טוען...

ח”כ אוחנה בעד לגליזציה: “אין הצדקה לעוול”

חבר הכנסת אמיר אוחנה מ’הליכוד’ מפרסם הודעת תמיכה רשמית בלגליזציה ואי הפללה. “המדינה משקיעה מאות מיליונים על פשע ללא קורבן,” הוא אומר. “אנשים יושבים בכלא על גידול עציץ.”

בזמן שגלעד ארדן ממשיך לעמוד על התנגדותו לכל הקלה בחוקי הקנאביס, כשיחד איתו ח”כ אורן חזן ממפלגתו, חבר כנסת אחר מהליכוד מודיע על תמיכתו הבלתי מסוייגת באי הפללה, ואף בלגליזציה מלאה של קנאביס.

ח”כ אמיר אוחנה, הח”כ הטרי ביותר בליכוד ומי שסוגר את רשימת המפלגה בכנסת, מפרסם בשעה זו סטטוס בדף הפייסבוק שלו ובו הוא גם קורא לתומכים לפעול בנחישות לשכנוע מקבלי ההחלטות.

בסטטוס מתאר אוחנה את חוויותיו האישיות כמי שנתקל בקורבנות ההפללה ובנזקים שמדיניות זו גורמת למדינה ולאזרחים:

“מאות מיליוני ש”ח משקיעה מדינת ישראל מדי שנה במלחמה עיקשת ונחושה בפשע ללא קורבן – ‘עברייני’ הקנאביס. סליחה, בפשע עם קורבן: האדם החופשי אותו היא רודפת,” הוא כותב. “מאות מיליונים. בלשים, רכזי מודיעין, חוקרים, קצינים, תובעים, סניגורים ציבוריים, שופטים, קלדנים, מזכירים, מומחי מעבדות, סוהרים, קציני מבחן, עובדים סוציאליים – תמיד על חשבון משהו אחר שפוגע בביטחון הציבור ובשלום האזרחים. אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה.”

“הגעתי יום אחד במסגרת עבודתי לדיון בבית משפט,” הוא מספר על אחת החוויות שהובילו אותו למסקנה זו. “בעודי ממתין, שומע דיון בתיק אחר. הנאשם אדם מבוגר. אב לשישה, הגדול שבהם לקראת גיוס. הורשע על פי הודאתו בגידול עציץ ובו צמח הקנאביס. ולא בפעם הראשונה. יש נגדו מאסר על תנאי. הנאשם אדם רהוט, נעים סבר. מנסה להסביר את עצמו, אבל סיכוייו קלושים. המעשה האיום והנורא שעשה (לצריכתו העצמית, אבל מה זה משנה) כל כך חמור שעונש מירבי של עשרים שנות מאסר בצידו. השופט בא לקראתו, אולי ריחם עליו. קיבל ‘רק’ ארבעה חודשי מאסר בפועל.”

“הוא לא יזכה להיות ליד בנו כשיתגייס לשרת את המדינה ששלחה את אביו לכלא על גידול עציץ.”

“יש מקרים כאלה, ונוראים מאלה, בעשרות אם לא במאות ובאלפים. והם אלה שנתפסו – מה עם אלה שחיים בפחד, בהסתר?” ממשיך אוחנה. “כמה מאזרחי המדינה הזאת עובדים, משרתים, משלמים מיסים ומתפקדים כאזרחים חיוביים ותורמים לכל דבר ועניין – אך בעיני המדינה – בין אם נתפסו או טרם – הם מתוייגים כעבריינים?”

“אז למה לא משנים את החוק? כי זה עדיין לא בקונצנזוס, ואפילו לא בהסכמה רחבה מספיק. כי עדיין יש יותר אנשים במערכת שמתנגדים לרעיון מכאלה שתומכים בו.”

“פעלו – שכנעו – כתבו – התפקדו למפלגה הקרובה ללבכם והמקיימת פריימריז. מימין או משמאל,” הוא קורא לגולשים. “אין הצדקה לעוול הזה. ליגליזיישן טיים בייבי.”

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר