מגלגל...

ארה”ב: הקונגרס ידון בהקלה על חוקי המריחואנה הפדרליים

שימוע חשוב ייערך בעוד שבועיים בסנאט האמריקני בנושא הקונפליקט שבין חוקי המריחואנה הפדרליים לאלו המדינתיים.

פטריק ליהי, סנאטור מהמפלגה הדמוקרטית ויו”ר וועדת המשפט של הקונגרס האמריקני, הודיע אתמול (26.8), כי ב-10 בספטמבר יתכנסו חברי הקונגרס לשימוע מיוחד בכדי לדון בהתנגשות שבין חוקי המריחואנה הפדרליים לאלו המדינתיים. אל השימוע הוזמן בין השאר גם התובע הכללי של ארה”ב, אריק הולדר.

פטריק ליהי
סנאטור פטריק ליהי

“חשוב ביותר שנחליט האם רדיפת אזרחים שעושים שימוש אישי או רפואי במריחואנה במדינות בהן זה מותר בחוק, היא ניצול יעיל של המשאבים הפדרליים,” אמר ליהי. “אני מאמין שעל הממשל הפדרלי לכבד את החוקים המדינתיים או לכל הפחות להגדיר בבירור מה מותר ומה אסור.”

ראו גם: ראשי ערים בארה”ב לברק אובמה: “תנו לנו להחליט על מדיניות המריחואנה בעצמנו”

היום, כאשר 20 מדינות בארה”ב כבר אישרו בחוק מכירה של קנאביס למטרות רפואיות ובשתי מדינות עברו בתחילת השנה חוקים ללגליזציה מלאה של קנאביס לשימוש עצמי, הממשל הפדרלי עומד בפני דרישה להגדיר מחדש את החוק הפדרלי ולהבהיר את הקונפליקט המורכב.

על פי החוק הפדרלי בארה”ב, קנאביס הוא סם מסוכן ללא תועלת רפואית וחל איסור מוחלט על כל מכירה, גידול או שימוש בו. עם זאת, כבר משנת 1996, בה נחקקו חוקי הקנאביס הרפואי הראשונים בקליפורניה, ישנה התנגשות בלתי פתורה בין אותו חוק פדרלי חד-משמעי, לבין חוקים שנחקקו במדינות השונות בארה”ב ומתירים שימוש מוגבל בצמח האסור.

ראו גם: חבר קונגרס מתפרץ לנאומו של התובע הכללי: “הפסק את המלחמה בסמים”

במהלך החודשים האחרונים התייחסו גורמים בממשל לנושא זה מספר פעמים, אך טרם נתקבלה החלטה ברורה. עוד בחודש דצמבר 2012, מיד עם היוודע תוצאות משאל העם ללגליזציה בוושינגטון וקולורדו, הבטיח הנשיא ברק אובמה כי הממשל הפדרלי לא ירדוף אחרי צרכני הקנאביס במדינות אלו, אך מאז הוא וגורמים אחרים בממשל משתדלים להתעלם מהנושא ככל שניתן.

בתחילת החודש הודיע אריק הולדר, התובע הכללי, על הקלה מסויימת בחוקי הענישה של צרכני הקנאביס ואף אמר כי “המלחמה בסמים גורמת לנזקים”.

בעוד שבועיים, 10.9, ייתכנסו כאמור חברי הקונגרס בכדי לדון באופן רשמי בעניין ההתנגשות החוקתית וידרשו מהממשל הפדרלי לבצע רפורמה היסטורית.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר