טוען...

20 באפריל: הישראלים יעשנו קנאביס מול הכנסת

אירוע ההכרזה הבלתי רשמי על גן הורדים בירושלים כ”גן הקנאביס הלאומי” מתקרב: ב-20 באפריל, יום הקנאביס הבינלאומי, יגיעו תומכי הלגליזציה הישראלים לעשן קנאביס בגלוי ובניגוד לחוק אל מול משכן הכנסת, למרות שהח”כים בפגרה. בכל העולם יציינו התומכים את האירוע בהדלקות ג’וינטים בשעה 16:20.

1,400 משתתפים כבר אישרו הגעה לאירוע “חנוכת גן הקנאביס” שיערך בירושלים ב-20 באפריל, יום הקנאביס הבינלאומי, ב’גן הורדים’ השוכן מול משכן הכנסת.

במסגרת האירוע, לצד ההכרזה על גן הורדים כ”גן הקנאביס הלאומי”, יעשנו כל המשתתפים יחד החל מהשעה 16:20 ולאורך הערב, זאת במקביל לתומכי האג’נדה מערים בכל רחבי העולם, כנהוג.

20 באפריל: יום הקנאביס בישראל
פעילים תלו שלטי הזמנה לאירוע בערים בכל הארץ

כשעוד נשא האירוע את השם ‘ליל הבאנגים’ בפעם הראשונה, נתקלו המשתתפים בו בשוטרים שסגרו את הגישה לגן – מה שהוביל לחסימות כבישים, אלימות משטרתית קשה, מעצרים וכותרות (צפו כאן).

בפעם השנייה שונה שם האירוע ל’פיקניק קנאביס’ והוא עבר בשלום, לאחר שלמדה המשטרה את המסקנות ואפשרה למאות אזרחים לעשן קנאביס בחופשיות תוך שהיא מאבטחת את הגן בטבעת ההיקפית לו ומבלי להגיע למקום האירוע עצמו.

“לפני שלוש שנים פתחנו במסע אזרחי תחת הכותרת ‘צאו לנו מהגוף’,” הם אומרים. “מתוך הבנה שהממשלה לא תעשה זאת מרצונה החופשי, החלטנו לאתגר אותה ואת המדינה על זרועותיה והתחלנו כאזרחים חופשיים לקיים אירועי עישון פומביים והמוניים, מתחת לאפה של המדינה ובלב המרכז השלטוני שלה, כשהמוקד כמובן היה האירוע המרכזי בגן הוורדים לשעבר. למשטרה כמובן לא הייתה יכולת לעצור את זה, היא ניסתה.”

לקראת האירוע, מלבד תליית שלטים ברחובות הערים הגדולות, מפרסמים המארגנים פוסטרים מבדרים בדף האירוע בפייסבוק, הנה כמה מהטובים שבהם:

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר