ויקיליקס: חברות אלכוהול מממנות מאבק בקנאביס

תכתובות מייל של הממשל האמריקני שנחשפו בהדלפה האחרונה של ‘ויקיליקס’, מציגות קשר בין חברות האלכוהול הגדולות לבין המאבק בקנאביס, במסגרתו הן אף משקיעות בקידום חקיקה נוקשה יותר. המטרה הרשמית היא “להגן על הציבור מהסכנות הקשורות לשימוש לא נכון במריחואנה” אך יש החוששים שמדובר באינטרס כלכלי וחשש מהפסדים כספיים בלבד.

https://www.facebook.com/NowThisWeed/videos/1063658577049940/

הילרי קלינטון, המועמדת לנשיאות ארה”ב, עומדת בימים אלו בעין הסערה של פרשת חשבונות הדוא”ל הפרטיים שלה, בהם הפיצה מידע רשמי ומסווג בניגוד לחוק. בניגוד להכחשתה הגורפת, שכבר הופרכה על ידי ראש ה-FBI באופן רשמי, מייסד ויקיליקס, ג’וליאן אסאנג’, מתעקש שהיא עשתה זאת, וגם חושף חלק מהמיילים האלה בהדלפת ויקיליקס חדשה.

תכתובות המיילים שנחשפו לראשונה ברשת בשבוע שעבר ונועדו לפרסם מידע חסוי מתוך חשבונותיהם של קלינטון ובכירים אחרים במפלגה הדמוקרטית, מציגות נתון מעניין הנוגע גם לנושא הקנאביס.

“לשים לב לנזקי המריחואנה”

במייל ששלח מנהל בענקית האלכוהול האמריקנית ‘WSWA‘ למנהל הפיננסי של הוועדה הדמוקרטית הלאומית ישנן ראיות לכך שתעשיית האלכוהול אף משקיעה כספים בלובי שישכנע להגביר את תשומת הלב כלפי נהיגה תחת השפעת מריחואנה ולתמוך בחקיקה קשוחה יותר במסגרת הצעת חוק ייעודית שהוגשה בעניין זה.

קנאביס רפואי - גורם לירידה בצריכת האלכוהול ובמספר מקרי ההתאבדות
מחקרים מצאו: קנאביס גורם לירידה בצריכת האלכוהול ובמספר מקרי ההתאבדות

בנוסף להודעות המייל הפרטיות רכשו חברות האלכוהול שטחי פרסום בעיתון ‘פוליטיקו‘ המחולק בגבעת הקפיטול ובסביבת משרדי הממשל האמריקני, זאת במטרה לעודד את נבחרי הציבור להצביע בעד החקיקה ולהטיל הגבלות ועונשים קשים יותר על נהגים שנתפסו עם שרידי קנאביס בדמם.

גם זה בטח יעניין אותך

“למרות עמדתנו הניטרלית בנושא הלגליזציה, אנו ב-WSWA מאמינים שהמדינות שעברו תהליך זה צריכות לשמור על חקיקה נאותה ואפקטיבית,” נכתב במודעה שפורסמה בעיתון. “חקיקה שכזו נועדה להגן על הציבור הרחב מהסכנות הקשורות לשימוש לא נכון במריחואנה.”

הודעה של חברת אלכוהול, נגד חקיקה בתחום קנאביס ונהיגה - מתוך ויקיליקס
חברות האלכוהול מזהירות: “יש להגן על הציבור מהנזקים של שימוש לא נכון במריחואנה” | מתוך: ‘ויקיליקס’

הטענות שמעלות חברות האלכוהול במקרה הזה, עומדות באופן לא מפתיע בניגוד למסקנות שהעלו מחקרים שבחנו את הנושא. מחקרים אלו מצאו שהשפעת הקנאביס דווקא מפחיתה את הסיכון לתאונות דרכים ואף מפחיתה את צריכת האלכוהול – מסקנות שעלו גם בנתונים סטטיסטיים רשמיים ממודל הלגליזציה בקולורדו.

יש המעריכים שהסיבה להתנגדותן של חברות האלכוהול הוא כלכלי בלבד, זאת לאור מחקרים שמצאו שמדינות שאישרו קנאביס רפואי ראו ירידה בצריכת אלכוהול, תאונות דרכים והתאבדויות – בעיקר בקרב צעירים. בראיון שנערך עם חושף המסמך, יו”ר ארגון ‘Marijuana Majority’ טום אנגל, הוא הסביר ש”האינטרס הכלכלי של חברות האלכוהול, בדומה לחברות האנרגיה, הנייר, הפלסטיק, התרופות ועוד קונצרנים רבים המתנגדים לשחרורו של צמח הקנאביס, הוא ברור.

ראו עוד:
5 מדינות ארה”ב יצביעו על לגליזציה
אתגר ‘אלכוהול או קנאביס’
מה קורה כשמערבבים מריחואנה ואלכוהול

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר