עמיר פרץ: “הפללת צרכני הקנאביס מיותרת וטיפשית”

פרץ אמר את הדברים במסגרת ערב של מפלגת העבודה שהתקיים אמש בתל אביב. מרב מיכאלי, המתמודדת החדשה בפריימריז הודיעה אף היא על תמיכתה בהפסקת הפללת צרכני הקנאביס.

בעקבות הדברים, הוספנו את עמיר פרץ ומרב מיכאלי לרשימת המומלצים שלנו לקראת הפריימריז בעבודה. לצפייה ברשימה המלאה לחצו כאן.

עמיר פרץ: "הפללת צרכני הקנאביס מיותרת וטפשית"
עמיר פרץ: “הפללת צרכני הקנאביס מיותרת וטפשית”

עמיר פרץ: “הפללת צרכני הקנאביס מיותרת וטיפשית”

במסגרת ערב של מפלגת העבודה שנערך אמש בבר “צינה” ברחוב דיזנגוף בתל אביב, הגיעו מועמדים לפריימריז במפלגה בכדי להציג את משנתם הפוליטית ולענות על שאלות הקהל. בין האורחים בערב אותו אירגן ח”כ דניאל בן סימון היו גם יו”ר המפלגה לשעבר עמיר פרץ, ניצב בדימוס משה מזרחי, חברת הכנסת נינו אבסדזה, והמועמדים בפריימריז דקל-דוד עוזר, מרב מיכאלי ואסתי קירמאייר.

לפני האירוע ניגשנו אל מי שהיה יו”ר מפלגת העבודה לשעבר והמתמודד על מקום גבוה בפריימריז שייערכו ביום ה’ הקרוב, עמיר פרץ, על עמדתו בנוגע למדיניות הפללת צרכני הקנאביס בישראל. “הרדיפה אחרי צרכני הקנאביס מיותרת וטפשית,” אמר פרץ. “מי שמעשן הוא לא עבריין.”

במהלך האירוע דיבר פרץ על חשיבות האחדות בגוש השמאל ועל מטרתו להביא לתיקון אמיתי במדינה. “היום כשאני סבא, נהייתי פייסן יותר ואני גם מסתכל רחוק יותר,” אמר. “אני רוצה שיחד נבנה עתיד טוב יותר לנכדינו.”

הבוקר, 06/12, הודיע פרץ על הצטרפותו למפלגת “התנועה” בראשות ציפי לבני.

עו”ד דקל-דוד עוזר, שהודיע אתמול על פרישתו מהתמודדות בפריימריז, נשא אף הוא דברים בשם תנועת דור האמת. “על מפלגת העבודה לקדם את נושא הפסקת ההפללה של צרכני הקנאביס בישראל,” אמר עוזר. “לא ייתכן שבמדינה מתוקנת יהיו אזרחים סוג ב’ שנרדפים ומופללים בגלל חומר אותו הם צורכים. אנו, כחברה, צריכים לעזור לאלו הזקוקים לעזרה ולא לזרוק אותם לכלא.”

מרב מיכאלי: “תומכת בהפסקת מדיניות ההפללה”

עם סיום שלב הדברים הפננו שאלה לכל המועמדים לגבי עמדתם בנוגע למדיניות הפללת צרכני הקנאביס בישראל.

מרב מיכאלי
מרב מיכאלי: “בעד הפסקת הפללת צרכני הקנאביס”

מרב מיכאלי, עיתונאית לשעבר ומתמודדת על מקום ברשימת העבודה לכנסת, ביקשה את רשות הדיבור ואמרה כי לדעתה יש להפסיק את מדיניות ההפללה. “אני לא יודעת עדיין לגבי לגליזציה מלאה,” אמרה מיכאלי. “אבל בטוח שמדיניות רדיפת הצרכנים ורישום תיקים פליליים אינה עובדת וכך גם קבע דו”ח האו”ם משנת 2011.”

ראו עוד: הבעיה היא לא בסמים / מרב מיכאלי
ראו עוד: דו”ח חדש של האו”ם: המלחמה בסמים נכשלה – על מנהיגי העולם לקדם לגליזציה של סמים

ניצב בדימוס משה מזרחי, אשר הודיע בעבר על תמיכתו באי-הפללת צרכני הקנאביס, זיגזג והודיע כי הוא מתנגד לשינוי מדיניות. “אתם לא הבנתם למה התכוונתי,” אמר מזרחי. “קמתי יום אחד וראיתי כותרת כאילו אני תומך בהפסקת הפללה. אני מתנגד ללגיטימציה לסמים קלים.”

ח”כ נינו אבסדזה, שהבטיחה לפני שלושה שבועות שתיתן תשובה בנוגע לעניין זה “בתוך פחות מחודש”, התעלמה אף היא מהשאלה וסירבה לענות. גם אסתי קירמאייר ביקשה לא לעסוק בנושא.

ח”כ דניאל בן סימון, מארגן האירוע, אמר כי הם עוד “צריכים לחשוב על זה” ונכנס יחד עם נינו אבסדזה, משה מזרחי ואסתי קירמאייר לרשימה השחורה של המועמדים לפריימריז ביניהם ניתן למצוא גם את בוז’י הרצוג, מיקי רוזנטל, סתיו שפיר, איציק שמולי ועוד.

לצפייה ברשימה המלאה לחצו כאן.

דקל-דוד עוזר נושא דברים באירוע:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר