אראל מרגלית קורא ללגליזציה: “קנסות זה ענישה – יש לבצע הסדרה”

המשך סקירת עמדות המועמדים לראשות מפלגת העבודה: ח”כ אראל מרגלית, התקווה החדשה של מחנה השמאל בישראל, מצהיר לראשונה באופן מפורש בעד הסדרת שוק הקנאביס בחוק (לגליזציה) וגם יוצא נגד ‘מודל ארדן’ לאי הפללה. “שיטת הקנסות נתפשת כענישה לכל דבר – הסדרת השוק היא מחויבת המציאות”. בקרוב אף יציג תכנית רשמית ללגליזציה.

ח”כ אראל מרגלית, הבולט ביותר מבין המועמדים לראשות מפלגת העבודה מבחינת הקמפיין הציבורי ברשת וברחוב ומי שנחשב לתקווה החדשה של הדור הצעיר במפלגה, מספק הצהרה ראשונה בנושא השימוש החברתי בקנאביס בישראל, חוקי ההפללה והצעת החוק החדשה של שר המשטרה ארדן.

בתשובה לפניית מגזין קנאביס מבטיח כעת ח”כ מרגלית כי בקרוב יגבש תכנית הסדרה מלאה של שוק הקנאביס הישראלי, בדומה למדינות שכבר אישרו לגליזציה בעולם.

בדברים שמסר הבוקר (א’) מדגיש מרגלית כי אי הפללה היא אמנם צעד בכיוון הנכון, אך המודל שהציג השר ארדן לדבריו הוא שגוי. “הכנסת חייבת להניח תכנית עבודה מסודרת לשינוי חקיקה וקביעת הגדרות ברורות,” הוא אומר.

“המגמה הרווחת בקרב המדינות המערביות לעבור לאי הפללת צרכני קנאביס היא מגמה מבורכת וצודקת,” הסביר. ” יחד עם זאת המעבר מחייב הגדרות ברורות בשאלה מהו צרכן ביתי? מתי הוא הופך מצרכן יחיד לספק או סוחר?”

“חוק אי ההפללה שהוגדר על ידכם כחוק ‘חצי אי הפללה’, הוא צעד ראשוני ונכון אך אינו חף מטעויות,” הוסיף. “בקרב חלק נכבד מן הציבור שיטת הקנסות נתפשת כענישה לכל דבר.”

ח”כ מרגלית, שלצד קמפיין חדש צובר בשבועות האחרונים תאוצה בקרב תומכי העבודה והשמאל בכלל, מבטיח עוד כי יגבש תכנית מסודרת ללגליזציה של קנאביס בישראל.

“בימים אלו ממש אני מגבש תכנית פעולה להסדרת נושא צריכת הסמים הקלים בישראל,” מסר. “מתווה זה יציג באופן ברור ושקוף את הצעדים שעל הרשות המחוקקת לבצע, כאשר עיקרו יתבסס על מודלים של לגליזציה שהצליחו במדינות אחרות והביאו לירידה מוכחת ברמת הפשיעה בתחום.”

“ההסדרה של שוק הקנאביס היא מחויבת מציאות מאחר והפצת החומר מתבצעת על ידי פורעי חוק וארגוני פשיעה, ולעיתים אף על ידי גורמי טרור. מאות מיליוני שקלים מגיעים בעקיפין אל החמאס וחיזבאללה, כסף שממן קסאמים ופיגועים כנגד חיילים ואזרחים ישראליים.”

“בנוסף המתווה שלי יביא לפתרון מהיר ויעיל לקשיים הבירוקרטים שאיתם נאלצים להתמודד אלפי חולים בישראל הזכאים לקנאביס רפואי ולא מקבלים,” אמר עוד.

“למען הסר ספק, תכנית הפעולה שאציג תתמקד לא רק בהסדרת הצריכה האישית והרפואית של קנאביס, אלא גם בהחמרה הענישה ויצירת הגדרות ברורות בנושא סחר לא חוקי ושימוש בסמים קשים,” סיכם.

דבריו של ח”כ מרגלית מקבילים להצהרתו הטרייה בעניין זה גם של ח”כ עמיר פרץ, המועמד המוביל הנוסף לראשות העבודה, בפריימריז שיערכו ב-3.7. כפי שפורסם הבוקר (א’) לראשונה במגזין ח”כ פרץ תומך בהסדרת שוק הקנאביס גם הוא, ואף בהתרת גידול קנאביס ביתי. “אי ההפללה צריכה להיות מלאה,” אמר, “יש לאפשר גידול קנאביס למטרות צריכה עצמית”.

מלבדם השיבו עד כה גם אבי גבאי שהצהיר גם הוא כי הוא תומך בלגליזציה ובאישור גידול ביתי של קנאביס, וכן עמירם לוין, שהסכים לתמוך רק ב”הרחבת ענף הקנאביס הרפואי” ולאחר מכן לבדוק ולהתקדם.

המאכזב הוא ח”כ עומר בר-לב שכנראה מפחד לתת תשובה אמיצה או מתבייש להביע התנגדותו בפומבי, התעלם לחלוטין וכלל לא הגיב לפניותינו החוזרות, למרות שקיבל את הפנייה וראה אותה בודאות.

יצחק בוז’י הודיע לראשונה על תמיכתו באי הפללה, אחרי שנים בהן עממד בראש המחנה המתנגד.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר