חברת IMC רכשה את בית המרקחת “פארם ירוק” ב-12 מיליון ש”ח

אחד מבתי המרקחת המצליחים בישראל בתחום הקנאביס הרפואי נרכש היום על ידי חברת הקנאביס הישראלית הותיקה IMC הפעילה גם בקנדה וגרמניה. בעבור כ-12 מיליון ש"ח IMC תקבל 100% מפארם ירוק וכן מחברת ההפצה שלה "רוזן היי וויי". פארם ירוק מוכרת קנאביס בכ-18 מיליון ש"ח בשנה

פרסום ראשון: חברת הקנאביס הישראלית איי.אמ.סי (IMC) הנסחרת בבורסה בקנדה (CSE) וכן בנאסד”ק בשם IM CANNABIS מחזקת את מעמדה ורוכשת את בית המרקחת פארם ירוק השוכן באזה”ת פולג בנתניה – אחד מבתי המרקחת המובילים בתחום הקנאביס בישראל.

בעבור רכישת פארם ירוק, המשרת על פי דיווח החברה למעלה מ-2,000 מטופלים מדי חודש, ויחד עם הרכישה של חברת ההפצה רוזן היי וויי (Rosen High Way) שבבעלות פארם ירוק, משלמת IMC כ-12 מיליון ש”ח. שיעור ההכנסות הנוכחי של פארם ירוק על פי הדיווח הוא כ-18 מיליון ש”ח בשנה.

מדובר בחברה החמישית ש-IMC רוכשת בחודשים האחרונים. בתחילת החודש השלימה IMC את רכישתה של חברת MYM Nutraceuticals Inc בעלת המותג הקנדי Highland Grow, המגדלת ומפיצה קנאביס בקנדה בשווי עסקה המוערך בכ-169 מיליון ש”ח (65 מיליון דולר קנדי).

פארם ירוק בית מרקחת
בית המרקחת “פארם ירוק” – נרכש על ידי חברת IMC בעבור כ-12 מיליון ש”ח בתוספת חברת ההפצה “רוזן היי וויי”

עוד קודם בחודש אפריל השנה רכשה IMC את פעילות בית המרקחת וזרוע ההפצה והלוגיסטיקה של פנאקסיה – שירות משלוח הקנאביס הרפואי הגדול בישראל, ובמרץ האחרון השלימה IMC את רכישת Trichome Financials Corp הקנדית שלה שייך המותג WAGNERS הפועל בשוק הלגליזציה בקנדה. באירופה, IMC פועלת באמצעות חברה בת גרמנית ומפיצת קנאביס רפואי אדג’ופארם (Adjupharm).

החברה מסרה כי “כמו יתר השחקנים בשוק הקנאביס בישראל, ב-IMC נערכים לקראת חוק ההסדרים, שיעלה השבוע לדיון בכנסת ויכלול בתוכו החלטות בנושא קידום ייצוא הקנאביס הרפואי והסרת חסמים קיימים באופן שיאפשר לחברות הקנאביס להרחיב ולגוון את אפשרויות הייצוא, ובכך לאפשר את פיתוח תעשיית הקנאביס בישראל בפרט, ופיתוח הכלכלה הישראלית ככלל.”

אורן שוסטר מנכ"ל IMC (צילום: יפעת גולן)
אורן שוסטר מנכ”ל IMC (צילום: יפעת גולן)

אורן שוסטר, מייסד ומנכ”ל IMC, מסר כי “שוק הקנאביס הרפואי הישראלי ממשיך לצמוח ולהתפתח במהירות רבה. ‘פארם ירוק’ היא אחת מקמעונאיות הקנאביס הרפואי הגדולות בישראל, המוכרת כ-1,000 ק”ג קנאביס רפואי בשנה ומשרתת למעלה מ-2,000 מטופלים מידי חודש.”

לדברי שוסטר “הרכישה מקדמת באופן משמעותי את אסטרטגיית ההתרחבות הקמעונאית שלנו, שהתחילה בתחילת השנה עם רכישת פעילות ההפצה ובית המרקחת הפנימי של חברת פנאקסיה עד הבית  ואנו מצפים שהמשך אסטרטגיית האינטגרציה האנכית שלנו יגדיל את כוח הקנייה שלנו מול הספקים, ייצר סינרגיות פוטנציאליות עם מוקד המכירות  והפעילויות המקוונת שלנו ויספק מרווח נוסף על מכירות ישירות ומכירות של מגוון גדל והולך של מוצרים. אנו מקדמים בברכה את צוות ההנהלה והעובדים של ‘פארם ירוק’ ו’רוזן האיי וואי’, עם המומחיות שלהם בתחומי הקמעונות והמיתוג.”

“הרכישה צפויה לשלב נכסים הכוללים רישיון בית מרקחת למכירת קנאביס רפואי למטופלים הכולל אפשרות מכירה מקוונת, מרכז שירות לקוחות גדול, חנות וירטואלית ונכסים מקוונים, קניין רוחני, מרכז לוגיסטיקה ואחסנה עם מקום אחסון ליותר מ-350 ק”ג קנאביס רפואי וכן מאגר מידע ודאטה שיסייע לשיפור והנגשת השירות למטופלי הקצה,” דווח.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר