איך נראו זני הקנאביס המצטיינים בשנת 1977

בדומה לאבולוציה שעברו הפירות והירקות במהלך השנים, גם הקנאביס עשה כברת דרך לא קטנה. פרחיו כמו שמרבית האנשים מכירים אותם כיום, לא נראו ככה בשנת 1977. תמונות מתוך תחרות זני הקנאביס המצטיינים של ‘היי טיימס’ מלפני 40 שנה.

אם היינו מקבלים היום לידינו את פרחי הקנאביס הזוכים של מגזין ‘היי טיימס’ לשנת 1977, היינו כנראה חושבים שמדובר בחומר שהגיע בדרך מסיני או כזה שצמח בגינתו של מגדל לא מקצועי במיוחד.

היום אולי אפילו היו מכנים את זה ‘חשאב’ ונזהרים מלגעת, אבל לפני 40 שנה זני הקנאביס הישנים הללו היו זני הקנאביס המוצלחים בעולם, או לכל הפחות בארה”ב.

“זן טוב של מריחואנה, כמו סיגר או יין, הוא בעל נראות, טעם, ארומה ומאפיינים ייחודיים משלו,” נכתב בהקדמה של עורכי המגזין הותיק. “הזנים ברשימה נבחרו כי הם מייצגים יותר מכל האחרים את הקציר המשובח של 1977.”

שמות זני הקנאביס הישנים נבחרו באותן שנים על שם מדינות ואזורים מחוץ לארה”ב כמו מקסיקו, קולומביה ותאילנד בעיקר ורובם לא החזיקו מעמד בתודעה האמריקאית ואינם נמצאים בשימוש נפוץ כיום.

אואחאקני אדום
במקום הראשון: אואחאקני אדום (Oaxacan Red)

במקום הראשון זכה זן בשם ‘אואחאקני אדום‘ (Oaxacan Red) על שם המדינה הדרומית במקסיקו. במקום השני זכה ‘גררו גולד‘ (Guerrero Gold), במקום השלישי ‘אואחאקני סינסמיליה‘ (סינסמיליה – כינוי ותיק לפרח קנאביס ללא זרעים) וברביעי ‘אוקסקני זהב’.

במקום החמישי זן עם שם שהצליח להשתמר עד היום, ‘אקפולקו גולד‘, אל המקום השישי הגיע ה’תאי-סטיק‘ (Thai) על שם החומר התאילנדי המפורסם של פעם. במקום התשיעי ‘קולומביאן גולד‘ ובמקום ה-13 ה’הוואיאן‘ (Hawaiian) שגם הוא איתנו עד היום בגרסתו העדכנית.

הרשימה המלאה:

זני קנאביס 1977

זני קנאביס 1977

זני קנאביס 1977

וזה בערך מה שגם עבר על הפירות והירקות שלנו במהלך השנים:

ראו גם:
חשיש בישראל של שנות ה-70
זני הקנאביס הפופולריים בישראל לשנת 2016

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר