מגלגל...

אמסטרדם: 57% מהתיירים במרכז העיר מתעניינים בקנאביס

רוב התיירים במרכז אמסטרדם נמצאים שם גם מתוך עניין בקנאביס. 34% יגיעו פחות לעיר במקרה שתיאסר מכירת קנאביס לתיירים. 11% לא יגיעו בכלל. הסקר נערך לבקשת ראש העיר החדשה, שחוששת מעומס תיירים ברובע החלונות האדומים.

במטרה לדלל את עומס המבקרים באזור “סינגל” ׁ(Singel), הכולל בתוכו את רובע החלונות האדומים, שוק הפרחים וכיכרות מרכזיים, ערכה ראש עיריית אמסטרדם פמקה הלסמה סקר בו נשאלו התיירים על הסיבות שעשויות לגרום להם לא לבקר שוב.

את תוצאות הסקר העבירה ראש העיר לחברי המועצה לצד מסמך בו פירטה כי בכוונתה לבחון כיצד לצמצם את הפופולריות של הקנאביס בקרב תיירים, זאת עקב זרם תיירים גדול מדי. אמסטרדם, עם 1.1 מיליון תושבים, מארחת 17 מיליון תיירים בשנה.

בסקר השתתפו 100 תיירים בגילאי 18 עד 35 שביקרו באזור “סינגל” באמסטרדם. 57% מהם ציינו כי הקופישופס, החנויות למכירת קנאביס באופן חוקי, הם חלק חשוב בבחירה שלהם להגיע לאמסטרדם, כך בדיווח בגרדיאן.

עוד נמצא כי 34% מהמבקרים באזור זה יגיעו לעתים רחוקות יותר לבקר באמסטרדם אם תיאסר מכירת קנאביס לתיירים בקופי-שופס. 11% הצהירו כי לא ישובו בכלל לאמסטרדם במקרה שלא יוכלו לרכוש קנאביס.

40% מאלו שכן ימשיכו להגיע הצהירו כי במקרה כזה הם יפסיקו להשתמש בקנאביס או חשיש בעיר. 22% אמרו שהם יבקשו מאדם אחר, מקומי, לרכוש עבורם קנאביס. 18% אמרו שימצאו דרך אחרת כלשהי לרכוש קנאביס בעיר.

על פי החוק היבש קנאביס איננו חוקי באמסטרדם אך בשנת 1974 הותרה פתיחת חנויות קנאביס (“קופישופס”) ומכירה חופשית למבוגרים. גידול קנאביס ומכירתו לחנויות עודנו לא חוקי אך כמעט ולא נאכף.

לרשימת הקופישופס המומלצים באמסטרדם לחצו כאן.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר