אוכלים חרא: חצי מיליון ישראלים מעשנים צואת פרות על בסיס קבוע

אם ננסה לבחון את יעילות ה”מלחמה בסמים” במדדים של “בריאות הציבור” ניתן להגיד בפה מלא שיאיר גלר וחבריו אחראים לכך שחצי מיליון אזרחים מכניסים חומרים מזיקים מאוד לגופם באופן קבוע. איפה העולם המערבי ואיפה אנחנו?

אבחנה מדויקת של המציאות על-פי נקודת מבט סובייקטיבית לחלוטין היא תכונה אשר טבועה היטב בקרב רוב רובם של בני-האדם כיום: אני זוכר בתקופה כשאריאל שרון נכנס לתרדמת שוחחתי עם חבר ילדות חובש כיפה שהסביר לי שעכשיו אלוהים מעניש את אריק שרון על כך שהוא גרש אלפים מגוש קטיף. זמן קצר לאחר מכן ישבתי אצל חבר אחר, מהגר מצרי העונה לשם מוחמד, והוא הסביר לי שהמצב שראש הממשלה לשעבר נמצא בו זה בכלל כתוצאה מעונש של “אללה” על הפשעים ששרון ביצע בסברה ושתילה…

בהנחה שלאף אחד מחברי הטובים אין באמת דיבור עם אלוהים, ניתן להניח שפשוט כל אחד מהם הביט על המצב דרך “המשקפיים” שלו.

המלחמה “הפרקטית” של יאיר גלר

במהלך השבועות האחרונים נדהמתי לגלות שוב עד כמה בני-אדם מסוגלים לתת פירושים שונים לאותה המציאות. בתוכנית הבוקר “אורלי וגיא” הוזמנו לדון בסוגיית הלגליזציה מר יאיר גלר, יו”ר הרשות למלחמה בסמים ומשה פייגלין המועמד מטעם הליכוד לכנסת.

במהלך העימות הופתעתי לשמוע דווקא את יאיר גלר מזכיר את “תקופת היובש” בארה”ב – אותן שנים חשוכות בהן האלכוהול הוכרז כבלתי חוקי והמוצר נסחר בשוק השחור ללא ביקורת או פיקוח כשכל ההכנסות מגיעות הישר לידיים של הפשע המאורגן. הסיבה שהופתעתי לשמוע את יאיר גלר מעלה את הנושא היא מכיוון שתקופת היובש בארה”ב היא אחת הטענות החזקות ביותר שתומכי הלגליזציה ברחבי העולם נוהגים להשתמש בה כדוגמא לחוסר היעילות של הדחקת מוצר בעל ביקוש רחב לשוק השחור.

ראו עוד: אל קפונה הוא תוצר של הממשל האמריקני – ממש כמו ספקי הסמים בארץ

בתקופת היובש צריכת האלכוהול כמעט ולא ירדה, המשטרה בזבזה משאבים אדירים לחינם והיחידים שהרוויחו מהמצב הם כאמור המאפיה והפשע המאורגן. אז איך לעזאזל קורה שיאיר גלר מעלה את העניין כטיעון לטובתו? זה פשוט – כשנשאל ע”י גיא מרוז האם הוא היה שוקל להוציא גם את האלכוהול מחוץ לחוק ענה לו יאיר גלר שהוא “צריך להיות פרקטי” שהוא “לא יכול לשנות סדרי עולם” ועל הדרך הביא גם את הדוגמא מ”תקופת היובש” לכך שהאיסור על אלכוהול לא יעבוד.

יו"ר הרשות למלחמה בסמים - יאיר גלר
יו”ר הרשות למלחמה בסמים – יאיר גלר
אני שומע את הדברים הללו של יאיר גלר ופשוט לא מאמין –
האם ניתן להיות יותר צבוע?

הוא מדבר על פרקטיות – האם המלחמה בסמים היא פרקטית??

עשרות אלפי תיקים פליליים לעשרות אלפי אזרחים נורמטיבים זה פרקטי??

אינספור חיפושים פולשניים רק בשביל למצוא על בנאדם בוף סיגריה לגרור אותו לתחנת משטרה ולשלוח לו כעבור חודשיים הודעה בדואר שהתיק נסגר מ”חוסר עניין לציבור” זה פרקטי??

לא חבל על הנייר? ועל הדלק? ועל השעות על גבי שעות של שוטרים שמבלים 50% מהזמן שלהם במציאת פרחים על אזרחים תמימים?

כל זה עוד לפני שנגענו בסוגיה של בריאות הציבור – גם אם נלך לפי ההערכות הכי “אופטימיות” של הרשות למלחמה בסמים הטוענת שבישראל יש “רק” 300,000 צרכני קנאביס – זה עדיין כמות עצומה של צרכנים – כמעט 5% מהאוכלוסיה הכוללת של מדינת ישראל! ואם נצמצם את טווח הגילאים סביר להניח שבקבוצות גיל מסוימות נגיע לאחוזים של 30% שימוש ואף יותר.

צפו: יאיר גלר מדבר שטויות בתוכנית הבוקר של גיא מרוז

ראו עוד: “שוברים את הטאבו” – סרט דוקומנטרי חדש בהשתתפות ביל קלינטון, מורגן פרימן, ריצ’רד ברנסון ועוד…

כמות האזרחים הנפגעים – עצומה!

המספרים הללו אמיתיים לגמרי – אין היום אף גורם שיכול להתכחש להיקף התופעה של צריכת הקנאביס בארץ. למעשה הדעה הרווחת היא שבמידה ואכן קיימת סטייה בהערכה זו היא תהיה אך ורק לכיוון מעלה – משמע שבהחלט יתכן שבאופן קבוע לפחות חצי מיליון ישראלים צורכים קנאביס מידי שנה.

מדהים לשמוע את המספרים הללו ובמקביל לחשוב על כך שהמטרה העיקרית של הרשות למלחמה בסמים והסיבה מס’ אחת לקיומה היא דאגה לבריאות הציבור – הממסד מעוניין לוודא שאוכלוסיית האזרחים תקיים אורח חיים בריא ולכן הוא מתייג קבוצת חומרים מסוימת כמזיקים לבריאות ופשוט מכריז עליהם כ”לא חוקיים” – כך הממסד מקווה להעלים את השימוש בחומרים הללו.

כמובן שבמבחן המציאות השיטה לא עובדת – כמו שכבר הזכרנו, יש באופן קבוע ובמשך שנים אחוז מסוים ומאוד יציב באוכלוסיה שצורך קנאביס. אני בטוח שאם נבקש את דעתו הכנה של גלר גם הוא יודה שסביר מאוד להניח שגם בשנת 2020 יהיה עדיין את אותו אחוז באוכלוסיה שיצרוך קנאביס – מה שמחזיר אותנו לנקודה של “בריאות הציבור”:

האם לא מפריע ליאיר גלר שמאות אלפי ישראלים נאלצים להכניס לגופם חומרים כגון צואת פרות ומשחת נעליים רק בגלל המדיניות חסרת האחריות של הרשות למלחמה בסמים? זו לא תהיה הגזמה להגיד שבכל רגע נתון במדינת ישראל יש לפחות אזרח אחד שמעשן חרא של גמלים (והפתעות נוספות שעדיף לא לחשוב עליהן) במקום לעשן קנאביס נקי ומבוקר – והכל בגלל יאיר גלר והחברים ברשות.

ראו עוד: הסמים במלחמה בסמים

חנות לממכר קנאביס בארה"ב
חנות לממכר קנאביס בארה”ב

זה לא צחוק: סיכוי טוב שבאמת בכל רגע נתון מישהו בארץ לוקח שאכטה מחרא של גמל – לא כיף לשמוע אבל זו המציאות. בזמן שאזרחים בוושינגטון וקולרדו יכולים להיכנס לחנות הממזוגת, ולבחור מבין עשרות זני קנאביס שונים שגדלו בתנאים מעולים – אתם צריכים למצוא את עצמכם בסמטה חשוכה ממתינים ל”כיוון” שיגיע ויזרוק משהו. בזמן שלאזרחים בקנדה וספרד יש נגישות לקבלת מידע חשוב על כמות ה-THC שיש בגראס שהם רוכשים אתם תמשיכו לצרוך חשיש מלוכלך שלעיתים גם לא מגיע ל-5% THC.

ראו עוד: לגליזציה בוושינגטון: מדריך משטרתי לצרכן הקנאביס וביטול רישומים פליליים

הרשות למלחמה בסמים מאכילה אותנו חרא – פשוטו כמשמעו!

אותו גוף ציבורי שכל תכלית קיומו היא לדאוג לכאורה לבריאות הציבור, כופה במשך שנים על צרכני הקנאביס בישראל להכניס לגופם צואת חיות. פשוט מדהים.

אם לחברים ברשות למלחמה בסמים היה באמת אכפת מהעם היושב בציון הם היו דואגים שאותם צרכני קנאביס, המהווים גם 20%-30% מהאוכלוסיה הבוגרת בארץ, יכניסו לגופם קנאביס נקי ומבוקר.

אבל כנראה שמה שטוב לאזרחים בשוויץ, הולנד, צ’כיה, ספרד, פורטוגל, בלגיה, דנמרק, ארה”ב וקנדה לא מספיק טוב לנו – אנחנו נמשיך לאכול חרא

ראו עוד: בדיקות מעבדה מגלות מה מסתתר בחשיש שלכם

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר