מגלגל...

אברי גלעד יוצא להגנת צחי כהן בעלי חברת “תיקון עולם”

המנחה המפורסם יוצא להגנת מי שהביא להקמת ענף הקנאביס הרפואי בישראל, צחי כהן, בעלי חברת "תיקון עולם". כהן עומד בפני החלטת ביהמ"ש לחייבו למכור את חלקו בחברה שהקים או לעצור את פעילותה.

צחי כהן, בעלי חברת הקנאביס הישראלית “תיקון עולם”, הצליח להפוך את שם החברה למילה נרדפת לקנאביס רפואי וצמח להיות אחד ממובילי התחום בעולם עם שותפויות בעסקי הקנאביס בארה”ב, קנדה, אירופה, אוסטרליה ועוד.

לאחרונה קבע בית המשפט בישראל כי בעקבות מידע מודיעיני חסוי הוא לא יוכל לשמש עוד בתור בעלי החברה. השופט הורה כי לחברה אסור להמשיך בפעילות כל עוד הוא מחזיק בבעלות על מניותיה.

צחי כהן עם מטופל צילום: אדיר סולטן, פלאש90)
צחי כהן עם מטופל, בתחילת פעילות ענף הקנאביס הרפואי בישראל. צילום: אדיר סולטן, פלאש90)

כהן עומד בימים אלו בפני שתי אפשרויות: למכור את חלקו בחברה הישראלית (מעל 70%) ולאפשר לה להמשיך לפעול כרגיל, או לערער על החלטת ביהמ”ש המחוזי ולדרוש פסק דין מבית המשפט העליון.

אברי גלעד, אחד מתומכי הקנאביס הרפואי הבולטים בתקשורת, יוצא להגנת כהן בסטטוס שזכה תוך שעה קלה למאות תגובות ושיתופים. גלעד הוא מי שהנחה את הסרט הדוקומנטרי המפורסם “גראס באישור רופא” ששודר לפני כעשור והיווה חלק מהותי משינוי התדמית כלפי השימוש בקנאביס לטיפול רפואי.

“אם אני צריך לבחור בנאדם אחד בישראל שעונה לתואר ‘צדיק’ , אני בוחר בצחי כהן,” פתח אברי את הסטטוס. “אם אתם נזקקים לקנאביס רפואי אתם מכירים את השם. אם לא, סביר שלא. צחי הוא האיש שהקים את כל תעשיית הקנאביס הרפואי בישראל.”

“לפני למעלה מעשר שנים הוא הבין את כח הצמח המופלא הזה לרפא אנשים, והיה לו חזון, לטפל בחולים בעזרת קנאביס. הוא לקח מאביו, שלמה, את כספי המשפחה, ובעזרת אמו, דורית, אחיו, מור, ושאר המשפחה היקרה הקים בבית בעמוקה משתלה ראשונה לגידול קנאביס רפואי. את החומר חילק חינם לחולים שהצליחו לקבל רישיון.

אברי גלעד צחי כהן (צילום: אורן נחשון / ללא צלם)
אברי גלעד וצחי כהן (צילום: אורן נחשון, פלאש90 / ללא צלם)

“הוא העסיק במשתלה הביתית שהשתלטה על כל הבית נכי צה”ל, הלומי קרב, חולים בסרטן, ולאט לאט התחילה בשורת הרפואה החדשה והמדהימה להתפשט. זה השלב בו זכיתי להכיר אותו, כשיצרתי עם צחי קליין את הסרט ‘גראס באישור רופא’, שאם טרם צפיתם בו, תמיד שווה. אני זוכר אותי נכנס לדירת החדר הקטנה שלו בתל אביב, ושם אני רואה בחור צעיר, נושף בסבלנות אין קץ ואהבה עשן קנאביס אל תוך פיו של אדם קשיש, דימנטי לגמרי, מעוות גפיים, מרייר, הוא מנגב את רוקו, נושף שוב, ותוך כמה דקות גופו הקשוי של הקשיש מגיע לריפיון וחיוך עולה על פניו הסובלים. זה צחי, וזה מקרה אחד מאלף בהם פעל אותו דבר.

“הוא האיש ששם לו למטרה לתקן את העולם עם צמח הפלאים, הקנאביס הרפואי. הוא נתן אותו לחולי אלצהיימר, חולי סרטן, פוסט טראומתיים, חולי פרקינסון, אפילפסיה ומי לא. לא היה גבול לנדיבותו, בעוד הוא חי בתנאים מגוחכים הוא שרף את כספי המשפחה עד הסוף על החלום הגדול.

“לאחר שהסרט הוקרן בטלוויזיה חל זינוק עצום בדרישה לתרופה, וצחי ומשפחתו המשיכו לממן את הגידול וההפצה מכיסם במשך שלוש שנים, גם כשמספר החולים הגיע למאות רבות. הם נאבקו במשטרה לא מפרגנת ושמה רגליים, במשרד בריאות חשדן, בפקידים קשוחים, אבל הצליחו לגאול מכאב ויסורים חולים קשים רבים מאד. בדירה הזעירה הצטופפו אנשים שהגורל הלם בהם ישר לפנים, וצחי סיפק להם מזור. הוא ידע שיום אחד התרופה תפרוץ, והוא יהיה הראשון שגם ירוויח ממנה.

צחי כהן תיקון עולם
בדירה הקטנה בפנקס בה צחי התגורר ושהייתה ׳מרפאת הקנאביס׳ אליה הגיעו מאות המטופלים הראשונים בארץ (צילום: פרטי)

“הוא צירף לחברה שלו, תיקון עולם, אנשים שנתנו מעטפת בטחונית הדוקה למניעת זליגה, כמו מפקד המחוז הצפוני לשעבר אליק רון, ותותחים רבים אחרים. אבל לרשויות החוק זה לא אף פעם לא הספיק. ההצקות לא נפסקו לרגע, ובכל חודש ניחתו גזירות חדשות על החברה. אבל צחי המשיך קדימה למרות כל הקשיים. הוא מימן, ועדיין מממן מכיסו חלוקת שמן קנאביס למאות ילדים חולי אפילפסיה, אוטיסטים ומבוגרים בעלי רישיון שצריכים כמויות גדולות בגלל מחלות איומות במיוחד בסכומי עתק, הוא סיבסד קנאביס לכל מי שידו אינה משגת, הוא תמך בשלושים מחקרים קליניים פורצי דרך שהעמידו את ישראל בראש האומות מפתחות תרופות מבוססות קנאביס, שהכניסו עוד מחלות לרשימת ההתוויות לשימוש בקנאביס והוכיחו שוב ושוב שצמח הפלאים עדיין לא התחיל אפילו לגלות את צפונותיו, ותועלתו תהיה רבה מאד.

“בקיצור, תיקון עולם גדלה, משרד הבריאות הכיר בתועלת של הקנאביס והתחיל לחלק רישיונות ביד רחבה יותר, והחברה הפכה לשולטת בתחום בארץ. לפני כשש שנים התפשטה החברה לשאר העולם והפכה לחברה ששווה מילארדים, ואז, צחי כהן לקח את רווחי החברה בחו”ל ושפך אותם פה, בישראל, לטובת כל מי שצריך. בין היתר הוא הכריז כי ברפורמת הקנאביס שמוציא לפועל משרד הבריאות תיקון עולם לא תעלה את מחיריה בארץ לעולם, מה שכנראה בא לא טוב למתחרים העסקיים.

“אקצר. לאחרונה נתבע כהן למשפט על סמך ‘חומר מודיעיני סודי’, ושופט בישראל קבע שצחי כהן צריך למכור את תיקון עולם. ככה. בלי יכולת להתמודד עם המידע, על סמך חומר ‘סודי’ לוקחים לצחי את החברה שהקים, את הענף שהקים, את החולים, את הכל . למה? מי ידע? מה החומר הסודי? לא יודעים. האם מתחרים מסחריים שחייבים את הביזנס שלהם לחולם מעמוקה הם האחראים? המשטרה? משרד הבריאות? אי אפשר לדעת. לקחו לבנאדם עסק ששווה היום מליונים רבים בלי אפילו לומר למה. זה מה שקרה בבית משפט בישראל.

“איך זה יכול להיות? איך אדם ששינה את עולם הרפואה בישראל ובעולם נעשק באופן כל כך בוטה ואיש לא קם ומקים זעקה? ומי יקנה לילדים החולים את השמן, ולחולים העניים את החומר, ומי ימשיך את החלום? השופט? והאם ייתכן שמי שהקים מאפס ענף רפואי פורץ דרך יאלץ על סמך מזימה עלומה למכור את עסקיו ללא הסבר? ללא יכולת להתגונן? זה העוול הגדול ביותר לטעמי שאני פגשתי בו בחיי. עד כדי כך. צדיק ורע לו.

“את פניו של צחי כהן אינכם מכירים. הוא מעדיף להשאר אלמוני. אבל אם יש לכם איזשהו קשר לקנאביס רפואי, זה בזכותו. רק בזכותו. אחרי מה שעשה בשבילכם, מה אתם יכולים לעשות בשבילו?”

“גראס האישור רופא” – הסרט המלא

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר