חולה סרטן: “שוטרים גנבו לי קנאביס רפואי”

“שוטרים גנבו לי ג’וינט של קנאביס רפואי מהתיק בזמן שהייתי מחוסר הכרה” – כך טוען צעיר מאזור הצפון הסובל מגידול סרטני בראשו. במשטרה מכחישים. צפו:

מאת: זיו ג’ניסוב

תעלומת הג’וינט האבוד: לפני מספר חודשים גילו הרופאים גידול סרטני בראשו של ד’ (השם המלא שמור במערכת). בכדי למנוע את התפשטות הגידול והחמרת המחלה, נאלץ ד’ לעבור ניתוח לא פשוט על מנת להסירו, כאשר לאחר הניתוח הוא החל בטיפול עם קנאביס רפואי באישור משרד הבריאות.

זמן קצר לאחר מכן, תוך כדי שהוא ממתין בתחנת האוטובוס של צומת כח בצפון הארץ, חש ד’ ברע, איבד את הכרתו והתמוטט במקום. כאשר שב ד’ להכרה הוא הבחין בצוות הרפואי שטיפל בו ובנוסף גם בצמד שוטרים שלטענתו התעסקו בתיקו האישי. לאחר מכן הוא מספר כי כאשר הכריזו השוטרים כי הם “מצאו סמים” בחפציו, הצוות הרפואי מיהר להדגיש בפניהם כי המטופל הינו חולה סרטן וכי הקנאביס מצוי ברשותו ברישיון משרד הבריאות – חשוב לציין כי הרישיון לקנאביס הרפואי היה אף הוא בתיקו של המטופל כנדרש בחוק.

בסיום הטיפול בחדר המיון בדק ד’ את חפציו האישיים והופתע לגלות כי בזמן ששקית פרחי הקנאביס נותרה בתיקו – הג’וינט שהיה לדבריו באותו התא נעלם.

נקודת איסוף הג’וינט: תחנת המשטרה

בשלב זה פנה ד’ לעו”ד שני וייל אשר כתבה למשטרה מכתב חריף: “מדובר באירוע חמור במהלכו ניצלו שוטרים את מצבו הרפואי של מרשי ואת העובדה כי היה בהכרה מעורפלת וביצעו חיפוש בלתי חוקי בעליל בתיקו האישי.” בהמשך המכתב דרשה עו”ד וייל מהמשטרה להשיב לד’ את הקנאביס שנלקח ממנו: “לאור האמור, הנכם מתבקשים להשיב למרשי את הקנאביס הרפואי שנלקח ממנו שלא כדין ע”י השוטרים, וזאת לאלתר”.

צילום: דוברות המשטרה
צילום אילוסטרציה: דוברות המשטרה

התגובה שהתקבלה מהרשויות סיפרה כי הג’וינט האבוד נמצא בתחנת המשטרה של קרית שמונה, וכך ד’ מצא עצמו בסיטואציה מעט סוריאליסטית שבה הוא מגיע לתחנת המשטרה בכדי לאסוף בחזרה את הג’וינט שהתגלגל איכשהו לידיהם של כחולי המדים – ואם זה לא מספיק הרי שברגע שגיבור הסיפור שלנו קיבל בחזרה את הג’וינט שלו הוא הופתע לגלות כי באורח פלא מישהו כבר הספיק לסחוב ממנו כמה שאיפות הגונות…

במשטרת ישראל מכחישים את ביצוע החיפוש הבלתי חוקי, וטוענים כי שוטרת שח”ם שנכחה במקום הייתה למעשה זו שהזמינה את האמבולנס, וכי תפקוד המערכת לאורך התהליך כולו התנהל כשורה:

“שוטרת שהמתינה בתחנת אוטובוס שלא בתפקיד בצומת כח בדרכה למשמרת, יחד איתה אף המתינה חיילת. השתיים הבחינו באדם שנפל ואיבד הכרתו לפתע, אלה הזעיקו ניידת מד״א. השוטרת הבחינה כי מהיד של האיש נשמטה מבחנה ובה חומר החשוד כסם, תפסה המבחנה והעבירה כנדרש לתחנה הנוגעת. מאוחר יותר האזרח הגיע עם אישור רפואי לשימוש בקנביס רפואי, לאחר שזה נבדק, הוחזרה התפיסה לאיש.״

ראו גם:
חיפוש לא חוקי: צעיר נעצר, נאזק והופשט בגלל “חשד סביר” (וידאו)
צפו: חיפוש משטרתי לא חוקי בצפת
מה לעשות נגד חיפוש לא חוקי או שוטר אלים?

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר