זכויות הגבר במשפחה: 3 סיבות טובות לאהוב גם זכרי קנאביס

דחויים, מתועבים, ומושלכים לפח… הזכרים של צמח הקנאביס מתמודדים עם סטיגמה, אפליה ואלימות כבר יותר מדי זמן. הגיעה העת לתקן את העוול.

כל מגדל קנאביס מתחיל יודע שאחד השלבים החשובים הוא ההקפדה שבחדר הגידול לא יצוצו זכרים. כבר ברגע שמופיעים הסימנים הראשונים של גבריות, אנו מוציאים אותם מהעציץ, מפחד שמא יפרו את הנקבות היקרות שלנו. דקים, מכוערים, עניים ב-THC ומחוסרי פרחים, הגורל האכזר של הצמחים הזכריים תמיד מוביל אותם אל הפח.

אבל מדובר באי-צדק: לזכרים יש את היתרונות שלהם, והם עשויים להיות מאוד שימושיים. בואו נדבר על זה, בתקווה שיום אחד הם יקבלו את המקום שמגיע להם בחייו של מגדל הקנאביס:

1. שימור הגנטיקה

שקי האבקה של קנאביס זכר
שקי האבקה של קנאביס זכר

חשוב שיהיו לנו גם צמחים זכרים וגם נקבות, זאת לצורכי הרבייה ועל מנת לשמור על איכות הזן. ניתן לשבט צמחים נקביים במשך דורות רבים אמנם, אבל, ממש כמו אצל בני אדם, זיווגים בתוך המשפחה בסופו של דבר מחלישים את הגנטיקה של הזן. פעם בכמה זמן עלינו לחזור לשיטות הרבייה המסורתיות כדי לשמור על איכות הזן וליצור גרסאות חזקות ועמידות יותר שלו.

2. הסיבים הטובים ביותר

צמח הקנאביס היה בשימוש במשך אלפי שנים להפקת סיבים לתעשיית הטקסטיל. אבל בעוד שנקבות מפיקות רק סוג אחד של סיבים – סיבים קשים ועמידים, שמתאימים לייצור חבלים, שקים, וסיבי קנבס – הזכרים מפיקים סיבים עדינים באיכות גבוהה. אפשר להפיק מהם כל אריג המופק היום מפשתן, ובדרך כלל משתמשים בהם עבור מצעים, מגבות ובגדים. בעבר היו האורגים האיטלקיים מכינים מהם לבוש יוקרתי שהיה יקר כמו המשי הטוב ביותר.

3. מוצרי קנאביס

אמנם בכמות נמוכה מזו של הנקבות, אך גם זכרי הקאנביס מכילים THC וקנבינואידים אחרים. בנוסף, יש להם את היתרון הגדול שניתן לקצור אותם הרבה יותר מוקדם, כך שהמעשן חסר הסבלנות יכול להנות מהם מבלי שייאלץ לחכות להתבגרות של הפרחים הנקביים. ניתן להפיק מהם חשיש, שמן או חמאה לבישול, ויש האומרים שהתוצרים שלהם זהים באיכותם ואפילו טובים יותר מאלו של הנקבות. המוצרים האלו מופקים מהחומר הצמחי (גבעולים ועלים), ויש לקצור את הזכרים ממש לפני שהם מתחילים לשחרר אבקנים, כאשר רמת ה-THC שלהם נמצאת בשיא.

ההבדל בין צמח קנאביס זכר למצח קנאביס נקבה
ההבדל בין צמח קנאביס זכר לצמח קנאביס נקבה

זכרי הקנאביס מפיקים שמן קנאביס באיכות מאוד גבוהה, וזהו אולי השימוש הטוב ביותר שניתן לעשות בהם, בעיקר כאשר עושים גידול-פנים של זנים עוצמתיים.

לכן, הקנאביס הזכרי הוא הכרחי ושימושי כמעט כמו הנקבות. לזרוק אותו לפח זו החלטה לא סביבתית ואנטי-סטלנית. האספקה השנתית שלנו עשויה להיות עשירה הרבה יותר ומגוונת, אם נדע כיצד לנצל את היתרונות של הזכרים. כמובן שחובה להקפיד לשמור עליהם מקרוב ולחתוך אותם לפני שיתחילו לשחרר אבקנים ולהפרות את הנקבות, אחרת הרסנו את כל השדה.

ראו עוד:
מיץ קנאביס טרי – ותהיה לי בריא!
מדריך להכנת חמאת קנאביס
איך להכין חשיש משאריות הצמח?
מה ההבדל בין קנאביס זכר לקנאביס נקבה?
איך לבחור זן קנאביס מתאים לגידול?

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר