המדריך למעשן הקנאביס המתחיל – איך להתכונן לפעם הראשונה?

המדריך למעשן הקנאביס המתחיל

אלו מאיתנו שמנוסים בעישון מריחואנה או חשיש זוכרים בוודאי את החששות לפני הפעם הראשונה בה עישנו ג’וינט. הפחד מפני מישהו מבוגר שיגלה היה פשוט משתק. עכשיו דמיינו לעצמכם כיצד מרגיש מי שמעוניין לנסות לעשן מריחואנה בפעם הראשונה בחיים בגיל מבוגר ועד כמה “מפחידה” עלולה להיות ההרגשה שמישהו פתאום יפתיע בזמן שאתה שוכב מסטול עם עיניים אדומות אשר מסגירות מיד את מצבך.

ייתכן ונחשוש עוד יותר כאשר המישהו הזה הוא הנכד, החבר לעבודה, האיש לו את נשואה 30 שנה או השכנה שבדיוק נגמר לה החלב במקרר והחליטה לבוא לדפוק בדלת לשעת ערב.

מטרתו של מדריך זה למעשן המתחיל היא להפיג את הפחדים הללו ולהסביר למי שמעוניין לנסות, כיצד עליו להתכונן לחווייה.

המדריך מתאים במיוחד למבוגרים אשר עיינו במחקרים והבינו שעל אף התעמולה השקרית, העובדות בשטח קובעות שעישון מריחואנה או צריכת קנאביס בכל אופן אחר יכולה ואף סביר שתעזור למגוון רב של בעיות ולשיפור מצב הרוח בכלל ומבלי לסבול מתופעות לוואי איומות שמגיעות לצד הכדורים אותם מחלקים רופאים ופסיכיאטרים לכל מי שמתלונן על מעט חולשה או הרגשה רעה.

המדריך למעשן המתחיל מתאים גם למי שחלפו שנים רבות מאז הפעם האחרונה בה ישב עם כמה חברים שהעבירו ג’וינט ומעוניין לנסות שוב ולאו דווקא למטרות רפואיות אלא פשוט לעצם החווייה (הרפואה מצורפת כבונוס לכל שאכטה).

ראו עוד: איך לגלגל ג’וינט – מדריך גלגול למתחילים

כיצד להתכונן לחוויית עישון מריחואנה בפעם הראשונה

לוקחים פסק זמן

דובים - מגנים על ילדים ממפלצות מאז שחר ההיסטוריה
כאשר רוצים לעשן מריחואנה בפעם הראשונה מומלץ מאוד לתכנן את היום ככה שיהיו לנו מספר שעות של זמן פנוי ללא מחוייבויות.
שעות הערב יהיו השעות המתאימות ביותר לחווייה ראשונה שכן לעתים יש נטייה לנמנם מעט אחרי שהגוף רפוי בעקבות השפעת החומר, דבר שעלול לבלבל את השעון הביולוגי ולבלגן את שעות השינה. את המעשנים הצעירים זה לא מטריד במיוחד אך אלו מאיתנו שמנהלים אורח חיים קבוע כבר שנים רבות, מעוניינים לשמור על הסדר הקיים ולכן עדיף לחסוך את המחשבות על סדרי שעות השינה.
נציין עם זאת, שחוויית העישון האמיתית הינה בשעות הבוקר שכן אז אנו מקבלים את הפרספקטיבה האמיתית ביחס ליוםיום הרגיל… אך את זה תוכלו לעשות בהמשך הדרך.

צידה לדרך – מוזיקה

מוזיקת רקע היא אחד הדברים המומלצים ביותר לשילוב עם עישון מריחואנה. הצלילים חדים יותר, המילים מקבלות משמעות וכל העסק נראה ומרגיש טוב יותר מהרגיל. מומלץ להכין פליי-ליסט (רשימת שירים) אשר תכלול כמה שירים שאנחנו אוהבים אך מומלץ גם להוסיף לרשימה גם שירים שאיננו מכירים. דווקא שירים אלו הם שיפתיעו אותנו לטובה במהלך החווייה. היינו ממליצים לכם בכיף על מבחר סגנונות מוזיקה אך מוזיקה היא כמובן עניין של טעם וריח. כדאי לפנות אל אדם אשר אותו אתם מעריכים מבחינת תפיסה מוזיקלית (סביר שהוא גם בעל נסיון בצריכת מריחואנה) ולבקש ממנו המלצה על מוזיקה מתאימה.

צידה לדרך – אוכל

ארוחת בוקר של אלופים
הכירו את חברכם החדש – אוכל. תשכחו את מה שחשבתם על טעמיהם השונים של המאכלים אותם אתם אוהבים. בקרוב תסתכלו עליהם אחרת לגמרי.
אף על פי שסביר מאוד שתאכלו כל מה שייפול לידיכם גם אם זה משהו שלא הייתם נוגעים בו אחרת, בשביל חווייה אופטימלית עדיף להתכונן מראש ולארגן תספוקת של מזון ושתייה מכל הסוגים האפשריים ולחסוך לעצמכם את ההתעסקות שבחיפוש אחר מזון שיוציא אתכם מהמקום הנעים בו אתם נמצאים.
תופעת הרעב שמתלווה לעישון מריחואנה נקראת בסלנג המעשנים “מאנצ’יז” (Munchies) והיא תופעה מוכרת. אל דאגה – עישון מריחואנה באופן קבוע לא יהפוך אתכם לאכלנים כפייתיים ואף להפך – מחקרים מוכיחים כי דיאטת מריחואנה היא הדיאטה המהירה והבריאה ביותר ועדיפה על כל שיטות הדיאטה האחרות המוצעות בשוק.

צידה לדרך – סרטים

המספריים של אדוארד
סרט טוב הוא חובה לחוויית עישון מעולה. מומלץ כמובן לבחור בסרט קומדיה – כזה שעוד לא ראיתם אך יודעים שהוא יעשה את העבודה.
למרות שכל סרט יהיה מצחיק באופן כלשהו, הכנו עבורכם רשימת סרטים מומלצים אשר מובטח שיעלו חיוך על פניכם.

שותפים לחווייה

האנשים איתם תחלקו את התנסותכם הראשונה עם קנאביס הם גורם חשוב לחווייה נעימה ואיכותית. עם זאת, עדיף לא להפוך את המאורע לאירוע רב-משתתפים שכן אתם עלולים להיות עסוקים מדי בנסיונות לנתח מה החברים חושבים ואיך הם רואים אתכם.
הדרך המומלצת ביותר היא להזמין אליכם חבר אשר איתו אתם מרגישים לגמרי בנוח ושאיתו כבר חוויתם בעבר חוויות דומות. לחילופין, ניתן גם להעביר את השעות בביתו של החבר או בכל מקום בו אתם מרגישים בנוח להיות עצמכם.
מומלץ מאוד לבקש מחבר בעל נסיון – כזה שמעשן באופן קבוע – שילווה אתכם ויהיה עמכם במהלך הערב. סביר מאוד להניח שהוא חיכה כבר זמן רב ליום הזה שיגיע וישמח ללוות אתכם בדרככם החדשה.
עדיף לבחור להעביר את היום עם אדם אשר נינוח באופיו וכזה שישרה הרגשה נעימה וחסרת מחוייבות ולא עם אנשים היפר-אקטיביים מדי (כמובן שעדיף לא לערבב אלכוהול עם העישון ולא להפוך את העניין למיני-מסיבה).
חבר כזה גם יעשה מאמץ לתת לכם להרגיש בנוח עם עצמכם וידע איך לגרום לחווייה להיות נעימה ולא מלחיצה.

איכות החומר

חומר טוב
בעבר לא היתה הרבה בחירה ורוב מוחלט של המריחואנה היה מריחואנה מגידולי שדה טבעיים אשר בדרך-כלל הכילו בין חמישה עד שבעה אחוזי THC (אחד החומרים הפעילים בקנאביס וזה שנותן את הרגשת ה”סאטלה”).
היום הדברים הם מעט שונים ואיכות החומר בשוק השתפרה רבות. מריחואנה רפואית תכיל כנראה בין 15 ל-20 אחוזי THC ויספיקו לכם שתיים-שלוש שאיפות בכדי להגיע למקום הנכון.
כמובן שמומלץ מאוד להתעקש על חומר איכותי – כזה שבא בצורת פרחים בשרניים ללא זרעים. החשיש הישראלי הממוצע יכול לעשות את העבודה אבל לחווייה אופטימלית נרצה את הדבר האמיתי.
אין מה לחשוש מכך שהחומר חזק מדי שכן גם אם הוא כזה, המקסימום שיכול לקרות הוא שתהיו יותר ישנוניים או יותר רעבים. אין דבר כזה “מנת-יתר” בכל מה שקשור למריחואנה כך שאפשר להיות רגועים – שום דבר נורא לא יקרה.

קאט וויליאמס על קנאביס:

דרכי צריכת המריחואנה

הדרך הנפוצה ביותר לעישון מריחואנה או חשיש היא בעזרת ג’וינט (סיגריה מגולגלת עם פרחי מריחואנה במקום טבק).
ייתכן וחברים ימליצו לכם לנסות אחת מהאפשרויות האחרות – בונג (מקטרת עישון על בסיס פילטר מים), פייפ (מקטרת), וואפורייזור (מאייד – ממצה את ה-THC מבלי לשרוף אותו) או דרך אכילה או שתייה (עוגיות מריחואנה למשל או בונג-לאסי שהוא משקה על-בסיס מריחואנה).

עישון מריחואנה בבונג או פייפ

פייפ תפוח עץ
עישון בעזרת בונג או פייפ עלול להיות מסובך עבור אלו המעשנים בפעם הראשונה בחייהם ויגרום לבלבול והרגשה של חוסר שליטה במכשיר. כמו-כן, סביר שאחד משני הדברים הבאים יקרו: או שלא תצליחו לשאוף את העשן כמו שצריך או שתשאפו יותר מדי עשן שיגרום לכם לחנק קל ושיעול. עדיף לשמור את הנסיונות הללו להמשך הדרך.

עישון מריחואנה בעזרת וואפורייזור (Vaporizor)

עישון בעזרת וואפורייזור דווקא יכול להתאים למי שלא מעוניין להכניס עשן לריאותיו שכן מדובר במכשיר אשר ממצה את החומר הפעיל בצמח מבלי לייצר עשן ומן הסתם, קל הרבה יותר לשאוף אדים מאשר לשאוף עשן. נציין שבניגוד למה שמקובל לחשוב – עישון מריחואנה לא גורם לנזק לריאות ואף יתרה מכך – מחקרים מוכיחים שתפקוד הריאות משתפר עקב עישון מריחואנה.
עם זאת, מכשיר הוואפורייזור הוא עדיין נדיר במחוזותינו וסביר להניח שלא תרצו להשקיע מאות שקלים רק בשביל זה. לפחות לא בהתחלה.

צריכת מריחואנה דרך מזון

עוגיות מריחואנה
בצריכת מריחואנה דרך מזון (אוכל או שתייה) – בניגוד לצריכה דרך עישון בה החומר הפעיל נכנס למערכת הדם מיד דרך הריאות – נכנס החומר הפעיל לדם דרך הקיבה. עובדה זאת אומרת שהשפעת החומר הפעיל תורגש רק לאחר שעה ואף יותר מכך וייתכן ותימשך שעות רבות ומעבר למה שתכננתם. שיטה זו מומלצת עבור מי שכבר התנסה בעישון.

עישון מריחואנה בעזרת ג’וינט

אנו ממליצים אם כן לבחור בשיטה המסיונרית – ג’וינט.
בשיטה זו תוכלו להרגיש את ההשפעה באופן מיידי ולשלוט בכמויות אותן אתם צורכים. בדרך כלל שתיים-שלוש שאיפות יספיקו בתור התחלה ואפשר להניח את הג’וינט בצד ולחזור אליו בהמשך הערב.

איך מעשנים ג’וינט

מגלגלים גוינט
סביר להניח שהחברים ה”מגניבים” שלכם ירצו שתיקחו שאיפה ארוכה ועמוקה מהג’וינט ואף ישמחו לראות אתכם משתעלים כהוגן מיד לאחר מכן. יש הטוענים שהשיעול מגביר את קצב הדם ולכן גם גורם לסאטלה להיות חזקה יותר.
הימנעו מכך והשאירו את הניסויים לאלו בעלי הנסיון.
קחו שאיפה קלילה מהג’וינט לחלל הפה ובאיטיות שאפו את העשן מחלל הפה לריאות. עשו זאת מספר פעמים עד שתלמדו לשלוט בצורת העישון.
אין טעם לנסות להיות “מגניבים” או “מקצועיים”. אנו מעשנים בכדי לקבל את האפקט הרצוי ולהנות מסגולות המריחואנה. כאמור, יהיה לכם זמן רב לנסיונות שונים ומשונים בהמשך הדרך.

מנת-יתר של מריחואנה

אז כדי שיהיה ברור – אין דבר כזה “מנת-יתר” מצריכת מריחואנה.
עם זאת, יש כאלו אשר מריחואנה בכמויות גדולות עלולה לגרום להם למעט סחרחורת ו/או זיעה קרה. הכי חשוב זה לא להילחץ ולהשתדל לקחת את הדברים בקלות. זיכרו שהקנאביס איננו מסוכן ואינו גורם לתופעות לוואי או לנזק כלשהו זמני או תמידי.

איך להיפטר מהשפעת המריחואנה

ייתכן ותרגישו שההשפעה חזקה מדי. במצב כזה מומלץ קודם כל לקחת שתי נשימות עמוקות (של חמצן…), לשכב על הגב, לעצום עיניים ולהקשיב לצלילי המוזיקה הנעימים. לנסות להפוך את ההרגשה לחווייה נעימה. ניתן גם פשוט לשטוף את הפנים עם מים קרים ולקחת כמה לגימות של מים או תה קר עם לימון.
דרך בטוחה להורדת האפקט היא פשוט לאכול משהו קטן. סביר להניח שזה לא ייגמר ב”משהו קטן” ושתתחילו במסע אכילה ראוותני, אך אין ספק שזה יעשה את העבודה.
מה שסביר שבכל מקרה תעשו בסופו של דבר הוא פשוט ללכת לישון. זו כמובן הדרך הטובה ביותר לסיום נסיונכם הראשון בצריכת מריחואנה. סביר גם להניח שזו תהיה שנת ישרים מהטובות שהיו לכם מזה זמן רב.

לסיכום

הסיבה העיקרית לכך שאנשים מפחדים ממריחואנה היא התפיסה החברתית המקובלת כאילו צריכת מריחואנה הינה מעשה שלילי. תפיסה זו – בניגוד למה שאתם חושבים – הינה תפיסה מוטעית השייכת לקבוצת מיעוט באוכלוסיה. סקרים בארץ ובעולם קובעים חד-משמעית שמרבית האזרחים מבינים שלצמח הקנאביס סגולות רבות ושהדעה הרווחת בחברה הינה השתקפות של קמפיינים שליליים אשר ממומנים על-ידי חברות תרופות ענקיות ותעמולה שקרית אשר נמשכת החל משנת 1937 בארה”ב.
תשכחו מזה! בכדי להנות באמת מצמח הפלא הזה, עליכם להבין שהוא אכן כזה. ישנם אינספור מחקרים המוכיחים זאת גם כאן באתר וגם באתרים אחרים. קיראו עוד על ההיסטוריה של הקנאביס בכדי להבין את הדברים לעומקם.

זה הכל חברים, ברוכים הבאים למועדון חובבי הקנאביס.

תנסו ותראו... ההנאה מובטחת

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר