ארה"ב: המועמד לנשיאות הגיש חוק ללגליזציה של קנאביס

הצעת חוק ללגליזציה מלאה בארה"ב הוגשה אמש לראשונה לסנאט על ידי לא אחר מאשר המועמד המוביל לזכייה בבחירות לנשיאות, ברני סנדרס. הצעת החוק תאפשר לכל מדינה בארה"ב לקבוע מדיניות משלה להתמודדות עם צריכת הקנאביס. ההודעה באה שבוע לאחר שהצהיר כי קנאביס צריך להיות חוקי כמו טבק, במה שנראה כמו קריצה ברורה מאוד לקהל תומכי הלגליזציה בארה"ב

נושא הקנאביס הולך ותופס מקום נכבד בשיח בין המתמודדים לנשיאות ארה"ב בבחירות שיערכו בנובמבר 2016. ברני סנדרס, המתמודד בימים אלו מול הילרי קלינטון במאבק על ראשות המפלגה הדמוקרטית – בדרך להתמודדות על תפקיד נשיא ארה"ב מול נציג המפלגה הרפובליקנית – הודיע כי הגיש לסנאט הצעת חוק חדשה שתשים סוף לאיסור הנוקשה בחוק הפדרלי המגדיר את הקנאביס כסם אסור ומסוכן מדרגה ראשונה.

ההודעה על הגשת הצעת החוק החדשה באה פחות משבוע לאחר שאותו סנדרס קרא בנאום מול סטודנטים להסדרת שוק הקנאביס בחוק. "מריחואנה צריכה להיות חוקית כמו טבק ואלכוהול," אמר סנדרס וזכה למחיאות כפיים סוערות. "לראייתי מזמן היינו צריכים להסיר את האיסור הפדרלי על מריחואנה," אמר ועשה.

ברני סנדרס
ברני סנדרס: "קנאביס צריך להיות חוקי כמו טבק"

לגליזציה ברמה הפדרלית

סנדרס, שעל פי סקר אחרון מאתמול (ד') הצליח לעקוף במעט את הילרי קלינטון המתמודדת מולו על ראשות המפלגה הדמוקרטית וכרגע בעל הסיכויים הגבוהים ביותר לנצח את המועמדים הרפובליקנים ולהפוך לנשיא ארה"ב הבא, הגיש כאמור הצעת חוק חדשה שתשים סוף לאיסור הפדרלי על החזקה, גידול וסחר בקנאביס ותוצריו, ותאפשר לכל מדינה בארה"ב לקבוע לעצמה את חוקי המריחואנה לפי ראות עיניה.

על פי פרטי ההצעה, באם יתקבל החוק החדש, יוסר הקנאביס מרשימת הסמים המסוכנים של הממשל הפדרלי (פקודת הסמים), אך תמשיך לאסור על סחר בלתי חוקי בקנאביס ממדינות או אזורים בהם זה חוקי לאלו שבהן זה לא. עם זאת הענישה על עבירות לא תהיה פלילית.

על פי הדיווח זאת כאמור הפעם הראשונה בהיסטוריה בה מוגשת לסנאט האמריקני הצעת חוק שתשים סוף לאיסור הפדרלי על קנאביס.

סנדרס, פוליטיקאי יהודי אמריקני המכהן כסנאטור מטעם מדינת ורמונט מאז 2007, מתמודד כאמור לראשות המפלגה הדמוקרטית, כשמולו עומדת הילרי קלינטון. כשנשאלה קלינטון על עמדתה בנוגע ללגליזציה בשנת 2014 אמרה שעלינו "לחכות ולראות" מה יהיו התוצאות בקולורדו. בשנת 2015 כבר אמרה שהיא "תומכת במדינות שעושות לגליזציה".

בסקר 'גאלופ' 2015, שפורסם לפני שלושה שבועות, נמצא שיא של תמיכה בלגליזציה בארה"ב. 58% מתושבי ארה"ב אמרו כי תומכים בהסדרת שוק הקנאביס בחוק ובהפללת צרכני הקנאביס במדינה.

הצעת החוק במלואה:

https://www.xn--4dbcyzi5a.com/wp-content/Documents/Sanders-Bill.pdf

כזכור רק ללפני מספר שבועות נבחר לראשות ממשלת קנדה תומך לגליזציה מוצהר. ראש הממשלה החדש, ג'סטין טרודו, הבטיח שכשייבחר יביא ללגליזציה בתוך 18 חודשים מיום היבחרו.


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט