מגלגל...

“פרח השכונות”: מצטיין יוני 2015

הפעם בפינתנו “פרח השכונות” יצאנו לבקר בגינת הקנאביס הפורחת והמשגשגת של דולב, המתגורר באזור בקעת הירדן. צפו בכתבה המצולמת:

כשהוזמנו לתעד גידול ביתי של קנאביס בבקעת הירדן היה לנו ברור שאנו מתייצבים למשימה: ראשית כל, מכיוון שאין לנו אינטרס לפתוח חזית מול שרת התרבות, מירי רגב, שבוודאי תשמח לדעת שגם מעבר לקו הירוק יש יהודים טובים שמגדלים ירוק.

בנוסף על כך, בקעת הירדן היא ללא ספק אחד האזורים המרתקים ביותר בארצנו הקטנה, עם היסטוריה ארוכת שנים שהולכת אחורה עד תקופת התנ”ך, נופים מדבריים עוצרי נשימה ופסיפס אנושי נדיר של יהודים, נוצרים ומוסלמים.

למרות שכבר עשרות שנים חלפו מאז שהמשטר הירדני שלט כאן, נראה כי חלק מהפלשתיניים באזור עדיין מתמחרים את הכבשים שלהם במטבע של הממלכה, כך למשל רועה צאן מקומי הציע לנו את אחת מהכבשים שלו תמורת לא פחות מ-200 דינר ירדני (1059 ש”ח).

כבש ב-200 דינר ירדני, יש קונים?
כבש ב-200 דינר ירדני, יש קונים?

לאחר שדחינו בנימוס את ההצעה, עצרנו לחומוס באחת המסעדות בצד הדרך ומשם המשכנו לאחד היישובים היהודיים באזור בכדי לראות מקרוב כיצד תושבי הבקעה מגדלים את הקנאביס שלהם.

גם זה בטח יעניין אותך

איך זה עבד?

גנטיקה – דולב גידל בארון שני צמחים בעלי גנטיקה שונה של הזנים AK47 ו-Cheese.

חלל הגידול – הצמחים נהנו מתאורה של נורת נל”ג 250 וואט עם ספקטרום משולב, המחוברת לטיימר אוטומטי לתזמון שעות האור. בנוסף הותקן בארון גם מד לחות וטמפרטורה, ומאוורר קליפס שמבטיח תנועת אוויר קבועה בחלל.

טכניקות גידול – חברינו ביצע קיטום במהלך השבועות הראשונות לגידול ולאחר מכן הקפיד להוריד חלקים ניכרים מהעלווה בתחתית הצמח על מנת לאפשר לו להשקיע את מרב המאמצים בהפקת התפרחת הבשרנית בצמרת. כמו כן נעשה כאן שימוש בחוטים למטרת קשירת הענפים בשיטת ה-LST.

תחרות "פרח השכונות": " מצטיין יוני 2015
מבט מלמטה על הגיזום והקשירות

מצע הגידול – 70% אדמת משתלה רגילה (מרום גולן) יחד עם כ-30% פרלייט לאוורור המצע.

זמן צמיחה – שלב הצמיחה (השלב הוגטטיבי) ארך כארבעים יום ולאחר מכן הצמחים עברו לשלב הפריחה שנמשך חודשיים – סך הכל 100 ימים מהנבטה עד קציר.

דשן – לכל אורך הגידול הצמחים קיבלו הזנה באמצעות הדשנים האורגנים של חברת ביו-ביז ההולנדית, על פי המינונים המומלצים.

יבול – עם סיום מחזור הגידול דולב קצר את הקנאביס, תלה את הפרחים לייבוש וכעבור מספר ימים בוצעה השקילה הסופית שהצביעה על תפוקת נחמדת של לא פחות מ-160 גרם יבש.

מצנן מאולתר – בכדי להתמודד עם החום הכבד של הבקעה מצא דולב פתרון זול ויצירתי: הוא השתמש במאוורר קטן שהודבק למכסה, מספר בקבוקי קרח אותם הוא הכניס לדלי שחורר מבעוד מועד עם שלושה חורי יציאה. כעת, כאשר המאוורר פועל הוא מכניס אוויר חם מחלל החדר, אותו האוויר עובר דרך הדלי ויוצא החוצה בטמפרטורה של כמה מעלות בודדות.

משב רוח קריר מהמצנן המאולתר
משב רוח קריר מהמצנן המאולתר

אם גם לכם יש גידול חביב בארון – שתפו אותנו ואולי גם הנסיכה שלכם תופיע בפינתנו הצנועה ותזכה לתהילת עולם.

את התמונות ופרטים אודות הגידול (נא לא לציין פרטים מזהים) ניתן לשלוח אלינו במייל: [email protected]

לצפייה בפינת “פרח השכונות” מחודש מאי בו אביעד מבית-אל הציג לראווה את גידול החוץ שלו לחצו כאן.

ראו גם:
10 טיפים חשובים לגידול קנאביס בבית
אקוופוניקה: גידול צמחים אוטומטי על בסיס מים ודגים
א’ אוהל: שלושה אוהלים מומלצים לגידול קנאביס בבית

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר