חמש עובדות משעשעות על קנאביס ובעלי חיים

איך משפיע הקנאביס על הפרות בשווייץ, מה הוא עושה לציפורים ומדוע עכברים אוהבים את זרעיו – קבלו 5 עובדות משעשעות על קנאביס ובעלי חיים.

כל מי שהיה לו צמח קנאביס בבית יודע: או שאתה מגן עליו בכל דרך אפשרית, או שהכלב שלך יאכל אותו. וכלבים לא אוכלים רק קצת כדי לעודד הקאה כמו שחיות קרניבוריות עושות לפעמים בעזרת צמחים אחרים – אם יש לך שמונה צמחים, יהיו לך שמונה עציצים ריקים. הם בולסים אותם.

העובדה שגם בעלי חיים נוהגים להתמסטל ידועה עוד מאז שדארווין צפה בקבוצה של קופים שהשתכרו מפירות מותססים. והם מודעים לחלוטין לעובדה שהם מתמסטלים, הם אפילו מחפשים בצורה שיטתית את המקומות שבהם גדלים הסמים האהובים עליהם וחוזרים על ההתנהגות הזאת בכל עונה. קופים ופילים אוהבים אלכוהול מפירות רקובים. סוסים אוהבים דאטורה, איילים מעדיפים פטריות הזיה (בעיקר אמאניטה מוסכריה, או “פטריית עליסה”), וחתולים מתמסטלים מנפית החתולים (Catnip).

ראו גם: בעלי חיים שאוהבים להתמסטל
ראו גם: זרעי המפ – מזון בריאות אולטימטיבי

אבל קנאביס הוא מקרה אוניברסאלי ויוצא דופן בתחום זה. אין כמעט אף זן אחד של בעל חיים שלא מתפתה לאכול את צמח הקנאביס או הזרעים שלו. זה כמובן כולל חרקים ומזיקים, ולכן שדות מריחואנה חשופים לסכנות של המון מזיקים.

הנה רשימה של חמש עובדות משעשעות על מערכת היחסים בין בעלי חיים והצמח האהוב:

1. בשוויץ ובליכטנשטיין, מדינות בהן נאסר להאכיל בקר ב-Hemp (קנבוס) מחשש ש-THC ימצא את דרכו לחלב והבשר המיועדים לצריכה אנושית, חקלאים מוחים נמרצות מכיוון שהם מאמינים שחיות גדלות יותר טוב עם קנאביס, והן יותר רגועות עם הדיאטה הזו מאשר עם אוכל אחר.

פרות אוהבות גראס

2. עכברים ואוגרים תמיד בוחרים זרעי קנאביס על פני כל זרע אחר שמוצע להם, ומחקרי מעבדה הראו שהם מפתחים סיבולת במהירות רבה, ובכך מעלימים את הסיכון של השפעת יתר.

עכבר קנאביס

3. יש הטוענים כי תזונה של זרעי המפ מעלה את תדירות הזיווג אצל ציפורים.

קנאביס יונק הדבש ציפור

4. ביוון העתיקה השתמשו בקנאביס לטיפול בבעלי חיים: כנוגד דלקות, לניקוי פצעים ולמניעת טפילי מעיים. הספרות הרפואית העתיקה ייחסה לקנאביס חשיבות מכרעת בטיפול הוטרינרי. עד שהוצא מחוץ לחוק ב-1937, נמכרו בארה”ב מאות סוגים של תרופות לחיות משק שהכילו שמן קנאביס פסיכואקטיבי.

כלב קנאביס

5. ב-2001, מחקר של האוניברסיטה העברית בירושלים גילה שארנבות נקבות מיניקות מייצרות קנבינואידים בחלב שלהן, שמעוררים את התאבון של הצאצא שיונק מהן, מה שהוביל למחקר נוסף על התפקיד של קנבינואידים מסויימים בעידוד תאבון אצל בני אדם.

ארנבים קנאביס

ישנו תחום מדעי שלם שנקרא זאו-פרמקוגנוסיה (Zoopharmagocnosy), או החקר של השימוש המכוון של בעלי חיים במשאבי הטבע, כולל צמחים ותרופות, ושימוש עבור הנאה. זה רק הגיוני שצמח שמשך בני אדם בעקבות התכונות הרפואיות שלו ימשוך גם זנים אחרים של בעלי חיים שגם הם זיהו בו את הסגולות הללו, ומכיוון שבטבע אין איסור על קנאביס או תעמולות הפחדה – החיות משתמשות בו בכל הזדמנות, משום שהוא הוכיח שוב ושוב את יעילותו עבורן.

אז עכשיו כשאתם יודעים את כל זה, תזכרו שזה הכרחי להגן על הצמחים שלכם מחיות המחמד שלכם בכל האמצעים האפשריים, או שתחזרו הביתה למצוא עציצים ריקים וכלב מסטול!

ראו עוד:
וטרינרים ממליצים: “מריחואנה טובה גם לבעלי חיים”
יונק הדבש וקנאביס – תמונות
חדש: “קנא-פט” – תרופה חוקית מקנאביס לבעלי חיים
חדש: קנא-ביסקוויט – בונזו קנאביס לכלבים
בעלי חיים שימסטלו אתכם
האם קנאביס רפואי מתאים גם לבעלי-חיים?
חלב המפ טבעוני – ותהיה לי בריא!

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר