צפו: האם מריחואנה מובילה לסמים קשים?

אחד הטיעונים הנפוצים ביותר כנגד הקנאביס הוא כי שימוש בו מוביל לסמים קשים יותר. ד”ר סנג’י גופטה, ראש דסק הבריאות של CNN, יצא לבדוק וחזר עם תשובות. צפו (כתוביות בעברית):

השלטונות אומרים לכם להיזהר ממריחואנה. המפרסמים מרתיעים אתכם מפניה ולא אחת הם מביאים לשימושם סיסמאות שקריות קבועות שנכתבו כדי להרחיק אתכם מהאמת. נוהגים לספר עליה הרבה דברים רעים ומפחידים, ואף סביר להניח שלכולכם הזדמן לשמוע את התיאוריה, הרווחת יחסית, שעל פיה “המריחואנה גורמת לבני נוער לעבור לסמים קשים”.

המריחואנה, על לא עוול בכפה, מואשמת באופן אוטומטי במעבר של צעירים לסמים כמו קוקאין והרואין, בעוד הקנאביס היקר שלנו, לצערנו הרב, מסווג בקטגוריה הראשונה (המסוכנים והממכרים ביותר) של החומרים הנרקוטיים השונים, גם בארץ וגם על פי דירוג ה-DEA בארה”ב, יחד עם הרואין ו-LSD.

הסרטון שלפניכם נלקח משידור ברשת החדשות העולמית CNN ובו ד”ר סנג׳י גופטה, נוירוכירורג בכיר, ראש דסק הבריאות של הרשת ומרצה באוניברסיטת “אמורי”, מנתח לעומק את מושג ההתמכרות ומסביר בדיוק מה הקשר בין מריחואנה לבין המעבר לסמים קשים.

ד”ר גופטה עצמו היה מתנגד חריף מאד לקנאביס בכלל ולשימוש הרפואי בו בפרט, אך לאחר שבשנה שעברה הפיק וצילם את הסרט התיעודי “Weed“, שהפגיש אותו פנים אל פנים עם נפלאות הקנאביס הרפואי ועם חולים שהקנאביס הוא ישועתם היחידה, השתנתה דעתו מקצה לקצה והוא החל להרצות ולהסביר בכל מקום אפשרי עד כמה הוא טעה ועד כמה הקנאביס הוא צמח מדהים בעל שימושים רפואיים רבים.

גם זה בטח יעניין אותך
סנג'י גופטה גראס 2
ד”ר סנג’י גופטה

“טעיתי כשאמרתי שקנאביס הוא מסוכן – הוליכו אותנו שולל,” אמר גופטה אז. “יצאתי מנקודת הנחה שכולם פשוט רוצים להתמסטל וקפצתי למסקנות נמהרות מדי.”

בחודש שעבר (מרץ 2014) פורסם סרטו השני של גופטה: “גראס 2 – שגעון הקנאביס” (לצפייה לחצו כאן). לקראת שידור הסרט אמר גופטה: “לא רק שאני ‘מגבה’ את המריחואנה, אני הולך על כל הקופה – אני משוכנע היום יותר מתמיד ביעילותו של הקנאביס לטיפול במחלות שונות.”

תודה ל’מועצה לשינוי התודעה‘ על תרגום הסרט לעברית.

צפו: איך קנאביס הורג סרטן – ד”ר כריסטינה סאנצ’ז
ראו עוד: כך הוצאה המריחואנה מהחוק
ראו עוד: מריחואנה: אם תדע יותר, תתנגד פחות (תרשים זרימה)
ראו עוד: מחקר: האם מריחואנה מובילה לשימוש בסמים קשים?

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר