איילים פרצו לחווה כדי לאכול קנאביס

חווה חקלאית באורגון, ארה״ב, סבלה השבוע מהטרדה של איילים רעבים, שנכנסו אל אחד השטחים החקלאיים ואכלו את יבול ההמפ תוך שהם מתירים מאחוריהם הרס חקלאי רב. “אני חושב שהם לא אוהבים קנאביס, אלא רק את הקנאביס שלנו,” מסר אחד השותפים בחברה המפעילה את החווה.

חווה חקלאית במחוז מרפי, שבדרום מדינת אורגון, ארה״ב, המדינה הראשונה לאשר גידול של המפ לצרכי תעשייה וזו שרק לאחרונה אישרה בחוק לגליזציה מלאה של קנאביס ומכירתו בחנויות, סובלת השבוע מבעיית מזיקים מיוחדת במינה: באחד הלילות הגיעו לשטח החווה איילים רעבים שאכלו את היבול כולו והותירו אחריהם הרס חקלאי רב.

ידוע כי איילים נוהגים לעיתים לצרוך פטריות הזיה ולפזז תחת השפעתן בהנאה, אך כעת מסתבר כי גם שדה המפ מלבלב הוא ארוחה אפשרית עבורם.

על הדיווח בעיתון ‘הדיילי קרייר’, האיילים נכנסים לשטח החווה תוך שהם מצליחים לעבור את גדרות התיל המקיפות אותה, ומגיעים במיוחד לחלק בחווה בו צומח יבול ההמפ.

בשטח החווה קיימים מספר אזורים חלקאיים, אשר בכל אחד נשתל יבול המפ בתקופה אחרת של השנה. מתוך כ-1,000 צמחי המפ שהיו קיימים בחלק שנפגע עד לפני מספר ימים, כעת נותרו כ-40 בלבד, כך על פי הדברים שמסר קליפ תומפסון, סוכן נדל”ן השותף בחברת Orhemco המפעילה את החווה.

למה דווקא המפ?

“באופן כללי, אני לא חושב שהם אוהבים קנאביס,” ציין תומפסון בדבריו, “אלא רק את הקנאביס שלנו.”

חוות גידול המפ בקולורדו
יבול המפ חקלאי – רווח עצום לקופת המדינה

קית’ דויל, שותף אחר בחברה, ציין כי יבול ההמפ מכיל ריכוז כמעט אפסי של THC, ובמקביל מכיל גם כמות גדולה של חלבון שכנראה היה זה שמשך את האיילים הרעבים להיכנס דרך הגדרות.

יבול ההמפ הראשון במדינה

חברת Orhempco היא הראשונה להיכנס לשוק ההמפ החוקי באורגון, ומבטיחה לציבור כי בתוך חמש שנים התעשייה תפרח ותשגשג, ותניב רווח עצום לקופה הציבורית.

למרות הפגיעה החמורה באזור הספיצי בחווה, יבול נוסף נמצא כעת בשלבי צמיחה סופיים ועומד להיקצר, כך שבקרוב יהיו זמינים למכירה זרעי ההמפ המסחריים הראשונים במדינה.

ראו גם:
צפו: המפ על קצה המזלג
מחקר: זרעי המפ מסייעים בהורדת לחץ דם
התרופה לפסוריאזיס? שמן המפ אזל מהמדפים בארץ
הכפר עם תוחלת החיים הארוכה בעולם – ניזון מקנאביס

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר