ארדן נגד יצוא קנאביס: “רוצים נוער בצה”ל – לא מכור לסמים”

אחרי שנטען כנגדו כי התנגדותו לייצוא נובעת מאי קבלת תקציב של מאות מיליוני שקלים, טוען הערב השר גלעד ארדן כי ימשיך להתנגד וכי משרד האוצר הוא זה שממהר לקדם את ההליך בגלל בצע כסף. “אף מדינה לא מייצאת קנאביס, אנחנו רוצים שהנוער יגיע לצה”ל ולא שיהיה מכור לסמים,” אמר.

סאגת הייצוא של הקנאביס הרפואי לחו”ל נמשכת: אחרי שמשרדי האוצר והבריאות הכריזו ביום א’ על החלטתם להתיר את הייצוא, באה בבוקר יום ב’ הודעתו של שר הבט”פ גלעד ארדן כי הוא יתנגד לייצוא ולא יאפשר השלמת המהלך.

בתגובה טען אתמול (ב’) מנכ”ל משרד האוצר שי באב”ד שארדן בסך הכל רוצה נתח נכבד בסך 207 מיליון ש”ח, שאם יקבלם יתרצה ויסכים להליך. “אם הייתי נענה לדרישה של 207 מיליון ₪ אז היינו כולנו כאן פה אחד,” אמר

הערב (ג’) בראיון לתכנית ‘6 עם עודד בן עמי’ ניסה ארדן להסביר מדוע הוא מתנגד לייצוא, אך לא התייחס לטענת משרד האוצר כנגדו ואף האשים בחזרה את האוצר באותה הטענה ממש.

“לצערי משרד האוצר לא מחכה, רץ קדימה, בגלל כסף, וזה לפני שהסדרנו את החינוך, את ההסברה ואת הטיפול בילדים ובני נוער שמשתמשים בקנאביס,” אמר. “כסף הוא לא חזות הכל, גם מסחר בנשים אפשר לעשות כסף. גם מהימורים לא חוקיים אפשר להלבין אותם ולעשות כסף.”

“אנחנו מדינה שרוצה שהנוער שלה יגיע לצה”ל ולא שיהיה מכור לסמים,” הסביר עוד. “לפני שטיפלנו בזה כבר רצים לעשות כסף מייצוא סמים כמדינה הראשונה בעולם.”

ארדן חזר על כך שישראל היא המדינה הראשונה בעולם שתייצא קנאביס רפואי לחו”ל וטען כי “אף מדינה לא מייצאת קנאביס”, למרות שקנדה והולנד כן מייצאות קנאביס.

בתשובה לשאלה האם השתמש אי פעם בקנאביס השיב ארדן רק “לא”.

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר