אחרי ‘דרך המשי’ – גם ‘שוק הכבשים’ נסגר

האתר המתחרה של “דרך המשי”, המאפשר קנייה ומכירה של סמים באינטרנט, נסגר השבוע גם הוא.

אחרי שאתר קניית הסמים “דרך המשי” נסגר על ידי ה-FBI ונפתח שוב שבועות בודדים אחר כך – גם המתחרים שלו נופלים כעת אחד אחרי השני.

שוק הכבשים” (The Sheep Marketplace), אחד האתרים המובילים לקנייה ומכירה של סמים מסוכנים אחרי “דרך המשי” – אשר איפשר לאנשים לרכוש סמים ומוצרים בלתי חוקיים אחרים באינטרנט – נסגר השבוע גם הוא, לאחר שלטענתו נגנבו ממנו מטבעות ביטקוין בשווי 6$ מיליון דולר. שוק אינטרנטי נוסף, Black Market Reloaded, הודיע שגם הוא צפוי להיסגר בקרוב.

שוק הכבשים נסגר
“שוק הכבשים” נסגר

בהודעה שהופיעה באתר נכתב:

“אנחנו מצטערים להגיד זאת, אבל נשדדנו ביום שבת 21.11.2013 על ידי המשתמש EBOOK101. משתמש זה מצא פירצהצבמערכת וניצל אותה כדי לגנוב 5,400 BTC (ביטקוין) – הכסף שלכם, הפרנסה שלנו, הכל נגנב.”

לאחר שה-FBI סגר את “דרך המשי” באוקטובר נשאר “בור” שהתמלא מיד על ידי אתרים מקבילים. “שוק הכבשים” צמח ברגע והפך לפופולרי ביותר, גם לאחר שעלתה הגירסה החלופית – “דרך המשי 2.0”.

גם זה בטח יעניין אותך

עם זאת, משתמשים בשוק הכבשים טוענים כעת שמדובר בהונאה. על פי הדיווח ב’פורבס‘, הבעלים של האתר השתמש בגניבה כתירוץ לסגור את האתר מבלי להחזיר את הביטקוינים שהוחזקו בו על ידי המשתמשים, למרות הבטחות שדבר כזה לא יקרה.

בדיונים שנערכו בפורומים באינטרנט טענו המשתמשים כי האתר התנהג באופן מוזר לאחרונה כשחסם את האפשרות למשוך את הביטקוינים שבוע בלבד לפני הסגירה.

האתר השלישי, והמוביל היום, Black Market Reloaded, הודיע אף הוא שייתכן ובקרוב ייאלץ לסגור את השוק – לפחות באופן זמני. מנהל האתר, המוכר בכינויו Backopy, אמר בפורום שהאתר לא יוכל להבטיח את חסיון המשתמשים בו.

“אתר ‘דרך המשי’ נסגר, ‘אטלנטיס’ ו’הדגל השחור’ נסגרו אף הם וכעת ממשיך ‘שוק הכבשים’ בדרכם. זה שם את הבלאק מארקט על הקצה. דפדפן TOR והמערכת שלנו לא מסוגלים לתמוך בכמויות גדולות כל כך של תנועה,” אמר.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר