ירידה באבטלה: 2,156 משרות נפתחו באורגון לאחר הלגליזציה

מאז אושרו חוקי הלגליזציה החדשים במדינת אורגון, ארה"ב, נפתחו כבר 2,156 מקומות עבודה חדשים לתושבי המדינה – שהם יותר ממה שיצרה תעשיית האלכוהול מיום היווסדה. צפי לעלייה נוספת בשנה הקרובה.

18 חודשים בלבד חלפו מאז אושרו חוקי לגליזציה במדינת אורגון, ארה"ב, והתוצאות המדהימות כבר נראות על פני השטח: דו"ח כלכלי חדש (להורדה) שמומן על ידי המוסדות הפיננסיים 'Whitney Economics' ו-'New Economic Consulting', סוקר את שוק הקנאביס הנוכחי במדינה, ואת רווחי המכירות החוקיים בשוק הרפואי והחופשי.

ממצאי הדו"ח מחזקים את הדיווחים החיוביים שהגיעו בשנים האחרונות מקולורדו, וחושפים את ממדי התרחבותו של שוק הקנאביס במדינה – יצירת 2,156 מקומות עבודה חדשים בתוך שנה וחצי, וכל זאת תוך גריפת רווחים של מליוני דולרים ממיסים כבר בחודשים הראשונים.

חנות קנאביס באורגון - חנויות הקנאביס שנפתחו ברחבי אורגון יצרו אלפי משרות חדשות בכלכלה המקומית
חנויות הקנאביס שנפתחו ברחבי אורגון יצרו אלפי משרות חדשות

יותר מאלכוהול

היקף שכרם המוערך של העובדים בתחום הקנאביס בשנת 2016 עומד על כ-46 מיליון דולר – הרבה מעל היקף השכר בתעשיית האלכוהול המקומית כולה שעומד על 28 מיליון דולר בלבד, כך על פי נתוני משרד התעסוקה המוצגים בדו"ח.

בנוסף מציינים מחברי הדו"ח כי בשנה וחצי שחלפו מאז פתיחתו, יצר שוק הקנאביס יותר מקומות עבודה מאשר תעשיית האלכוהול (יין, בירה, משקאות חריפים וכל מוצר אלכוהולי אחר) מיום סיום תקופת היובש (1933).

התפוצצות שוק הקנאביס באורגון הביאה למצב בו ישנן יותר חנויות קנאביס מסניפי 'מקדונלדס' ו-'סטארבאקס'.

הצפי: צמיחה משמעותית ב-2017

נכון להיום קנאביס לצרכי פנאי נמכר באורגון ללא מרשם רופא, אך רק בחנויות לממכר קנאביס רפואי (Dispensaries). לאחר שינוי ברגולציה שמתכננת הממשלה המקומית לבצע ב-2017, יעבור הקנאביס להימכר כמוצר לצרכי פנאי בחנויות ייעודיות שיופרדו מהמערכת הרפואית.

על פי הערכה של מחברי הדו"ח, שינוי שכזה יפתח באופן מלא את תחום הקנאביס במדינה ויתמוך ביזמים חדשים שייכנסו לתחום – מה שייצור שוק נוסף בתוך השוק הקיים היום באורגון, ויעלה באופן משמעותי את היקף המכירות בכל רחבי המדינה, כמו גם את מספר המשרות שייפתחו.

מנתונים שנסקרו מעשרות חנויות קנאביס במדינה מראה הדו"ח עוד כי מעל 74% מהמעסיקים מתכננים לשכור עובדים נוספים כבר השנה או בשנה הבאה, נתון המצביע על הכיוון החיובי אליו מתקדם שוק הקנאביס המקומי.

סרט דוקו קצר על הלגליזציה באורגון:

ראו עוד:
אורגון מחקה 50,000 רישומים פליליים על קנאביס
רשות הדואר בארה"ב לעיתונים: "אסור לפרסם מודעות קנאביס"
מושל קולורדו שינה דעתו: "הלגליזציה עובדת – התוצאות טובות"

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט