מגלגל...

הקמפיין הפרובוקטיבי של Jay-Z לקידום לגליזציה

קמפיין פרובוקטיבי של הראפר המפורסם ג'יי זי (Jay Z) מציג את האבסורד שבאי-חוקיות הקנאביס, חושף מקרים מזעזעים של צרכני קנאביס שהופללו על לא עוול בכפם, וקורא לשים סוף למדיניות ההפללה. לשם השוואה באחת הכרזות הוא תוהה איך ייתכן שסקס עם חיות משק חוקי בעוד שימוש עצמי בקנאביס לא

“קנאביס עדיין לא חוקי במדינות שבהן יחסי מין עם חיות משק כן חוקיים”, כך נכתב במודעות הקמפיין החדש של “מונוגרם” (Monogram), מותג הקנאביס של הראפר ג’יי זי, שמצביעות על הצביעות האבסורדית בחוקי הקנאביס הפדרליים בארה”ב.

חוקים, כידוע, הם חלק חשוב במה שמאפשר את קיומה של החברה האנושית. הם מסמנים את הסדר ואת המוסר ה”נכון”, אבל במקרים רבים הם מיושנים, ריקים מתוכן ואפילו גזעניים ובלתי מוסריים כלל. 

את הנקודה הזו בדיוק מעביר הקמפיין החדש של מונוגרם, והוא עושה זאת על ידי שימוש בתמונות בשחור לבן שמציגות מעשני קנאביס, כשעליהן טקסטים נוקבים ופרובוקטיביים בצבע לבן, המצביעים על הצביעות ועל האבסורד המובהק של מדיניות הסמים האמריקנית.

איך חוקי וקנאביס לא? קמפיין ג'יי זי נגד הפללת צרכני קנאביס
“קנאביס הוא עבירה פדרלית, אפילו במדינות בהן סקס עם חיות משק לא” – שתיים מהכרזות הפרובוקטיביות בקמפיין של ג’יי זי

הקמפיין מציג 8 מודעות דיגיטליות ושלטי חוצות, שבהם תצלומים של אנשים שהתמודדו עם מצבים שונים הקשורים לקנאביס ולחוקיותו, לצד טקסט שמצביע על דברים חוקיים במדינות שבהן קנאביס עדיין אינו חוקי – החל מלסמס בזמן הנהיגה, דרך להתחתן עם בן/בת הדוד שלך, וכלה ביחסי מין עם חיות משק ואפילו קניבליזם.

“העובדה שחוקי הקנאביס התפתחו בצורה דרמטית בשנים האחרונות ושמריחואנה חוקית למטרות רפואיות ב-35 מדינות בארה”ב ולמטרות בילוי ופנאי ב-16 מדינות, לא אומרת שהנושא הפך לשוויוני”, אמר ג’יי זי בהשקת הקמפיין.

"יש מדינה בארה"ב בה קניבליזם טכנית חוקי וקנאביס לא
“יש מדינה בארה”ב בה קניבליזם טכנית חוקי וקנאביס לא”
"אם אתה משתמש בלהביור להדליק ג'וינט, אתה צפוי להיעצר ב-17 מדינות (בארה"ב) - אבל לא בגלל הלהביור"
“אם אתה משתמש בלהביור להדליק ג’וינט, אתה צפוי להיעצר ב-17 מדינות (בארה”ב) – אבל לא בגלל הלהביור”
זה לא חוקי לטוס עם AK-47 בתא המטען. הכוונה ל(זן)קנאביס, לא לרובה"
זה לא חוקי לטוס עם AK-47 בתא המטען. הכוונה ל(זן)קנאביס, לא לרובה”

לדברי האמן המפורסם, הראפר הראשון אגב שהוכתר על ידי מגזין “פורבס” לכזה ש”שווה” מיליארד דולר (בשנת 2019), “חוקי הקנאביס מיושנים, אכזריים ומענישים באופן לא פרופורציונלי בהשוואה לשאר החוקים. עדיין אין לנו רגולציה נאותה נגד שליחת הודעות טקסט בזמן נהיגה במיזורי, אבל להישאר בבית ולעשן גראס יכניס אותך לכלא. 

“יצרתי את הקמפיין הזה כדי להעצים את קולותיהם של אלו שנענשו על אותו הדבר שממנו משגשגים כעת בעלי הון סיכון בשוק הקנאביס החוקי המתהווה. לעתים קרובות מדי אנו שוכחים שמדובר באנשים אמיתיים, שחוקי היומיום והעתיד שלהם הושפעו מהחקיקה המיושנת הזו. אנשים כמו בריאן רון, שלא יכולים להמשיך בקריירה בתחום המכירות בגלל הרשעה שקשורה לקנאביס משנת 2003”.

סטיב אלן, מנכ”ל מונוגרם, אמר כי “חלק מהאחריות המוטלת על החברה היא לתקן את עוולות המלחמה בסמים. לדבריו, “בחודשים הקרובים נשיק תכנית של מיזמי הון חברתיים, שתעניק ליזמים שחורים וממיעוטים נוספים הזדמנות שווה להשתתף בתעשיית הקנאביס החוקית, תוך זיהוי ומימון בעלי עסקים מתחום הקנאביס, שבונים ערך לקהילותיהם ומביאים מגוון לתעשייה”.

הקמפיין הושק בשבוע האחרון במקביל בערים הגדולות של ארה”ב, בהן לוס אנג’לס, סן פרנסיסקו, ניו יורק, שיקגו, וושינגטון הבירה ומיאמי, וצפוי לצאת בערים נוספות בשבועות הקרובים.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר