונים רבים לקופה של אריזונה.

קליפורניה

לקליפורניה יש שוק משגשג של קנאביס רפואי (למרות שהוא רק חוקי למחצה) עוד משנת 1996 – עת הפכה המדינה לראשונה בעולם המתירה שימוש בקנאביס למטרות בריאותיות במרשם רופא. בעקבות המדיניות המקלה בקליפורניה, שהעבירה חוק דה-קרימינליזציה של קנאביס כבר לפני 4 שנים, כיום ישנו גל מאסיבי של תמיכה בהצעת חוק ללגליזציה לקראת בחירות 2016 ופעילים כבר החלו לאסוף כספים למען המטרה. בשבוע שעבר אישרו תושבי קליפורניה במשאל-עם את הצעת החוק לדה-קרימינליזציה של כל הסמים.

מיין

ב-2013, העיר הגדולה ביותר במדינת מיין, פורטלנד, הצביעה בעד חוק לגליזציה חדש של עד 70 גרם קנאביס למטרות פנאי ברוב מוחץ של 67%. ביום שלישי האחרון גם דרום פורטלנד, שנחשבת לעיר נפרדת בפני עצמה, הצביעה בעד לגליזציה. כעת, פורטלנד, על 200 אלף תושביה, משמשת עבור המחוקקים במדינת מיין כ"מגרש ניסיון" ללגליזציה של קנאביס. פעילים כבר החלו באסיפת חתימות לקראת הצעת חוק ללגליזציה בכל המדינה ב-2016. מאחר שהלגליזציה בפורטלנד הצליחה, מיין היא אחת המועמדות הכי סבירות ללגליזציה בזמן הקרוב.

מסצ'וסטס

במסצ'וסטס כבר יש קמפיין שקורא ללגליזציה של קנאביס בדומה לאלכוהול ב-2016. אך לאור היישום המעוכב והאיטי של חוק הקנאביס הרפואי שם, לא ברור האם להצעת החוק באמת יש סיכוי. עם זאת מסצ'וסטס היא מהמועמדות המובילות לקדם חוק לגליזציה חדש.

נבאדה

בנבאדה כבר יש קמפיין עם פרסומות ל"רגולציה של מריחואנה כמו אלכוהול", אשר נתמך על ידי הסנטור לשעבר עו"ד ריצ'רד סגרבלום, בתקווה שהדבר יביא לשיגשוג משמעותי בתעשיית התיירות, אחת מאבני היסוד של הכלכלה של נבאדה (בעיקר בזכות לאס וגאס). בימים אלו אוספים תומכי הקנאביס חתימות של מאה אלף תושבי נבאדה במטרה להביא את הנושא למשאל עם.

וויומינג

בוויומינג כבר הוגשה הצעת חוק ללגליזציה של קנאביס, ומשאל העם עליה ייערך ב-8 לנובמבר, 2016. אם היא תעבור, קנאביס יהיה חוקי לשימוש למטרות פנאי למבוגרים מעל גיל 21, וקנאביס רפואי יהיה חוקי לכל מי שמקבל אישור מרופא. וויומינג היא אמנם מדינה מאוד שמרנית יחסית, אך גם אלסקה כזאת, וזה לא מנע ממנה להצביע בעד לגליזציה בבחירות האחרונות.

מדינות נוספות

בדלאוור, רוד איילנד, וניו מקסיקו, עלו הצעות חוק ללגליזציה בשנים האחרונות שנדחו במשאל עם בהפרש זעיר. למרות זאת, כעת כשתנועת הלגליזציה צוברת יותר עוצמה וחודרת לזרם המרכזי, ישנה סבירות הרבה יותר גבוהה שניסיונות עתידיים כאלו כן יצליחו.

ראו עוד:
40 מדינות בארה"ב שוקלות הקלה בחוקי המריחואנה
10 מדינות שנמצאות בדרך ללגליזציה

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט