‘אורורה’ קונה את ‘קנימד’ – בדרך להפוך לחברת הקנאביס המובילה בעולם

חברת הקנאביס הקנדית, הנחשבת לשנייה ברשימת חברות הקנאביס המובילות בעולם בדרכה למקום הראשון, זאת לאחר שהודיעה היום (ה’) על כוונת איחוד עם חברת קנאביס קנדית מצליחה אחרת.

אחרי כמה הודעות על הסכמים חדשים לאספקת קנאביס באירופה, מטילה חברת הקנאביס הקנדית המצליחה ‘אורורה‘ (Aurora) פצצה ומודיעה על כוונתה להתאחד עם חברת קנאביס קנדית מתחרה בשם ‘קנימד‘ (CanniMed Therapeutics)

על פי ההסכם, שעוד צריך לקבל את האישורים הסופיים, תרכוש ‘אורורה’ את ‘קנימד’ בעבור 1.1 מיליארד דולר קנדי (852 USD) ויחדיו הן תתכוננה לפתיחת שוק הקנאביס עם כניסתם לתוקף של חוקי הלגליזציה החדשים, ככל הנראה בתחילת יולי השנה (2018).

בעקבות הסכם זה צפוי שווייה של ‘אורורה’ להגיע עד ל-7.4 מיליארד דולר קנדי ובכך לעקוף את זה של ‘קנופי‘, חברת הקנאביס הקנדית שנחשבת כיום לגדולה ושוות הערך ביותר בעולם, שעומד על 6.7 מיליארד דולר קנדי.

מדובר בעסקה הגדולה ביותר שתיחתם בשוק הקנאביס הבינלאומי והיא מביאה את סך כל השקעות הקנאביס ל-1.2 מיליארד דולר, יותר מפי שניים מכל ההשקעות בשנת 2017 כולה, כך לפי רויטרס.

מלבד לגליזציה קנדה החלה כבר בייצוא קנאביס רפואי לאוסטרליה ומדינות אירופה, מה שיחד הופכים אותה למעצמת הקנאביס המובילה בעולם.

“הדברים שאנחנו מתכוונים לעשות יחד במהלך 2018 ולאחר מכן יהיו מדהימים,” אומר מנכ”ל ‘אורורה’ קאם בטלי.

לפני מספר שבועות חתמה גם ‘קנופי’ על הסכם ענקים משלה, כשהתאחדה עם חברת הקנאביס ההולנדית המצליחה ‘גרינהאוס’.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר