מגלגל...

איך לזהות במהירות מה הבעיה של הצמח – תרשים זרימה חדש

מה עושים כשצמח הקנאביס מתחיל פתאום להצהיב? איך נראים העלים כשיש מחסור בדשן ותזונה נכונה? איך מזהים האם השורשים מקבלים מספיק מים? על שאלות אלו ועוד ניתן מהיום למצוא תשובה בקלות בתרשים זרימה אחד.

כמעט כל מגדל נתקל בשלב כלשהו בבעיות בצמח – חלקן יכולות להיות מינוריות וחסרות משמעות, אבל אחרות עשויות להיות סימן אזהרה לנזק בלתי הפיך שעלול להיגרם לחבר הירוק.

אבל איך מזהים את סימני המצוקה שהצמח משדר לנו, מה משמעות הכתמים שהופיעו לפתע על העלים וכיצד יודעים כמה מים זה מספיק ודי?

לקראת פתיחת מחזור נוסף בקורס החדש לגידול ביתי תחת נורות, מאי מ’האקדמיה לגידול ביתי’ הפיקה תרשים זרימה חדש שניתן לתלמידים, והסכימה לנו לפרסם אותו ברבים.

מאי ביקשה להזמין את המעוניינים להצטרף בחינם לשיעור הראשון של המחזור הבא בקורס הגידול החדש, במתכונת ‘שלם כפי רצונך‘. “אפשר להתקשר אליי בטלפון 050-6432479 ולקבל את כל הפרטים,” מסרה.

בעזרת התרשים ניתן לאבחן בקלות ובמהירות כל בעיה בצמח שלנו – ומשם הדרך לפתרון היא קצרה בהרבה.

גם זה בטח יעניין אותך
תרשים זרימה - איך לזהות בעיות בצמח
תרשים זרימה – איך לזהות בעיות בצמח (לחצו להגדלה)

שימו לב שהתרשים מתייחס לבעיות הנפוצות ביותר בגידול קנאביס. לעתים בעיה בצמח נובעת ממספר גורמים שונים במקביל, הדורשים טיפול נקודתי בהתאם. במקרים כאלו רצוי להתייעץ עם גורמים מומחים בתחום זה.

“אם לפשט את התרשים למשפט אחד, אני יכולה להגיד ששלב הזיהוי של מה בכלל הבעיה בצמח, הוא יותר מחצי הדרך לתיקונה,” אומרת מאי ומסבירה: “בעזרת שלוש שאלות עיקריות ניתן לאבחן את הבעיה ולהמשיך משם לפתרון: האם הצמח נגוע במזיקים, האם הצמח שינה את צבעו, האם הוא נראה בריא וחזק או שמא נבול. כל אחת מהשאלות תפנה אתכם לסדרת בדיקות פשוטה שבסופה תוכלו לדעת מה הבעיה ואיך לפתור אותה.”


ערוץ הגידול

מדריכי גידול קנאביס


המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר