“אל תקראו לי נרקומנית!” / נוית שטראוס סלמן

לפני מספר שבועות פירסם ‘מעריב’ כי בקרוב יוקם “מרכז גמילה מקנאביס רפואי” בבי”ח אברבנאל. במשרד הבריאות מיהרו להכחיש את הידיעה, אך מטופלים בקנאביס רפואי בישראל זועמים על הגדרת הצמח הטבעי שמציל את חייהם כסם שדורש גמילה. נוית שטראוס סלמן מגיבה על הידיעה.

מאת: נוית שטראוס סלמן
נוית שטראוס סלמן
נוית שטראוס סלמן ביום חתונתה

לא ייאמן, או יותר נכון עצוב כמה שזה צפוי – הטבע ברא לפני מליוני שנים צמח עם יכולות ריפוי מדהימות למגוון רחב של בעיות שלאורך כל ההיסטוריה קיימות הוכחות לשימושים הרפואיים בו. למעשה נראה כאילו נבראנו בכדי להשתמש בצמח הזה. פרופסור רפאל משולם, הישראלי מגלה ה-THC, אף מספר כי במוחינו יש לנו קולטנים שנועדו במיוחד בכדי לקלוט את החומר הפעיל שנמצא רק בצמח הזה. לצמח הזה קוראים קנאביס.

קיראו עוד: משרד הבריאות מכחיש את הידיעה על הקמת מרכז גמילה למטופלים בקנאביס רפואי.

עברו השנים והאגו שלנו התפתח, הפכנו להיות יצורים שרואים את הזולת רק ככלי לסיפוק הצרכים והרצונות שלנו ולא חלק מאיתנו וככה התפתחה הרפואה המודרנית שרואה את החולה כלקוח משלם ולא כאדם שזקוק לריפוי, התפתחה תעשייה מהרווחיות בעולם (אם לא הכי…), שמייצרת יותר תרופות ממספר המחלות שקיימות. כל תרופה דורשת תרופה אחרת לתופעות הלוואי. כל תרופה עושה נזק למשהו אחר. עושים בנו ניסויים ואנחנו בולעים ומבקשים עוד (תעשו גוגל על התרופה VIOXX – אני בלעתי אותה יותר מ 5 שנים 3 פעמים ביום עד ש”גילו” שהיא מזיקה ללב). תעשיה שלמה סובבת סביב המחלות שלנו ואיך לשמר אותן.

קיראו עוד: למה בעצם קנאביס לא חוקי?

בגיל 13 התחילו לתת לי תרופות נגד דיכאון, בגיל 15 קיבלתי JRA שזו דלקת פרקים כרונית- נעורים… משהו בתוכי יצא מאיזון.

במשך יותר מ-10 שנים בלעתי תרופות כמו עכבר מעבדה. מטרוטקסט (כימוטרפיה), סטרואידים, סלזופירין, ויוקס, פלקווניל, נקסין, גסטרו, אתופן, פרקוסט, אלגוליזין, ציפרלקס, אדרונקס, קלונקס, אנטיביוטיקה מכל סוג ועוד…

לפני כמה שנים החלטתי שדי! כל חודשיים אישפוז? כל חצי שנה העלאה במינונים? לאן נגיע??? משהו בי זעק שאני לא מוכנה יותר לשחק את התפקיד הזה. שזה לא הגיוני שזה ככה, שחייב להיות פתרון אחר.

אחרי המון מאבקים וקשיים בלתי נתפסים שאני לא אחפור כאן עליהם, קיבלתי סוף סוף טיפול ביולוגי (ENBREL) שמקבלים רק בהוכחה לכישלון ב-3 טיפולים שונים ולבסוף אנחת הרווחה הגדולה כשקיבלתי את האישור למריחואנה רפואית.

כבר שנתיים אני משתמשת בפלא הזה. בשילוב של תזונה בריאה ויוגה הפכתי מבן אדם שלא מסוגל לעבוד יותר מחצי יום בגלל תשישות וכאבים לבחורה מלאת מרץ ורצון לחיות. היום אני בעלת חנות, אני נשואה ואני באה לרופאים רק כדי לחדש את האישורים לשתי התרופות היחידות שאני צורכת – ENBREL וקנאביס רפואי. שדרך אגב מסובסדות חלקית ביותר. יוצא לי לשלם עליהן בערך 1000 ש”ח בחודש!

אז שלא יבלבלו לי את המוח ושלא יקראו לי נרקומנית! פעם הייתי כזאת כשצרכתי את הכימיקלים שסיפק לי משרד הבריאות בכזאת שמחה ואני לא מוכנה לחזור לשם. אסור לנו לתת למערכת המקולקלת הזאת להמשיך לדרוס אותנו.

האבסורד:

קנאביס סם מסוכן, הנה קח קצת תרופות

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר