מגלגל...

5 טיפים חשובים לפני בישול קנאביס

בישול מאכלים המכילים קנאביס (Edibles) הוא אינו מורכב מדי ולא קשה לביצוע, אך בנוסף לדגשים הרגילים הקשורים למטבח, ישנם מספר דברים נוספים שכן כדאי לשים עליהם דגש ולדעת: הנה 5 טיפים חשובים לבישול עם קנאביס.

מאכלים המכילים קנאביס (Edibles) אינם זמינים למכירה בישראל, למרות היותם אמצעי צריכה נוח לחולים שאינם מסתדרים עם עישון התרופה.

אם בחרתם לבשל את מאכלי הקנאביס שלכם בבית, ישנם מספר דגשים חיוניים שאינם בגדר נהלי המטבח הרגילים.

הנה 5 טיפים לבישול מוצלח שיביא תוצאות טעימות ומעניינות.

1. לבשל עם חמאה או שמן בלבד

חלק מהמתכונים ברשת כוללים חומר גלם כמו חשיש או קיף (אבקני קנאביס), אך לצורך הגעה לתוצאות הטובות ביותר מבחינת איכות המזון וההשפעה הפסיכואקטיבית, מומלץ להשתמש אך ורק בחמאת קנאביס או בשמן קנאביס לבישול

חמאת קנאביס
השתמשו בשמן או חמאה בלבד, לשיפור התוצאות

השמן או החמאה משמשים כבסיס שומני הכנת כל מתכון כמעט, בין אם לאוכל או קינוחים, ועל כן מרבית מתכוני הקנאביס יהיו מתכונים רגילים לחלוטין, בתוספת של חמאה או שמן קנאביס כאמור.

גם זה בטח יעניין אותך

2. לא לבשל בטמפרטורה גבוהה מדי

זכרו: טווח טמפרטורת הרתיחה של THC, החומר הפסיכואקטיבי הפעיל בקנאביס וזה שמקנה למאכלים את ההשפעה הייחודית, היא 170-180 מעלות צלזיוס.

רוב ה-THC המצוי בקנאביס הגולמי קיים בקנבינואיד THCA, אשר אינו פסיכואקטיבי אך בריא מאד לגוף. בכדי להפוך את מולקולות ה-THCA ל-THC, נדרש תהליך כימי בשם דיקרבוקסילציה הפועל על פרחי הקנאביס בעת החימום.

בתהליך הבישול עלול להיווצר חום גבוה שיגרום לאידוי של ה-THC ולהפחתה משמעותית באיכות ההשפעה שיקנו המאכלים, ולכן חשוב מאד להקפיד שלא לחצות את רף הטמפרטורות.

3. להיזהר לא לטחון את הפרחים יותר מדי

מרבית טעמם וריחם של פרחי הקנאביס, שאמור להתבטא לאחר מכן בצורה ברורה יחסית במאכלים באיכות טובה, נמצא בטריכומות, אותם קריסטלי השרף הקטנים והדביקים המכסים את פרחי הקנאביס ומכילים ריכוז גבוה של קנבינואידים.

מריחואנה טחונה
לא לטחון את הפרחים לאבקה, כדי לא לאבד THC

הטריכמות נמצאות על העלים והפרחים ולא בתוך חלקיהם הפנימיים, ולכן טחינת יתר של הפרחים עלולה לגרום לאובדן של טריכומות רבות – שיפגע באופן ישיר בטעם ובריח של התוצר הסופי שלכם.

4. להרחיב אופקים

הדוגמאות הקלאסיות למאכלים המכילים קנאביס הן עוגות ועוגיות, אך באמצעות השמן או החמאה תוכלו להכין למעשה כל מתכון רגיל כשהתוצאה הסופית תהיה עם ‘טוויסט 420’.

כמו באוכל רגיל, גם בבישולי קנאביס במטבח כדאי להרחיב אופקים ולטעום דברים חדשים. לעוד מתכונים – היכנסו למדור מתכונים ומדריכי בישול שלנו.

אם אתם מוכנים להשקיע כסף, תוכלו לרכוש ספר מתכוני קנאביס ברשת ולהרחיב את האופקים הקולינריים שלכם.

5. להקפיד על כמויות

משום שבמאכלי קנאביס עסקינן, התוצאה הסופית צריכה להיות טעימה – ובמקביל בעלת השפעה מספקת שתימשך לאורך זמן.

שיווי המשקל הרגיש הזה דורש שמירה על כמויות מדויקות של שמן או חמאה, כדי לא ליצור טעם חזק מדי של מריחואנה שילווה בהשפעה משתקת, או לחילופין לגלות שההשפעה בקושי מורגשת ופרחים ירדו לטמיון.

אדם מחזיק קערה ענקית מלאה בפרחי קנאביס
הקפידו על כמויות, כדי לא לפגוע באיכות ההשפעה

ראו עוד:
מדריך: איך להכין שמן ריק סימפסון (RSO)
קנאביס נוטלה: מתכון לממרח שוקולד אגוזים
פינת המאנץ’ לסטלן: בראוניז שוקולד / שני זוהר

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר