הולנד: בוטל האיסור על מכירת קנאביס לתיירים

החוק החדש אמור להיות מיושם באמסטרדם לקראת חודש דצמבר 2012. בינתיים החוק תקף בשלושה אזורים בדרום הולנד

חוקיות קנאביס בהולנד נכון ליולי 2012

I amsterdam

אמש דיווחנו על התקווה החדשה שחזרה לתומכי הקנאביס בהולנד בעקבות התפרקות הממשלה ההולנדית, אך הבוקר (27/04) החליט בית המשפט ההולנדי לפסוק נגד העתירה שהגישו תומכי הקנאביס ונציגי הקופי-שופס בהולנד.

על פי החוק החדש, יונפק אישור מיוחד – “weed pass” – לאזרחים הולנדים שיהיו מעוניינים להמשיך ולרכוש סמים בצורה חוקית. חנויות הקנאביס יהפכו למעיין מועדון חברים סגור, עם רשימה של עד 2,000 חברים לחנות.

*** עדכון: כעבור חמישה חודשים בוטל החוק.

גם זה בטח יעניין אותך

על אף היותה של אמסטרדם יעד תיירותי פופולרי ביותר שהכניס לעירייה ולמדינה כספים רבים, פעלה בתקופה האחרונה המפלגה השמרנית בהולנד בכדי להגביל את אחוז ה-THC בחומרים הנמכרים בקופי שופס וכן למנוע מתיירים רכישה של חשיש בקופי שופס בהולנד.

התכנית של המפלגה השמרנית הפכה לחוק מדינה לקראת סוף שנת 2011 ויישומה בפועל אמור היה להתחיל ממש בימים אלו באזורים שונים בדרום הולנד.

צפו בכתבה של יגאל מוסקו מחדשות ערוץ 2: “הפרידה מהג’וינטים של אמסטרדם”:

התקווה חזרה לתומכי הקנאביס ובעלי הקופי-שופס

אך ייתכן וג’ה (Jah) הגיע לעזרת חובבי הקנאביס שכן לפני מספר ימים, ב-23 לאפריל, התפרקה ממשלת הולנד בפתאומיות בעקבות בעיות תקציביות חמורות.

מלכת הולנד קיבלה את ההתפטרות שהגיש ראש הממשלה לאחר שהשיחות על התקציב כשלו. חירט וילדרס התנגד לאימוץ הכללים של האיחוד האירופי והסביר: “אנחנו לא רוצים שהגמלאים שלנו יסבלו למען הדיקטטורים בבריסל”.

ראש ממשלת הולנד מארק רוטה וכל הקבינט הממשלתי הגישו כבר את מכתבי ההתפטרות באופן רשמי ובקרוב ייקבע מועד לבחירות חדשות בהן, כך מקווים ההולנדים, תיבחר ממשלה אשר תתנגד לחוק המריחואנה החדש במדינה.

קופי-שופ - חנות הולנדית לממכר מריחואנה וחשיש

נציגי הקופי-שופס פונים לבית המשפט

במקביל, נציגי הקופי-שופס, אשר חוששים לפרנסתם שתיפגע בעקבות החוק החדש, התאגדו והגישו עתירה לבית המשפט בטענה שחוק המריחואנה הינו הפרה בוטה של החוקה ההולנדית.

הבעלים של הקופי-שופ הנודע “GreenHouse CoffeeShop”, פירט על העתירה לבית המשפט: “החוקה ההולנדית קובעת שכל מי שנמצא בהולנד זכאי ליחס שווה ושהפליה על רקע דתי, תרבותי, פוליטי, גזעני או מיני אסורים בתכלית האיסור. על כן, החוק החדש הינו הפרה של החוקה שכן הוא מתיר הפליה של זרים (תיירים) במדינה.”.

בית המשפט בהולנד קבע: תיאסר מכירת קנאביס לתיירים

בית המשפט ההולנדי קבע הבוקר, 27/04/12 כי מעתה תיאסר מכירת מריחואנה וחשיש לתיירים.
על פי החוק החדש, יונפק אישור מיוחד – “weed pass” – לאזרחים הולנדים שיהיו מעוניינים להמשיך ולרכוש סמים בצורה חוקית. חנויות הקנאביס יהפכו למעיין מועדון חברים סגור, עם רשימה של עד 2,000 חברים לחנות.

החוק החדש ייצא לפועל ב- 01.05.2012 בשלושה אזורים בדרום הולנד ואמור להתפשט אט אט לכל הערים בהולנד כולל אמסטרדם.

נעדכן על כל התפתחות בהמשך.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר