שיחות עם ג’ה – מדוע הקנאביס לא חוקי ומתי תיפסק הרדיפה?

“זה לא החומר, אלא מה אתה עושה איתו” – זה המסר שקיבל כתבנו לענייני עניינים מעניינים שנסע לנפאל, קרא את הספר “שיחות עם אלוהים”, טעם את הגאנג’ה מההימלאיה, וניסה לדסקס עם ג’ה – מדוע הקנאביס לא חוקי ומדוע מתנהלת מלחמת חורמה נגדו.

שיחות עם אלוהים - עטיפת הספר
“שיחות עם אלוהים” – עטיפת הספר

שיחות עם אלוהים – דו שיח לא שכיח

“נניח שהייתם יכולים לשאול את אלוהים את השאלות המפתיעות ביותר על היקום – שאלות על אהבה ואמון, על חיים ומוות, על טוב ורע. נניח שאלוהים מספק תשובות מובנות וברורות. זה קרה לניל דונאלד. זה יכול לקרות גם לך, אתה עומד לנהל שיחה…”

כך נפתח הספר “שיחות עם אלוהים”, אשר נכתב ע”י ניל דונאלד וולש והפך בהמשך לרב-מכר בעולם כולו, עם סדרת ספרים נוספים, וכן סרט באורך מלא אשר הופק על בסיס הספר.

הסרט “שיחות עם אלוהים” מבוסס על סיפורו האמיתי של ניל דונלד וולש, אשר היווה השראה ושינה את חייהם של מליוני אנשים ברחבי העולם. הסיפור מתאר את מסעו של וולש מהרגע בו הוא עובר תאונת דרכים, מאבד את עבודתו והופך למחוסר בית הנאבק רק בכדי להישאר בחיים.

צפו בטריילר של הסרט “שיחות עם אלוהים”:

גם בישראל אין כמעט מי שאינו מכיר את הסיפור, וסביר שאם טיילתם בהודו ונפאל בעשור האחרון, נתקלתם בספר הזה לא פעם ולא פעמיים.

גם זה בטח יעניין אותך

כיאה למוצר פופולרי, פותחו במהלך השנים גרסאות אלטרנטיביות לסיפור. גירסה אחת היא של “ניצה ולחם”, שני צעירים ישראלים שעושים קומדיית נונסנס ביוטיוב והצליחו להצחיק אותנו, אז הנה הם לפניכם:

גירסה נוספת היא שלנו. “שיחות עם ג’ה” קראנו לה, והנה היא לפניכם.

ג'ה
ג’ה איז וואן

שיחות עם ג’ה – “זה לא החומר, אלא מה אתה עושה איתו”

— ג’ה, תגיד, שמעתי עליך רבות בכל ימי חיי אבל מעולם לא ראיתיך באופן פיזי, מה שנקרא אמיתי.

— ידידי, מה שנקרא אמיתי אצלכם, הוא בכלל לא האמיתי, הוא דווקא החלום שאתם חיים בו. החלום שאתם יוצרים לעצמכם בזמן שאתם מתכננים תכניות.

— היי ג’ה, זה מוכר לי המשפט הזה מאיפשהו…

— כן, זה ג’ון לנון אמר, איש חכם ג’ון… בכל אופן, בוודאי שלא ראית אותי בעולם שלכם. ההבנה שלכם לא יכולה להכיל אותי. עם זאת, אתם כן יכולים להרגיש אותי ואת זה אתה יודע כי הרגשת אותי כבר פעמים רבות בעבר.

— אוקיי ג’ה, תשמע, לא כל יום יוצא לי לפגוש אלוהה אז בטח תבין אם ארצה לשאול אותך כמה שאלות בנוגע לכמה דברים שמתרחשים בעולם הזה שלנו בני האדם… את רוב הדברים סיפרת כבר לניל דונאלד וולש, אבל אני כבר הרבה זמן שיש לי שאלות בנוגע לנושא אחד ספציפי ומיוחד במיוחד. קנאביס…

— קנאביס? מה זה קנאביס?

— נו אתה יודע… הצמח הזה שאומרים עליו שהוא מסוכן וממכר ועלול להרוס את החיים וכאלה…

— אהה… אתה מתכוון לחשחש, לשאכטה, קטנה… יענו צמח האהבה… יענו תרופת הפלא, כן? מה, החלטתם לקרוא לו קנאביס? סבבה, נשמע נחמד אבל תהיה לכם בעיה עם העברית אני אומר לך, אתם לא תדעו איך לאיית את זה… קנביס, קאנביס, קנאביס, כנאביס… איך תכתבו את זה??

— כן כן, זה הצמח שאליו אני מתכוון. רציתי לשאול אותך – האם יש אמת בדברים שמספרים? שקנאביס מסוכן? ולגבי האיך לכתוב את זה – שאלתי את עטרה אופק לגבי העניין והיא אמרה לי שיש לכתוב קנאביס. ככה. עם ק’ ועם א’ אחרי הנ’.

— טוב קודם כל, עטרה הזאת אני משוגע עליה עוד מהימים בהם ישבה על כסא השופטת בתיק-תק. את יואל גבע פחות חיבבתי. בגלל זה נתתי לו עסק מצליח, שיכאב לו קצת הראש. אבל עטרה על הכיפאק! אם היא אומרת, היא יודעת מה היא אומרת. תמסור לה דש הא?

— בסדר בסדר נו, אני מבין שגם אתה היית מאוהב בה, אבל מה עם הקנאביס?

— איזה קנאביס? יש עליך משהו?

— לא נו ג’ה, מה אתה סאטלה? שאלתי האם הצמח הזה מסוכן…

מריחואנה פותחת את הראש
מריחואנה פותחת את הראש

— מסוכן? תלוי למי… תשמע, בכל דבר בטבע יש טוב ויש רע. הכל נקבע על פי זווית ההסתכלות. נניח ניקח את הג’ינג’ית ההיא ג’ודי מוזס כן? היא בחורה אשר בורכה בחפצים רבים וכסף רב, אך עם זאת אינה בעלת שכל מפותח מדי אתה מבין? שחור ולבן, ין ויאנג. נניח תיתן למוזס איזה קטנה… זה טוב או לא טוב? אז אני מניח שבשביל הג’ודי שג’ודי היא היום, זה לא יהיה ממש טוב כי אז היא גם תצא צבועה, גם טיפשה וגם עדיין אשתו של סילבן. אבל מצד שני זה יהיה מצויין בשביל כולנו כי אולי ככה תתחיל ג’ודי להפעיל את הגלגלים במוח. וגם היא תהיה נחמדה יותר ואולי תחלק קצת מהמיליונים שלה לאחרים. קנאביס למוח זה בעצם כמו שמן למנוע, אם תרצה שאפשט את זה לעולם המושגים הבדרך-כלל רדוד שלכם בני האדם. ולא, הוא לא מסוכן יותר ממה שמסוכנת עגבניה, או גלידה, או קפה. אם הוא מסוכן אז למה לעזאזל הוא מרגיש כל כך טוב? נראה לך שככה הייתי עושה לכם? מה אני מניאק לעבוד עליכם ככה? אני הרי רחום וחנון שכחת?

עלה מריחואנה עם 11 אצבעות זה נדיר? לא בנפאל...
עלה מריחואנה עם 11 אצבעות זה נדיר? לא בנפאל…

— אוקיי ג’ה, אז אם ככה אולי אתה יכול סוףסוף להסביר לי למה הקנאביס לא חוקי? אם הוא לא מסוכן אז מה הבעיה?

— לא אמרתי שהוא לא מסוכן. הוא מסוכן מאוד עבור אנשים מסויימים.

— מה, אתה מתכוון לקטע הזה עם הסכיזופרניה שאומרים שאנשים מסויימים עלולים לחטוף סכיזופרניה בגלל הצמח?

— לא לא, מה פתאום, זה לא קשור. אחוז אחד מהאוכלוסיה בכלל עלול ללקות בסכיזופרניה ואותו האחוז נשמר גם בקרב צרכני קנאביס. הרי משיח כבר הסביר לכם את זה לא? התכוונתי שקנאביס מסוכן לאנשים מסויימים שיושבים במקומות מסויימים בחברות מסויימות שהן חלק מתאגידים מסויימים שהם חלק מ…

— טוב טוב קלטתי בסדר… אינטרסנטים מה שנקרא. אז מה, זה כל העניין?

— כן, זה הכל. פשוט לא? הצמח הזה שנתתי לכם כדי שיהיה חלק מחייכם, הוא צמח פלא! זוכר את סיפור אדם וחווה? למה אתה חושב שהתכוונתי ב“קנה בושם”? או ב”עץ הדעת”?

אדם וחווה - היי בנטורל
אדם וחווה – היי בנטורל

— אבל בתנ”ך כתוב שאלוהים כעס על אדם וחווה שטעמו מעץ הדעת…

— בטח שכתוב כי מי שכתב את זה אלו היו בני אדם. לא אלוהים כתב את זה אלא מי שהציג את עצמו – בעורמה – כשליח אלוהים. הקנאביס, מעבר להיותו צמח מרפא מופלא וחומר תעשייתי משובח, הוא גם שער לתובנות גדולות יותר. לתודעה מפותחת יותר. ליצירתיות. הוא עוזר להבחין באמת. במה שבאמת חשוב. ומסנן את מה שפחות חשוב.
יכולת זו היא אחת הסיבות מדוע השלטונות נלחמות בצמח בכל כוחן. יותר משהן נלחמות בכל דבר אחר כולל רצח, אונס, אלימות, תאונות דרכים וכיוצ”ב.
השלטון חושש שאם כולם יעשנו, הם יגלו איך עובדים עליהם. הם יגלו איך מיעוט מצומצם ביותר שולט באנושות כולה, בעזרת שטרות נייר ירוקים ללא כיסוי. אתה מבין? הבנקים הם פשוט גנבים! וזה לא שאין לכם אלטרנטיבה… אתם פשוט צריכים להתעורר!
אם אתה לא מבין, צפה בסרטון הקצר הזה ותבין…

— נראה לי שאני מתחיל להבין… זה קצת מפחיד כשחושבים על זה האמת… אם זה המצב, אין שום סיכוי שזה ישתנה?

— זה בטוח ישתנה! כל דבר בעולם משתנה בכל רגע נתון. ממש עכשיו אנחנו משתנים בזה הרגע. אתה, האנשים שסביבך, הטבע שסביבם. השינוי הוא תמידי. השינוי הוא מה שאתם קוראים לו החיים.
השאלה היא רק לאן זה ישתנה… הזמנים היום הם זמנים רגישים ועכשיו הזמן להכות בברזל בעודו חם. תהליך התעוררות מאסיבי מתרחש בימים אלו בעולם כולו. אנשים מתחילים להבין איך עובדת המערכת, איך מתנהלת הפירמידה… שופטים בכירים, מנהיגי מדינות, רופאים וכו’. אפילו אנונימוס הכריזו מלחמה על מתנגדי הקנאביס!

אתם מתחילים להבין שלא ייתכן שישעבדו אתכם עוד. האדם נולד להיות חופשי מעבדות, אך עליכם לזכור גם שסביבתכם אינה העבד שלכם. האדמה לא באה מהאדם, האדם בא מהאדמה. מה שבני האדם עושים היום לטבע ולסביבה זהו פשע חמור ביותר!

האם זה ישתנה אתה שואל? מצד אחד כן, מצד שני לא, אבל מה שבטוח – אולי.

— מצחיק מאוד ג’ה… אני יושב כאן מודאג לעתיד האנושות ואתה מריץ צחוקים… ממש אחלה מן ג’ה אתה…

עזוב שטויות נו, תביא את הבאנג
עזוב שטויות נו, תביא את הבונג

— טייק איזי מאן… חייבים לשמור על הומור, אחרת מה שווה כל זה? הרי אתה יודע שבסופו של יום, כל אחד ממכם הוא אלוהים בפני עצמו. כל אחד מכם הוא אלוהים של עולם שלם. העולם שלו של כל אחד ממכם הוא ברשותכם.
אתם יכולים לבחור איך תרצו שייראה ואתם יכולים לשנותו בכל שלב שתחפצו. הבעיה היא שאתם לא מודעים לכוח שיש לכם וממשיכים ללכת שבי אחר כאלו הטוענים שהם שליחיו של אלוהים עצמו או אחר אלו המבטיחים לכם חיי אושר מדומים בתנאי שתשעבדו את עצמיכם להם…
האמת היא ברורה ואפילו המדענים שלכם כבר מתקרבים לשורשי העניין. קראתי באינטרג’ה על מחקרים רבים שכבר הוכיחו את סגולותיו של הקנאביס ואם תקפידו להפיץ את האמת, בסוף היא תנצח. האמת מנצחת בסוף. זה חוק ג’ה ידוע…

— אוקיי ג’ה, אחרי כל זה, שאלה אחרונה… אם אתה הוא הרי ג’ה, זה שקובע מה יהיה כאן בעצם, למה אתה עושה לנו את זה? למה נרדף הקנאביס שנים רבות כל כך?

— כמו שהסברתי – אין טוב ורע. הכל הוא חלק מהתהליך. אולי רדיפת הצמח במשך שנים רבות כל כך וללא שום ביסוס מדעי, תוביל להתעוררות כללית של הציבור שאולי יצליח להפסיק לעצום עיניים ויראה איך עובדים עליו בעיניים בעזרת סיסמאות, לאומנות וטלוויזיה, בזמן שנוטלים את נפשו ממנו.
אולי משיבינו את האבסורד הבלתי נתפס של רדיפת הקנאביס, יבינו גם שאותה השיטה מתקיימת חיה ובועטת גם בשאר תחומי החיים: בענייני בטחון, “טרור”, חברה, צרכנות, כלכלה… הכל בעצם.

ג'ה, תעביר את הבונג
ג’ה, תעביר את הבונג…

הקנאביס, במיקרו וגם במאקרו, פותח את התודעה ומאפשר לה לשבור את גבולות מוסכמות החברה וזהו הפחד הגדול ביותר של מי שמחזיק בשלטון.

גם בני האדם, הם לא רעים או טובים. בני האדם עושים – כמו כל יצור אחר – את כל שביכולתם כדי לשרוד. האינסטינקט הראשוני של כולכם הוא להפוך את הסביבה שלכם לטובה יותר. הבעיה היא שהמרדף אחרי החומר והשעבוד הקבוע בו אתם נמצאים רוב ימי חייכם, מעוורים אתכם מלראות את מה שכל כך ברור בעצם. אגב, לזה התכוונתי בסיפור של עגל הזהב. זה לא היסטוריה, זה פשוט סיפור עם מוסר השכל שמשמעו לא לחמוד את החומר.

האדם לא נולד כדי להרוג. אבל הוא כן עושה מה שהוא צריך בכדי להמשיך להתקיים. וכמו שעבר אמרתי – זה לא מהו החומר, אלא מה אתה עושה איתו.

הדתות מוסדו והפכו לתעשייה לפני זמן לא רב ובמטרה להפריד ביניכם. אמרו לכם שיש אלוהים למעלה גבוה בשמיים ובכך גרמו לכם לשכוח את האלוהים שכאן למטה, בתוככם. יתרה מזאת, גרמו לכם לעד לשנוא אנשים מסויימים כמוכם בגלל שהסיפור שלהם קצת אחר משלכם עם דמויות אחרות ושפה אחרת. בסופו של דבר זה אותו הסיפור בדיוק.

והם במקביל שונאים אתכם בחזרה בגלל אותה הסיבה בדיוק – בורות ופחד.

לבורות גורמת מערכת החינוך ולפחד דואגת הממשלה והתקשורת יד-ימינה.

ודבר אחרון – אל תתמכרו לכח. להפך – נצלו את כוחכם היחסי בכדי לעזור לאלו שאין בכוחם. בני אדם ובעלי חיים כמוכם. ללא הבדל דת גזע ומין. זיכרו שהגלגל מסתובב ושיום יבוא ואתם תהיו אלו חסרי האונים ואו אז תירצו שיהיה מישהו מהחזקים שיקרא את קריאתכם חסרת הקול.
זאת התורה האמיתית מסיני חברים.

זה לא החומר, זה מה אתה עושה איתו!

פחד + בורות = שנאה
פחד + בורות = שנאה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר