זעזוע בענף: תיקון עולם לא תספק תפרחות קנאביס עקב מחסור

חברת 'תיקון עולם' מודיעה כי לא תוכל להמשיך לספק קנאביס למטופליה החל מהחודש הבא. אלפי מטופלים יאלצו לחפש אספקה ממקור אחר. גם בחברת IMC מסתמן מחסור. חברת BOL תוכל לקלוט את כולם לדבריה. משרד הבריאות צפוי להקל על הליך מעבר הספק. אספקת השמנים למטופלי תיקון עולם נמשכת כרגיל.

עקב מחסור חמור יאלצו אלפי מטופלי קנאביס רפואי המשוייכים לחברת ‘תיקון עולם’ למצוא מקור אספקה חדש לתפרחות הקנאביס שלהם, זאת החל מ-15.3 ולמשך 4 חודשים לפחות עד יולי 2019.

מטופלים המחזיקים ברישיון לשימוש בשמן קנאביס יוכלו להמשיך לקבל בקבוקוני שמן כרגיל. המטופלים בתפרחות יאלצו לחפש תחליפים לזני הקנאביס אליהם הורגלו בחברות אחרות.

“נסייע לכל המטופלים בעלי רישיון תפרחות לעבור ולהסב את הרישיונות לקבלת האספקה מספקים אחרים כדי לגשר על תקופת המחסור,” נכתב בהודעה שפרסמה החברה הבוקר (ג’) באתרה. “אנחנו מתחייבים להעביר כל בקשה למשרד הבריאות תוך שני ימי עבודה לכל היותר.”

הסיבה לעצירת האספקה לדברי החברה היא מעבר של הפעילות מחממות החברה בישוב ביריה שבצפון הארץ אל חווה חדשה בכפר יהושע.

“אין ביכולתנו לספק תפרחות בארבעת החודשים הקרובים במקביל למעבר החממות שלנו מהחווה בגליל העליון לחוות החברה בעלת התקנים בעמק יזרעאל תוך הקפדה יתרה על מוצר איכותי,” נמסר.

עוד נמסר כי “עד לתאריך ה-15/3 יסופקו תפרחות הקנאביס בהתאם לרישיונות הקיימים שבידי המטופלים. החל ממועד זה ואילך במשך כארבעה חודשים יסופקו שמנים בלבד לבעלי הרישיונות לשמנים”.

החברה התחייבה עוד שצוותי האחים והאחיות יסייעו למטופלים במעבר לקבלת אספקה מספקים אחרים כדי לגשר על תקופת המחסור.

“החברה מצרה על השתלשלות הנסיבות שהביאו למחסור הזמני ומבהירה כי במהלך חודש יולי תשוב תיקון עולם לספק גם תפרחות קנאביס רפואי באופן מלא מחוות הגידול החדשות שלה,” מסרו עוד.

על מנת להספיק לעבור לספק אחר על מטופלי תיקון עולם להעביר את רישיון הקנאביס המקורי שלהם, בצירוף בקשת מעבר לאחת החברות האחרות (ראו כאן) – זאת באמצעות מילוי טופס מעבר ספק בעת המפגש עם השליח במועד האספקה לביתם, או ישירות במשרדי החברה.

להודעה זו של תיקון עולם קדמה הודעה של חברת הקנאביס IMC שהבהירה כי לא תנפק עוד תפרחות קנאביס למטופלים המחזיקים ברישיונות של מעל 40 גרם בחודש.

על מנת לזרז ולהקל את מעבר מטופלי תיקון עולם לחברות אחרות יאפשר משרד הבריאות נוהל מעבר ספק מהיר עבורם. שאר המטופלים משאר החברות ימשיכו בנוהל הרגיל הכפוף להנחיה חדשה המחייבת המלצת רופא לצורך מעבר ספק.

מבדיקת מגזין קנאביס עולה כי חברת ‘BOL פארמה’ מסתמנת כמי שתוכל לקלוט את אלפי מטופלי התפרחות של תיקון עולם. לדברי מנהליה החברה זמינה לקבל 10,000 מטופלים חדשים.

חברת ‘קנדוק’ הצהירה גם היא לאחרונה לבורסה כי ברשותה 1 טון קנאביס רפואי. כמות שכזו אמורה להספיק לכ-7,000 מטופלים למשך 4 חודשים, כך שגם הם זמינים ככל הנראה לקבל מטופלים.

חברת ‘פארמוקן’ יכולה לקלוט כ-400 מטופלים לכל היותר וחברת ‘שיח’ מעל 1,000 מטופלים באופן מיידי ואולי יותר בהמשך. סימן שאלה קיים לגבי שתי החברות ‘בטר’ ו’טבע אדיר’ שנכון להיום אינן עומדות בתקן החדש הנדרש.

רשת בתי המרקחת ‘סופר פארם’, המנהלת פיילוט של אספקת קנאביס למטופלים מאז אפריל 2018, לא תוכל לקלוט בשלב זה את אלפי המטופלים של תיקון עולם מכיוון שלשם כך נדרשת הנפקת רישיון חדש.

בעוד כ-6 שבועות (1.4) צפויה להיכנס לתוקף רפורמת בתי המרקחת (מדיקליזציה) והחל מתאריך זה מתכנן משרד הבריאות להעביר את כלל המטופלים, 10% מהם מדי חודש, לקבלת האספקה בבתי מרקחת.

מסופר פארם נמסר למגזין קנאביס כי “סופר פארם נערכת להשלמת פריסה ב-30 סניפים עד סוף מרץ, שכבר אושרו ע”י הרוקחים המחוזיים, ועוד 10 סניפים אמורים להיות מאושרים במהלך התקופה הקרובה”.

כפי שנחשף במגזין קנאביס לראשונה (כאן) מחירי הקנאביס הרפואי למטופלים צפויים לעלות בעשרות ואף מאות אחוזים.

העלייה במחירים היא רק עבור מטופלים המקבלים מעל 30 גרם קנאביס בחודש. מוצרי הקנאביס החדשים (שקית תפרחת 10 ג’ או בקבוקון שמן אחד) יעמדו על החל מ-120 ש”ח ועד 250 ש”ח ואף יותר למוצר.

לפיכך מטופל המקבל למשל 30 גרם קנאביס בחודש, ישלם החל מ-360 ש”ח ועד 750 ש”ח בערך – זאת לעומת 370 ש”ח כפי ששילם עד כה. מטופלים המקבלים 40 ג’ או 50 ג’ ומעלה יאלצו לשלם אף הרבה יותר מכך.

כזכור ‘תיקון’ עולם’ התחייבה כי גם לאחר הרפורמה היא תשמור על עלויות נמוכות של מוצרי הקנאביס הקיימים ולא תדרוש יותר מ-370 ש”ח לחודש, בדיוק כפי הנדרש כיום, כאשר תחזור לפעילות בחודש יולי השנה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר