מגלגל...
x

אחרי 21 שנים בכלא: שוחרר “אסיר המריחואנה”

לאחר שנשפט למאסר עולם ללא חנינה בגין סחר במריחואנה ובילה שני עשורים בכלא פדרלי, שוחרר אמש “אסיר המריחואנה” ג’ף מיזנסקי. “זאת הרגשה מדהימה, להיות מסוגל לדבר איתו, לעמוד לידו, לתת לבן שלי לשבת לו על הברכיים ולדעת שהוא יכול לקחת חלק בחייו,” סיפר בנו של ג’ף לכלי התקשורת.

“אסיר המריחואנה” ג’ף מיזנסקי, היחיד בהיסטוריה של מדינת מיזורי שנשפט למאסר עולם ללא חנינה עקב עבירת מריחואנה לא אלימה, שוחרר אמש ממתקן הכליאה העירוני בג’פרסון סיטי, לאחר 21 שנה בהן שהה מאחורי הסורגים.

מאסר עולם על סחר בקנאביס

סיפורו של ג’ף מיזנסקי החל בשנת 1983, אז נעצר על ידי המשטרה המקומית בגין קשירת קשר לביצוע סחר במריחואנה במשקל של 2.3 ק”ג, יחד עם סוחר סמים המקושר לקרטלי הסמים המקסיקנים.

על פי תקנות הסמים במדינת מיזורי, העונש שנגזר על ג’ף שהורשע עוד לפני כן בשתי עבירות מריחואנה לא אלימות (החזקה של 50 גרם וסחר של 28 גרם), נקבע למאסר עולם ללא חנינה והחל משנת 93 הוא ריצה מאסר רציף במתקן הכליאה העירוני בג’פרסון סיטי.

קמפיין החנינה

כריס מיזנסקי, בנו של ג’ף, פרסם בחודש אפריל האחרון עצומה באתר Change הקוראת לשחרר את אביו ולמחול לו על פשעיו הלא אלימים.

לאחר שהעצומה צברה מעל 390 אלף חתימות, ביניהן 128 של מחוקקים במדינה, פנה ג’ף למושל מדינת מיזורי ג’יי ניקסן בבקשה לחנינה על פשעיו באמצעות סרטון שצולם בתוך בית הכלא והופץ ברשת.

בתגובה לסרטון ולעצומה הודיע השבוע ניקסן לתקשורת כי הוא מתכוון “לשקול את הנושא בכובד ראש” וכי עונשו של ג’ף צפוי להיות מקוצר ואף מבוטל לחלוטין. לאחר דיון בוועדת השחרורים המדינית שנערך ב-10 לאוגוסט האחרון, הוחלט כי עונשו של ג’ף יבוטל לחלוטין וכי הוא ישוחרר מהכלא לאלתר.

ג'ף מיזנסקי - חופשי לאחר 21 שנים בכלא
ג’ף מיזנסקי – חופשי לאחר 21 שנים בכלא

השחרור המרגש

אמש (ג’), במעמד 25 בני משפחה וחברים שהגיעו לחגוג את המאורע המשמח, שוחרר ג’ף מכלאו באפון רשמי וחזר אל חיי החברה.

“זאת הרגשה מדהימה,” מסר כריס בנו לכלי התקשורת שהגיעו לסקר את השחרור. “להיות מסוגל לדבר איתו, לעמוד לידו, לתת לבן שלי לשבת לו על הברכיים ולדעת שהוא יכול לקחת חלק בחייו, ובחייהם של כל שאר בני המשפחה.”

בהמשך לסיפורו של ג’ף, עלתה לדיון בגופי החקיקה המדיניים הצעת החוק 978, אשר נועדה לתקן את המצב הקיים ואת “שיטת שלוש הפסילות” המכריחה למעשה את השופטים לגזור עונש מאסר על מי שנתפס בפעם השלישית עם מריחואנה ולמנוע הישנות מקרים מסוג זה.

לאחר שההצעה עברה ברוב של 11 מול 1 בדיון הראשוני, היא צפויה לעבור לדיון מקדים בהמשך השנה. באם תאושר ההצעה, יבוטלו עונשי מאסר העולם לחלוטין בתחום עבירות הסמים, כל עוד לא מעורבת אלימות בתיק המדובר.

"אסיר המריחואנה" ג'ף מיזנסקי - מחוץ לכלא אחרי 21 שנות מאסר
מחוץ לכותלי הכלא – סלפי עם התומכים במאבק החנינה

ראו גם:
שוודיה סוגרת 4 בתי כלא – כי אין מספיק אסירים
מפקד בית כלא קורא ללגליזציה של קנאביס
מפקד משטרה באנגליה הודיע לתושבים: מותר לגדל קנאביס
רחפן מלא סמים התרסק בחצר הכלא – וגרם למלחמת אסירים

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר