טוען...

5 מוצרי קנאביס שמאוד חסרים בישראל

בצל ההתקדמות העולמית לכיוון אי הפללה ולגליזציה של קנאביס, שוק המוצרים והאקססוריז בעולם המערבי הפך לתעשייה משגשגת המגלגלת מיליונים. בישראל לעומת זאת נדמה לפעמים כאילו מדובר במדינת עולם שלישי שמרנית למדי. הנה 5 מוצרים שקיימים מעבר לים אבל עדיין נדירים מאוד בישראל

כתב: גיא קרלינסקי

במדינות בהן קיים שוק קנאביס חוקי כמו וושינגטון, קולורדו, אורגון ואלסקה, תעשיית המוצרים המופקים מקנאביס או משמשים לצריכתו, מגלגלת מיליוני דולרים ומציעה לציבור הלקוחות מגוון אפשרויות אין סופי כמעט בתחומים רבים.

בשל הסטאטוס הלא חוקי של הקנאביס בישראל, ובשל שמרנות תרבותית של המחוקק והאזרחים, את רוב המוצרים המעניינים יותר לא תוכלו למצוא על המדפים בחנויות. אז קבלו מבט הצצה אל מעבר לים: חמישה מוצרים וכלי עישון שהיינו רוצים לראות בשוק הישראלי.

דאב

'דאב' על ראש טיטניום יעודי
‘דאב’ על ראש טיטניום יעודי

דאב, BHO, שאטר ושעווה, הם שמות שונים לתמצית מרוכזת של קנאביס המכילה עד 92% THC.

ישנן דרכים שונות להפיק דאב, בדרך כלל בעזרת גז בוטאן אך גם בקלות עם מחליק שיער. עם זאת, הכמויות העצומות הנדרשות להפקת תוצר איכותי, עושות אותו יקר מדי להפקה בהתחשב במחיר הממוצע בישראל לפרח קנאביס שעומד על 100 שקל לגרם.

מעבר לזה את הדאב בדרך כלל מעשנים בעזרת באנג ייחודי עם ראש מטיטניום (“דאב נייל”), שאינו זמין לרכישה בישראל ואף אסור בחוק תחת הגדרתו ככלי עישון.

באנגים

באנגים: נאסרו בישראל ב-2008
באנגים: נאסרו בישראל ב-2008

עד שנת 2008 באנגים נמכרו בקיוסקים ברחבי הארץ באין מפריע ואף היו שהגדילו לעשות ומכרו דגמים יוקרתיים מזכוכית באינטרנט.

"אקווריום לדג צר"
“אקווריום לדגים צרים” (תמונה: דורון נחום)”

בחודש יוני של אותה שנה העבירה ועדת חוקה, חוק ומשפט של הכנסת תיקון לפקודת הסמים המסוכנים שזכה לשם “חוק הבאנגים“, הקובע עונש של עד 5 שנות מאסר למי שייצר, ימכור, יציג למכירה או יסחור בכלי שייעודו העיקרי הוא להכנת סם מסוכן או לצריכתו, לרבות ‘באנג’.

למרות שהחוק אוסר על כלים לצריכת סמים באופן כללי, באנג הוא הכלי היחיד המצויין בשמו. הוועדה הסבירה כי “כלי עישון מסוג זה נמכרים בקיוסקים ובמכולות הסמוכים לבתי ספר ולמקומות אחרים שבהם נוהגים בני נוער להימצא, ומיובאים למדינת ישראל בכמויות”.

לבסוף החוק עשה את שלו והבאנגים עברו מהמדף העליון אל מתחת לשולחן אם בכלל, או נמכרו בשיטות מוזרות לצד שלטי “לשימוש עם טבק בלבד”, במסווה של “אגרטל עם חור” או “אקווריום לדג צר”. הישראלים לעומת זאת לא הפסיקו לעשן בבאנגים, אלא פשוט עברו לבקבוקים ומבחנות בסגנון ‘עשה זאת בעצמך’, שעדיין ניתן להשיג בקלות יחסית.

מאכלי קנאביס

סוכריות, שוקולדים ומסטיקים המכילים THC
סוכריות, שוקולדים ומסטיקים המכילים THC

אחת התעשיות שצומחת במהירות מסחררת מאז הלגליזציה בארה”ב היא תעשיית ה’אדיבלז‘ (Edibles), מאכלים המכילים קנאביס ומיועדים עבור צרכנים המעוניינים בהשפעת הקנאביס ללא עישון.

מעבר להנאה ולנוחות שמביאים האדילבז למשתמשים למטרות הנאה, היכולת להכניס קנאביס לאוכל חשובה במיוחד כשנותנים קנאביס רפואי למטופלים שאינם רגילים לעשן, ביניהם גם ילדים.

אומנם לא קשה במיוחד להכין לבד מאכלים שונים המכילים שמן או חמאת קנאביס, אך המצב בישראל עוד רחוק מאוד מהמצב בקולורדו, שם קנאביס מגיע בעוגות, עוגיות, סוכריות, מסטיקים, שוקולדים, חטיפים, משקאות קלים ואפילו קפסולות לקפה.

בלאנטים

בלאנט מוכן לגילגול
בלאנט מוכן לגילגול

בלאנט הוא סיגר קנאביס, המגולגל בדרך כלל מעלה טבק ובתוכו גראס נקי.

סנופ דוג מעשן בלאנט
סנופ דוג מעשן בלאנט

הבלאנטים נכנסו חזק לתודעה האמריקנית דרך תרבות ההיפ-הופ והראפרים שמרבים להצטלם עם בלאנטים ענקיים ושמנים.

ויז קאליפה מסביר בשלל סירטונים ברשת איך לגלגל את הבלאנט המושלם, וסנופ דוג מוכר תחת המותג שלו ניירות ודבקים לגלגול.

בישראל אומנם חוקי לקנות ניירות לבלאנט, ואפילו לא קשה להשיג, אלא שמשום מה הבלאנטים לא תפסו בישראל כמו באמריקה. חשוב לזכור כי אנחנו עוד רחוקים מהשפע האמריקאי ומהמחירים הנמוכים המאפשרים לעשן נקי ללא ערבוב טבק, אבל אולי זה פשוט לא מתאים לקהל הישראלי שאוהב לשמור על פשטות ולא אוהב לשנות הרגלים ישנים.

חשיש איכותי

חשיש משובח מסוג באבל-האש
חשיש משובח מסוג באבל-האש

בתקופות מסויימות היה בישראל גם חשיש רך, שהגיע מלבנון וגם חשיש קשה, שהגיע ממצרים. הנסיגה מלבנון בשנת 2000 סגרה את נתיב ההברחה מצפון. ובניית גדר הגבול עם מצרים שהושלמה ב-2013 מזערה את ההברחות מדרום, מה שהביא לעלייה של מאות אחוזים במחיר השוק של החשיש.

הפקת חשיש בתוך ישראל עשויה להיות יקרה מדי ולא משתלמת, היות וצריך כמות גדולה מאוד של חומר גלם בשביל לקבל כמות מסחרית של חשיש איכותי. מעבר לעלייה במחיר, חלה גם ירידה באיכות החשיש שהוברח לישראל. בדיקות מעבדה שנערכו בחשיש שנתפס על ידי המשטרה מצאו אחוזים נמוכים מאוד של חומרים פעילים וחומרים מדללים כמו חינה, שרף ואפילו צואת בעלי חיים.

העלייה במחירים של החשיש המוברח למעשה הייתה הגורם העיקרי במעבר של רוב צרכני הקנאביס הישראליים מחום לירוק. ישנם רבים שעדיין מעשנים חשיש, אבל כנראה שרוב הישראלים עדיין יעדיפו פרח ירוק של קנאביס איכותי על פני חשיש קשה שעבר כמה מדינות עויינות בדרך מהיצרן לצרכן.

ראו עוד:
ועדת הסמים: עלייה בצריכת קנאביס בישראל
התעשייה המתפתחת ביותר בארה”ב – קנאביס חוקי
נתב”ג: 1.7 ק”ג חשיש הודי נתפס בתוך דרבוקה
סוכל נסיון הברחה: 90 ק”ג חשיש נתפסו בגבול מצרים

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר