מגלגל...

רגע לפני ההסגרה: מנהל טלגראס נמלט מהמשטרה באוקראינה

רגע לפני שהיה אמור לעלות על המטוס בדרכו חזרה לישראל הצליח מנהל ארגון "טלגראס" עמוס סילבר להימלט. משטרת ישראל מנסה לאתרו באוקראינה. פוסט מתעדכן.

עדכון (17.8): סילבר נתפס בעיר אומן, פרטים כאן.

הלילה התקבל במשטרת ישראל דיווח ממשטרת אוקראינה, לפיו במהלך היערכותם להסגרתו של עמוס סילבר החשוד נמלט ממלוויו האוקראינים.

עו”ד אורי קורב, סניגורו של עמוס סילבר, מדווח על הידוע לו לגבי פרשת הימלטותו של מרשו מרשויות החוק באוקראינה

סילבר, מנהל ארגון “טלגראס”, היה אמור לעלות הלילה על טיסה בחזרה לישראל לאחר שביהמ”ש העליון באוקראינה דחה את ערעורו.

הוא הצליח לחמוק מהמשטרה רק בנמל התעופה “בוריספיל” (Boryspil) בקייב, במחלקת הדיוטי-פרי, לאחר הליך הבידוק הבטחוני הראשון, אחרי שהאזיק האלקטרוני הוסר ממנו ורגע לפני העלייה למטוס.

דיווחים שונים מפקפקים באמינות הצהרות משטרת אוקראינה ומעלים חשד שמא שוטרים מקומיים סייעו לסילבר בבריחתו. ממשטרת ישראל נמסר כי בשלב זה אין לה טענות לרשויות האוקראיניות.

משטרת אוקראינה מדווחת כי פתחה בחקירה לבחינת נסיבות בריחתו של העצור הישראלי. על פי אחד הדיווחים אנשי הבטחון שליוו אותו בשדה התעופה הושעו מתפקידם עד לסיום הבדיקה.

משרד התובע הכללי של קייב פירסם כי נפתחה חקירה פלילית בעקבות הימלטותו של העצור הישראלי, זאת בגין עבירת הימלטות ממעצר – עבירה שהעונש הקבוע נגדה בחוק באוקראינה עומד על עד 5 שנות מאסר בפועל.

עוד דווח כי שירות הביטחון האוקראיני (SBU), ממנו חמק סילבר, השעה מתפקידם את המעורבים בהליך ההסגרה. בשעה זו ממשיכות הרשויות באוקראינה לנסות לאתרו ומעריכות כי יצליחו לעשות זאת בקרוב.

נציג של משטרת ישראל עושה את דרכו כעת לקייב, לאחר שגורמים במטה הארצי הודיעו לעמיתיהם באוקראינה כי המשטרה מוכנה להגיש כל סיוע שנדרש, בעיקר אם מדובר בסיוע מודיעיני.

מהמשטרה נמסר כי “במהלך הלילה התקבל במשטרת ישראל דיווח ממשטרת אוקראינה, שלפיו במהלך היערכותם להסגרתו על פי דין של עמוס דב סילבר, החשוד בהקמה וניהול של ארגון הפשע ‘טלגראס’, החשוד נמלט ממלוויו האוקראינים”.

עוד מסרה המשטרה כי “החשוד נמלט לאחר שאמש דחה בית המשפט העליון באוקראינה את ערעורו על ההחלטה להכריז עליו כ’בר הסגרה’. משטרת ישראל נמצאת בקשר עם עמיתיה באוקראינה ועוקבת מקרוב אחר החיפושים לאיתורו”.

סילבר היה אמור לאחר נחיתתו בישראל להילקח מיד לחקירה ולאחר מכן לעמוד בפני שופט בגין שורת עבירות הלבנת הון, ניהול ארגון פשיעה, סחר בסמים ועוד.

כפי שפורסם לראשונה במגזין קנאביס סילבר כבר ניסה להימלט מבית החולים בעיר לפני כשבועיים ללא הצלחה.

על פי פרטים חדשים הוא שלף אז מהכיס חבילה וטען: “זו מריחואנה ואני מציע אותה למכירה”, זאת מאחר ולפי החוק הפלילי במדינה, אם אדם מחזיק סמים יש להעמידו לדין ורק לאחר מכן יתאפשר להסגירו.

סילבר קיווה שיצליח בכך לעכב את הליכי ההסגרה אבל המשטרה המקומית באוקראינה הודיעה שלא נמצאו אצלו סמים. “ברור שהמשטרה האוקראינית שיתפה פעולה עם משטרת ישראל והעלימה עין מהסמים שלו,” טען עורך דינו.

כזכור סילבר נעצר באוקראינה לפני כחמישה חודשים, לאחר פתיון שטמנה לו המשטרה. כפי שנחשף לראשונה במגזין קנאביס סוכן סמוי של המשטרה שהצליח להסתנן לשורות הארגון הזמין אותו לחתונתו כשבפועל חיכו לו בבית המלון השוטרים.

לאחר מעצרו הוא הושם בתחילה במתקן כליאה, ובשבועות האחרונים שוחרר למעצר בית. בחודש שעבר כבר היה אמור סילבר להיות מוסגר לישראל אך הדיון נדחה עקב הגשת ערעור.

אתמול כאמור החליטו שופטי העליון באוקראינה לדחות את הערעור והורו להסגירו לישראל לאלתר, אך הוא הספיק להימלט רגע לפני העלייה למטוס.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר