ליל הבאנגים הגדול – מעשנים קנאביס בכנסת

ב(לפנות) בוקר ה-20.4.2014 – הוא יום המריחואנה הבינלאומי – צפויים להתכנס תומכי קנאביס ולגליזציה אל מול כנסת ישראל בירושלים לשם הדלקת ג’וינטים ציבורית ורבת משתתפים במחאה על חוקי האיסור כנגד צמח הקנאביס.

לסיכום האירוע לחצו כאן.

אירוע מחאה מקורי מתוכנן להיערך ב-20.4.2014 במסגרתו יתאספו פעילי לגליזציה ותומכי קנאביס ישראלים בכדי להפגין את התנגדותם לחוקי הקנאביס הנוקשים בישראל.

המשתתפים צפויים להגיע בשעה 00:00 (חצות) אל גן הורדים בירושלים ולעשן ג’וינטים ובאנגים יחד מול בניין הכנסת – עד לשעה 4:20 לפמות בוקר. המטרה: לקבוע עובדה בשטח ולהוכיח הלכה למעשה שלמשטרת ישראל אין יכולת אמיתית לאכוף את חוקי הקנאביס הנוקשים.

עמוס סילבר
עמוס סילבר

“או שהם יצטרכו לעצור את כולנו יחד, או שלא יעצרו אף אחד יותר,” אומר עמוס סילבר, פעיל הלגליזציה המוכר שכבר “עקץ” את המשטרה באירועים קודמים. “האיסור על צריכת קנאביס יכול להתקיים רק כשהציבור מפוחד ולא מאוחד. כשכמות מספיקה של צרכני קנאביס תעמיד בפני החוק את השאלה במערומיה ‘או שתמצו איתנו את החוק – או שתשנו אותו’, לא תהיה ברירה לרשויות אלא להודות בכשלון האכיפה.”

סילבר, מפעילי הלגליזציה הבולטים והאמיצים בישראל, מתגרה במשטרה מזה זמן רב ולפני ארבעה חודשים אף כתב הודעה על דף הפייסבוק של המשטרה ובה קרא לשוטרים “תבואו לעצור אותי, אני מעשן באנג”. בעקבות ההודעה הוזמן סילבר להתארח בתכנית הבוקר “אורלי וגיא”.

כעבור שלושה חודשים כבר קרא סילבר לציבור להצטרף אליו למבצע אגירת זרעי קנאביס לקראת שתילה המונית באביב 2014. עוד לפני שהספיק לאגור זרעים כבר יצא למבצע ‘גינון גרילה’ בתל אביב במסגרתו שתל עשרות זרעים ועציצי קנאביס בגינות ציבוריות באזור כיכר רבין. צוות של “צינור לילה” אף סיקר את האירוע בלייב.

הוא מודה שהוא אינו מפחד מהשוטרים כלל מאחר וכבר היום מתנהלים נגדו שני תיקים שכוללים אישומים על גידול וסחר במריחואנה.

“אם רוצים לעצור אותי על עישון או עידוד לעבירה על החוק – אני עושה את זה במוצהר ובגלוי כבר מעל שנתיים, גם בתוך מערכת המשפט ובפני משטרת ישראל,” הוא אומר. “צריך לזכור גם שהיום שופטים משחררים גם חשודים בגידול ושהלגליזציה מתקדמת בכל העולם, אין מה לחשוש מעמידה מגובשת למרות שזאת עבירה על החוק הקיים. זה הוא שמיושן ולא מוסרי ולא אנחנו.”

עם זאת, מדגיש סילבר, הוא אינו לוקח אחריות על מה שאחרים בוחרים לעשות. “אני לא לוקח אחריות על החלטות של אף אחד. כל אחד שיעשה את השיקולים והבחירות שלו אם להשתתף בפעולה לא חוקית מהסוג הזה או לא. אני יודע שאני אשתתף.”

אירוע מסוג זה טרם התרחש בישראל באופן מאורגן (אף על פי שלא מעט ג’וינטים הודלקו החודש בכיכר רבין וגם מול ביתו של יאיר לפיד ומול ביתה של יעל גרמן), אך בעולם הוא כבר מנהג קבוע. במדינות רבות מתכנסים פעילי ותומכי הלגליזציה ביום המריחואנה הבינלאומי, ה-20 באפריל, ומדליקים ג’וינטים במחאה על חוקי האיסור הנוקשים.

בדף האירוע שנפתח בפייסבוק היום (30.12), נכתב: “בליל ה-20 באפריל, נתקבץ כל מעשני הבאנגים, הג’וינטים, מכשירי האידוי וצורכי קנאביס באכילה – לפסטיבל עישון בלתי חוקי בעליל שאומר דבר אחד: צאו לנו מהגוף!!”

ראו גם: למה חוגגים את ה-20 באפריל ואיך זה קשור לבוב דילן, יהדות וגימטריה
ראו גם: חדש בפייסבוק: בנק הזרע – זרעי קנאביס בחינם

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר