3 מטופלים עצורים בהפגנה מול ביתו של בכיר משרד הבריאות איתמר גרוטו

כח משטרה עצר הערב 3 מטופלי קנאביס רפואי שהגיעו ברכב אל ביתו של פרופ' איתמר גרוטו בהוד השרון על מנת להפגין נגד כשלי רפורמת הקנאביס הרפואי. הם נעצרו ונמצאים בשעה זו בתחנת המשטרה בכפר סבא. "מעצר לא חוקי," טוען עורך דינם.

שלושה מטופלי קנאביס רפואי נעצרו הערב (מוצ"ש) בעת שהפגינו מול ביתו של פרופ' איתמר גרוטו, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, ברח' איזמרגד, הוד השרון.

פרופ' גרוטו, שנטל בחודשים האחרונים אחריות על ניהול ענף הקנאביס הרפואי לצידו של מנהל היק"ר יובל לנדשפט, לא שהה בבית באותה עת.

לאחר דקות בודדות במהלכן קראו במגפון קריאות הנוגעות לכאב שנגרם למטופלים עקב כשלי רפורמת הקנאביס הרפואי, שוטרים הגיעו למקום.

"אנחנו רוצים לשמוע מה יש לך לומר על כך שטענתם שאין מחסור למרות שאין קנאביס בבתי מרקחת," טענו. "למה יש מטופלים שצריכים לשלם אלפי שקלים, למה אותנו לא מזמינים לשולחן עגול, למה אתם לא מכבדים את צו ביהמ"ש".

השוטרים שהגיעו למקום טענו כי ההפגנה אינה חוקית. בתשובה הסבירו המפגינים כי התייעצו עם עורך דין שהבהיר להם כי מאחר ולא מדובר בהפגנה המונית של מעל 50 אנשים היא כן חוקית.

השוטרים לא נענו להסברים ועצרו את המפגינים ביניהם מטופלת בשם נועה קובלסקי ושני מטופלים נוספים שהפגינו יחד עמה. השלושה נלקחו לתחנת המשטרה בכפר סבא.

Posted by Noa Kovalski on Saturday, December 14, 2019

"בניגוד לכל דין השוטרים עצרו את המטופלים, לקחו להם את מכשירי הטלפון ושללו להם את החירות באופן עברייני ובניגוד לחוק," טוען עו"ד פרץ בשיחה עם מגזין קנאביס.

עו"ד פרץ, הנמצא בדרכו לתחנת המשטרה, הוסיף כי "בהתחלה השוטרים טענו שהחלטת בג"צ בעניין מנדלבליט תקפה גם לעניין גרוטו אך לאחר עימות טלפוני ולאחר שנשלחה אליהם לשון ההחלטה – חזרו בהם וטענו שזאת פשוט מדיניות המשטרה".

כזכור לאחרונה מסר פרופ' גרוטו בהצהרה רשמית לבג"ץ כי אין מחסור בקנאביס רפואי בבתי מרקחת. בדיקת מגזין קנאביס העלתה כי מדובר בדיווח לא מדויק כלל.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה לפניית מגזין קנאביס כי "בעקבות מחאה הערב בכפ"ס, עוכבו לחקירה בתחנת המשטרה 3 מוחים שהפרו את הסדר וסירבו לעזוב את המקום. משטרת ישראל תתיר את חופש הביטוי אך לא תאפשר הפרה של הסדר הציבורי ושל החוק."


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט