8 סיבות טובות להוציא את הטבק מהקססה

למה לא כדאי להוסיף טבק לקססה? זה לא רק פוגם בטעם הנקי של הקנאביס וצובע את השיניים, אלא גם הורס את הבריאות ומעלה את הסיכון להתמכרות. הנה 8 סיבות טובות להפסיק להוסיף טבק לג’וינט

בניגוד למקובל בארה”ב וקנדה, צרכני קנאביס בישראל נוהגים לערבב בתוך ה”קססה” (תערובת העישון) שלהם גם טבק סיגריות, זאת כמובן בעיקר בשל מחירו הגבוה של הקנאביס עצמו.

לעומת הקנאביס שגם בקריטריונים החמורים ביותר אינו מהווה סכנה בריאותית משמעותית, הטבק ידוע בפוטנציאל ההרסני שלו שגובה את חייהם של מאות אלפים בכל שנה, ומאד לא מומלץ להפוך אותו להרגל קבוע בחייכם.

אז הנה 8 סיבות טובות להפסיק לערבב קנאביס וטבק ולהתחיל לעשן “נקי”:

1. הפחתת הסיכון לסרטן ריאות

במהלך העשורים האחרונים נערכו מחקרים מקיפים רבים, המציגים כולם את עישון הטבק בתור אחד הגורמים המרכזיים ביותר בהתפתחות מקרים של סרטן הריאות, וכן בעידוד סוגים אחרים של סרטן.

מחלת הסרטן נמצתאת כיום בדרכה להפוך לגורם התמותה הראשון בעולם (584,881 הרוגים בשנה), כך שהמעט שתוכלו לעשות כדי לעזור לעצמכם להימנע מהמחלה הנוראה הזו – זה להפסיק עם הטבק מיד.

גם זה בטח יעניין אותך

2. מפסיקים עם ההתמכרות

מלבד סרטן, הבעיה החמורה ביותר של מעשני סיגריות היא פוטנציאל ההתמכרות הגבוה מאד של הניקוטין (החומר הפעיל בטבק) ושאר החומרים האיומים שנמצאים בסיגריות – הגורמים בגינם ממשיכים הצרכנים לעשן לפעמים אפילו במשך כל חייהם.

הניקוטין הממכר גורם לצרכני הסיגריות לעשן במשך שנים רבות ואפילו במהלך כל חייהם (10 סיבות להפסיק עם הטבק ולעבור לעשן נקי)
הניקוטין הממכר גורם לצרכני הסיגריות לעשן במשך שנים רבות ואפילו במהלך כל חייהם

עישון קנאביס הוא אינו ממכר כלל מבחינה פיזיולוגית, וגם “ההתמכרות” הנפשית אליו נחשבת לשולית.

3. הקטנת הסיכון לאימפוטנציה

גברים הנוהגים לצרוך סיגריות מכירים את אזהרת משרד הבריאות נגד הנזק שעלול לגרום הטבק למערכת המין הגברית ולרמת האון והפוריות. נזק זה הוכח בעבר במחקרים רבים, ויש מומחים הטוענים כי גברים מעשנים בשנות ה-30 וה-40 לחייהם מגדילים את הסיכוי לאין אונות ב-50%.

במקביל לנזקים שיוצר הטבק, הקנאביס עצמו דווקא ידוע בתור “ויאגרה טבעית” וככלי ששימש לשיפור יחסי מין עוד לפני אלפי שנים. כיום ניתן להשיג בקלות מגוון מוצרי מין וקנאביס, כגון שמן סיכוך המכיל THC לשיפור החוויה המינית, ואפילו זני קנאביס מיוחדים המיועדים לשמש כמעוררי חשק

4. על טעם ועל ריח

אחת ה”חותמות” החזקות ביותר של הטבק על הג’וינט שלכם הוא הפגיעה בטעם ובריח הטבעיים של הצמח, ובהשתלטות על טעם העשן שנשאר בפה ובגרון.

גבר צעיר מריח צנצנת מלאה בפרחי קנאביס ומחייך
ריח הקנאביס אינו נדבק לבגדים ורהיטים, ואינו משאיר עקבות בחלל הפה

מעבר ל”ריח “המאפרה” הלא נעים שמשאיר אחריו הטבק בחלל הפה, הוא משאיר גם שובל של ריח על הבגדים שמאפיינת מעשני סיגריות ואינה קיימת בזמן עישון קנאביס. עשן הקנאביס הוא אמנם בעל ריח חריף ועוצמתי משלו, אך הוא אינו נדבק לבגדים או רהיטים כמו עשן הסיגריות וניתן להסתרה בקלות יחסית.

5. סוף לשיניים הצהובות

אחד האפקטים השליליים הפחות “חשובים” מבחינה בריאותית של הטבק, הוא הפגיעה הקוסמטית בצבע השיניים והפיכתם לצהובות-שחורות עם הזמן.

כידוע, טבק לעישון הנמצא בתוך סיגריות מכיל עשרות חומרים שונים ביניהם גם דלק וזפת, ולכן העשן שלו מכיל גזים וחלקיקים רבים שנדבקים לשיניים ומשנים את צבען. לעומתו, עשן הקנאביס מכיל חומרים טבעיים בלבד ואחוז חלקיקי פחמן נמוך בהרבה, ולכן כמעט ואינו מותיר עקבות בחלל הפה.

6. איכות שינה טובה יותר

למרות שקנאביס לבדו, במיוחד כאשר מדובר בזן עשיר ב”קנבינואיד השינה” CBN, נחשב לתרופת שינה טובה וטבעית, ערבוב הטבק פוגם גם בהשפעה זו.

קנאביס לטיפול בבעיות שינה
קנאביס – תרופת שינה טבעית ויעילה שחבל להרוס עם טבק

מחקר שנערך באוניברסיטת ג’ונס הופקינס ובחן את איכות השינה של צרכני טבק לעומת אנשים שאינם צורכים טבק כלל, הראה כי כתוצאה מתסמיני הגמילה המהירים של הניקוטין, צרכני טבק מתקשים להגיע לשינה עמוקה עד פי 4 לעומת אלו שאינם צורכים טבק.

7. שמירה על עור הפנים

אחד המוקדים החשופים ביותר לנזקי הטבק הוא העור, בדגש על החלקים העדינים ביותר שלו – בעיקר באזור הצוואר והפנים.

עישון טבק מעודד יצירת קמטים ופגמים שונים בעור, ומוריד את רמת הבריאות והנראות הכללית שלו בצורה משמעותית. אמנם לא נמצא כי עושן טבק מעודד היווצרות סרטן העור, אך מחקרים רבים מראים כי הפגיעה בעור היא מוחשית ומדידה.

8. הארכת תוחלת החיים

מלבד התחלואות הספציפיות להן גורם עישון הטבק, הוא נחשב באופן כללי לחומר שצריכתו מקצרת את תוחלת החיים ופוגעת בכלל מערכות הגוף.

חופשות קנאביס בכל העולם - מארה"ב ועד אוסטרליה
הפסקת עישון טבק תסייע לכם להוסיף מספר שנים לחייכם, ולחיות אותן בצורה טובה יותר

הפסקת העישון תוסיף בממוצע מספר שנים לחייכם, ותסייע לכם לחיות אותם בצורה בריאה יותר, בעיקר בגילאים מאוחרים בהם נזקי העישון מתחילים להיות חמורים ואף קטלניים.

ואם כל זה לא שכנע אתכם, פשוט צפו בזה:

ראו עוד:
נחנקנו כבר: 4 תחליפי טבק לג’וינט שלכם
טבלה: אילו קנבינואידים מתאימים לאיזו מחלה
מדריך לעישון חשיש ללא טבק

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר