כמה ישראלים (באמת) מטופלים בקנאביס רפואי?

במשרד הבריאות חוזרים בשבועות האחרונים על נתון של כ-14,000 מטופלים בקנאביס רפואי, אך רק לפני 4 חודשים היו 11,000. מגדלי הקנאביס טוענים כי יש רק 8,500. אז האם באמת יש 14,000 מטופלים בקנאביס רפואי בישראל?

מאז שנכנסה לתפקידה כשרת הבריאות בחודש פברואר השנה, טענה יעל גרמן כי בזכותה נוספו זכאים רבים לקנאביס רפואי וכי ישראל היא “המובילה בכמות אישורים רפואיים בעולם”. עד לפני מספר חודשים נהגה השרה לומר שוב ושוב כי בישראל ישנם כ-11,000 מטופלים ברשיון בקנאביס רפואי.

יעל גרמן - קנאביס רפואי
שרת הבריאות יעל גרמן

לפני חודשיים קפץ המספר כבר ל-12,000, בדברים שאמר יובל לנדשפט, מנהל היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות.

בשבועות האחרונים אנו כבר שומעים בכל הזדמנות על כך שבישראל כבר ישנם למעלה מ-14,000 מטופלים ברשיון.

אם כך, על פי משרד הבריאות, מאז חודש יוני ועד חודש אוקטובר – 4 חודשים בלבד – נוספו לרשימת הזכאים לקנאביס רפואי כ-3,000 מטופלים.

בנוסף, בחשיפה מיוחדת שפרסמנו בתחילת החודש, מוצג מסמך רשמי של משרד הבריאות ובו כתוב כי בחודש יוני 2012, לפני 17 חודשים, היו בישראל כ-8,700 מטופלים, כלומר המספר כמעט והכפיל את עצמו בתוך פחות משנה וחצי.

האם זה ייתכן?

שולחן המגדלים - איגוד מגדלי הקנאביס הרפואי בישראל
שולחן המגדלים – איגוד מגדלי הקנאביס הרפואי

פנינו אל איגוד מגדלי הקנאביס הרפואי, אלו המספקים את הקנאביס למטופלים בעצמם, בכדי לברר כמה מטופלים רשומים אצלם.

מהאיגוד (“שולחן המגדלים”) נמסר, כי בניגוד להצהרות מצד משרד הבריאות, על פי הנתונים שבידיהם, ישנם רק כ-8,500 מטופלים ברשיון.

אז איפה עוד 5,000 מטופלים? לה’ הפתרונים…

בנוסף טוענת השרה גרמן כי כפי שהבטיחו לפני מספר חודשים, בוצעה הגדלה משמעותית וישנם היום 21 רופאים המורשים לספק קנאביס רפואי במקום 8 שהיו קודם לכן.

למעשה, על אף דבריהם, מונו בינתיים רק 6 רופאים חדשים (14 סה”כ), כפי שדיווחנו כאן. כל הרופאים, אגב, אונקולוגים, ומספקים את הקנאביס לחולי סרטן בלבד.

בשלב זה ממתינים המטופלים והתומכים בקנאביס רפואי להחלטת וועדת השרים שקבעה כי תינתן הצעת חוק חלופית לזו שהציג ח”כ משה פייגלין בתוך 45 יום. נותרו עוד 38 ימים עד ה-4.12, מועד הגשת תוצאות הוועדה.

ראו גם: חשיפה: מי באמת מקבל קנאביס רפואי בישראל?
ראו גם: בקרוב: שוק הקנאביס הרפואי – לידי חברת “שראל”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר