טוען...

ארה”ב: הקלה בעונשים על עבירות סמים קלות

צעד נוסף בדרך להפסקת הפללת צרכני הסמים בארה”ב: הממשל הפדרלי הודיע על הקלות בעונשי המינימום על עבירות סמים קלות.

בשבוע שעבר דיווחנו כאן על הצהרתו המפתיעה של אריק הולדר, התובע הכללי של ארה”ב, שאמר כי “המלחמה בסמים גורמת לנזק” ורמז על שינויים צפויים בעמדת הממשל הפדרלי. אתמול (ב’, 12.8), הודיע הולדר על שינויים במדיניות הענישה של ממשל ארה”ב בכל הנוגע לעבירות סמים קלות.

אריק הולדר
אריק הולדר, התובע הכללי של ארה”ב

על פי התכנית החדשה יבוטלו עונשי המינימום הגבוהים המוטלים על עבריינים לא-אלימים שאינם קשורים לארגוני פשע ומואשמים בעבירות קלות.

הולדר אף הצהיר כי הוא מודע לנזק שבמדיניות הנוכחית ואמר כי המטרה היא להתאים באופן נכון יותר בין העבירה למי שביצע אותה.

“היום אנו נמצאים במעגל בלתי נגמר של עוני, פשע ומאסרים של יותר מדי אזרחים בארה”ב,” אמר. “המדיניות הנוכחית מחלישה את הקהילות והאינדיבידואלים יותר מאשר שהיא מחזקת.”

“רדיפת הצרכנים וביצוע מעצרים רבים לא בהכרח מובילים למקום בטוח יותר,” אמר עוד.

אין זה ברור אם ההחלטה על הקלה בעונשים על עבירות קלות באה בהמשך להבטחתו של הולדר מסוף שנת 2012 שאמר כי “בקרוב נכריז על מדיניות המריחואנה החדשה”, או שמא מדובר בשינוי מינורי בלבד.

בהתחשב בלחץ מצד מדינות מרכז ודרום אמריקה, העובדה שלראשונה בהיסטוריה חצתה התמיכה בלגליזציה בארה”ב את רף 50% האחוזים והגישה העולמית שהולכת ונוטה לטובת הקלה על חוקי הסמים, נראה שניתן בהחלט להניח שהממשל האמריקני מתכונן היטב לוועדה המיוחדת שתתכנס באו”ם בתחילת שנת 2016 וצפויה לדון בנושא הלגליזציה במישור הבינלאומי.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר