חיפוש לא חוקי: צעיר נעצר, נאזק והופשט בגלל “חשד סביר” (וידאו)

צעיר שהיה בדרכו לעבודה נעצר ונאזק בידיו וברגליו לאחר שסירב לביצוע חיפוש בלתי חוקי. הוא נלקח לחקירה בתחנת המשטרה על ידי 4 שוטרים ו-2 ניידות, שם הופשט מבגדיו לצורך חיפוש יסודי, בסופו שוחרר ללא אישום. מהמשטרה נמסר כי “הנושא נמצא בבדיקה”.

בצהרי יום ה’, 3.7, יצא מושיק עטרון, צלם במקצועו, לכיוון הקניון באילת בדרכו לעבודה, כשלפתע נעצרה לידו ניידת משטרה ובה שוטר ושוטרת שביקשו לראות את תעודת הזהות שלו. השוטרת הודיעה כי ברצונה לבצע עליו חיפוש, אך מושיק, שמכיר את זכויותיו, שאל מה הסיבה לחיפוש וסירב לביצועו משלא הוצג חשד סביר.

מושיק עטרון
מושיק עטרון: “סתם נטפלו אליי”

“אני מכיר את השיטות שלהם ויודע שאסור להם לבצע חיפוש ללא חשד סביר ושלכל הפחות הם מחוייבים להודיע לי כי זכותי לסרב לחיפוש,” הסביר מושיק לכתב המגזין.

מיד כשזיהה את השוטרים יוצאים מן הניידת שלף מושיק את הטלפון והחל לצלם. “אין לכם שום זכות לעשות עליי חיפוש, אין לכם חשד סביר,” הסביר. בעקבות סירובו הזמינה השוטרת ניידת נוספת למקום ולאחר מספר דקות נוספות נעצר כאמור מושיק בידיו וברגליו ונלקח לחקירה בתחנת המשטרה.

“בשניות האחרונות של הוידאו הם כבר אזקו אותי בידיים, הכניסו אותי מיד לניידת בדחיפות, לקחו לי את הטלפון וכיבו אותו,” הוא מספר.

לאחר שהוכנס לניידת נלקח כאמור מושיק לתחנת המשטרה, שם נאזק ברגליו והופשט לצורך ביצוע חיפוש בבגדיו ועל גופו. “הם לקחו אותי לתחנה ואזקו אותי גם ברגליים. התורן ניסה לצחוק עליי ושאל אם אני מטופל פסיכיאטרי והאם לקחתי היום את התרופות שלי. לאחר כמה דקות הגיע קצין שמיד קלט שאני אזרח שומר חוק, עשה חיפוש בהפשטה ולא מצא כלום.

בעקבות פניית המגזין למשטרה בענין זה נמסר מדוברות המשטרה כי “מאחר וישנו חשד להתנהלות לא תקינה, הנושא הופנה לקצין תלונות הציבור המרחבי ותשובה מסודרת תוגש בהמשך”.

כך או כך נראה שמדובר בעוד מקרה מצער בו כספי משלם המיסים מממנים לא פחות מ-4 שוטרים, 2 ניידות, חוקר וזמן משטרתי רב, רק כדי לעצור אדם חף מפשע ולשחררו בסופו של דבר ללא כל אישום.

צפו עוד: חיפוש לא חוקי בירושלים: 3 פעמים בתוך 24 שעות
ראו עוד: בית המשפט: מותר לברוח ממעצר לא חוקי
ראו עוד: 4 משפטי קסם להתמודדות עם שוטרים
ראו עוד: נאשם בהחזקת 37 גרם מריחואנה – זוכה בגלל חיפוש לא חוקי

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר