מגלגל...

שליש מזני הקנאביס “החזקים” בישראל מכילים פחות מ-15% THC

על בסיס למעלה מ-1.5 מיליון סריקות של פרחי קנאביס מ-35 מדינות, קובע דו"ח חדש כי כ-45% ממוצרי הקנאביס המוגדרים כ"חזקים" או "עתירי THC" מכילים בפועל פחות מ-15% THC

נתונים חדשים שאספה חברת גמאסרט הישראלית, יצרנית מכשיר ביתי לבדיקת קנבינואידים, קובעים כי לפחות 38% מזני הקנאביס המוגדרים “חזקים” או “עתירי THC” בענף הקנאביס הרפואי בישראל מכילים פחות מ-15% THC, נתון שנחשב לבינוני.

בממוצע בכל המדינות שנבדקו 45% מהמוצרים “החזקים” הכילו בפועל פחות מ-15% THC. כלומר, הפער בישראל מעט נמוך מהממוצע, אם כי עדיין מדובר בפער חריג בהשוואה למוצרים אחרים שאינם קנאביס, לדוגמה אלכוהול, תרופות ומוצרי מזון.

ארצות הברית נמצאה עם הפערים הנמוכים ביותר בין הצהרת היצרן על מוצר “עתיר THC” ותכולת ה-THC בפועל שעמדה בבדיקה על 15% ומטה (30%). דרום אפריקה עם הפער הגדול ביותר (64%) וביניהן הולנד (41% פער), קנדה (37%) ואוסטרליה (37%).

הנתונים מבוססים על 1.5 מיליון סריקות שבוצעו במכשירים מתוצרת החברה, הפרושים על פני 35 מדינות ב-6 יבשות, “ועל בסיס בדיקות של לקוחות שלנו, כלומר מגדלים, יצרנים ומשווקים, ולא על מטופלים,” נמסר למגזין קנאביס.

פער ממוצע באחוז ה-THC בפרחי קנאביס לפי מדינה
פער ממוצע באחוז ה-THC בפרחי קנאביס לפי מדינה

על פי הבדיקה האחוז הממוצע של THC בתפרחות קנאביס בקטגוריית “עתירי THC” (פרחים עם מעל 15% THC) עומד על כ-15.35% בלבד (בישראל ספציפית 15.72%), ורחוק מהנתונים המוצהרים על 20% THC ויותר. במקרה של זנים בקטגוריית “עתירי CBD” האחוז הממוצע של CBD עמד על 8.9% (בישראל 8.59%).

נתון ה-THC בקנאביס הוא מרכיב מהותי בתמחור של המוצר ולכן מוצר עם אחוז THC גבוה שווה יותר רווחים לחברה היצרנית. עובדה זו יוצרת “זרז” לחברות לנסות “לעגל פינות” ולהציג נתון גבוה יותר כדי לשפר את מיקום המוצר בטבלת הזנים החזקים.

אחוז THC ממוצע בפרחי קנאביס לפי מדינה
אחוז THC ממוצע בפרחי קנאביס לפי מדינה

“על הצרכנים להיות ערים לכך שיש סיכוי סביר שהם משלמים יותר מדי על הסחורה,” אומר ד”ר גיא סטון, מייסד החברה יחד עם פרופ’ עודד שוסייב.

לדבריו “סימון שגוי של מוצרים ממשיך להיות בעיה בתעשיית הקנאביס. חברות קנאביס צריכות לעשות יותר על מנת להבטיח שתוויות המוצרים שלהן מדויקות, אחרת אמון הלקוחות יאבד והמותגים יאבדו משוויים”.

הממצאים המעניינים מתכתבים עם בדיקות מעבדה שבוצעו לאורך השנים במכשירים מקצועיים יותר והגיעו למסקנות דומות.

יש לציין שאחד הדברים שמאפשרים פערים בנתונים, אם כי לא עד כדי כך משמעותיים, הוא אופן החישוב של THC בתפרחות טריות לעומת תכולת ה-THC בפועל לאחר חימום ועישון.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר