מגלגל...

“תקווה חדשה” מבטיחה: אי הפללה תוך 3 חודשים, לגליזציה תוך שנה

מפלגת "תקווה חדשה" מציגה את תכנית "תקווה ירוקה" ללגליזציה בישראל. המפלגה מבטיחה לבטל את הפללת הצרכנים תוך 3 חודשים מהקמת הממשלה ולקדם הסדרת שוק חוקי תוך שנה. מועמדת המפלגה שרן השכל עושה בסרטון חדש "ספין-אוף" על הסטיגמות נגד צרכני קנאביס

חודשיים לבחירות: מפלגת “תקווה חדשה” מציגה הערב את התכנית שלה להסדרת שוק קנאביס חוקי בישראל בתוך שנה וביטול הפללת הצרכנים בתוך 3 חודשים.

בסרטון שפורסם הערב בצמוד להכרזה מבטיחה מועמדת המפלגה שרן השכל, ח”כ הליכוד לשעבר, את הסטיגמות על צרכני קנאביס במן “הפוך על הפוך” דווקא בהקשר לפוליטיקאים שמבטיחים לגליזציה אבל לא מצליחים ליישם זאת בפועל.

“שמתם לב שכשנבחרי ציבור נדרשים לטפל בהסדרת הקנאביס הם נוטים להיות מבולבלים, איטיים, מאבדים את הזיכרון, ההיגיון? כדי להצליח להביא לרפורמה בקנאביס צריך מישהו שהוא קצת יותר ס… סער. גדעון סער. תקווה חדשה תדע ליישם את זה”.

במסגרת התכנית החדשה, שנקראת “תקווה ירוקה”, המפלגה מבטיחה ש”בתוך 100 ימים נאשר בחקיקה אי-הפללה אמיתית של קנאביס ובתוך שנה נקדם אסדרה אחראית של שוק הקנאביס מגיל 21 ומעלה”.

בתחום הקנאביס הרפואי המפלגה מבטיחה כי “נבצע רפורמה בתחום הקנאביס הרפואי, שתאפשר רצף טיפולי ותיתן חופש בחירה לכל החולים המטופלים בקנאביס רפואי”.

“נקדם מהפכה רגולטורית שתהפוך את ישראל מיבואנית הקנאביס הגדולה בעולם למעצמת יצוא,” הוסיפו. “כך נספק פרנסה לחקלאי ישראל ולתעשיות נלוות, ונגדיל הכנסות המדינה”.

“כל המפלגה עומדת מאחורי המצע”

יש לציין שאחד ממובילי המפלגה זאב אלקין הביע התנגדות ללגליזציה בעבר ולא מתייחס כעת לפניות בנושא. מס’ 2 ברשימה שאשא ביטון הביעה התנגדות אך מעדכנת את מגזין קנאביס כי היא תומכת כעת בתכנית שהוצגה. מועמד שלישי, צביקה האוזר, מסרב להביע תמיכה. סער עצמו גם כן לא אמר בקולו שיתמוך. עם זאת, בתשובה לפניית מגזין קנאביס הרגיעה המפלגה את החששות ומסרה כי “כל חברי רשימת תקווה חדשה עומדים מאחורי המצע”.

המפלגה מציינת כי “תקווה חדשה היא המפלגה הראשונה במערכת הבחירות שמציבה את נושא הסדרת הקנאביס על סדר היום עם תכנית ברורה” אם כי יש לציין שמפלגת ‘הישראלים’ עשתה זאת קודם, בשבוע שעבר.

“תקווה חדשה תקדם הסדרה של ענף הקנאביס, על מנת לחבר את ישראל למגמה העולמית בנושא,” נכתב בהודעת המפלגה לתקשורת הערב. “היעדר מדיניות קיימת בנושא, הופכת, הלכה למעשה, אזרחים רבים בישראל לעבריינים פליליים, פוגעת בזכויות הפרט ומערערת את האמון בין האזרחים למערכות המשפט ואכיפת החוק”.

יש לציין שח”כ לשעבר השכל היתה מהגורמים המרכזיים שהובילו לפיזור הממשלה בכנסת הנוכחית, ובהתאם גם לנפילת הצעת החוק ללגליזציה שהיתה רגע לפני אישור בקריאה ראשונה – דבר שהיה מחיל עליה דין רציפות להמשך מאותה נקודה בממשלה הבאה. כעת תיאלץ הממשלה הבאה להתחיל את הליך החקיקה מהתחלה.

לאחרונה התחייבו ללגליזציה גם מפלגת הישראלים בראשות חולדאי כאמור וכן לראשונה גם מפלגת ישראל ביתנו בראשות ליברמן ותל”ם בראשות בוגי יעלון . אלו מצטרפות למפלגות שכבר הצהירו בעבר על תמיכה בלגליזציה כולל מרצ, העבודה, כחול לבן, יש עתיד והליכוד.

בצד שנגד עומדות הרשימה המשותפת, ש”ס, יהדות התורה, ימינה, הציונות הדתית (סמוטריץ’), הבית היהודי, עוצמה יהודית ומפלגת ‘הכלכלה’ של פרופ’ זליכה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר