מגלגל...

שקרן נולד: בנסיונו לעבור את אחוז החסימה פייגלין מרמה את קהל הבוחרים

בניסיון לצבור כמה רסיסי מנדטים מנסה חבר הכנסת לשעבר משה פייגלין להתחפש למפלגת עלה ירוק. אך בפרסומים אחרונים שלו ישנם כמה שקרים בעזרתם הוא מקווה כנראה לסמא את עיניהם של תומכי הקנאביס והלגליזציה בישראל. האם הם ייפלו בפח? דעה.

למרות השקעה של מיליוני שקלים בשנה האחרונה, מפלגתו החדשה של משה פייגלין, “זהות”, לא מצליחה בסקרי הבחירות לעבור אפילו את ה-1% מקולות הבוחרים, זוכה לרסיסי מנדטים ובודאי שלא מתקרבת לעבור את אחוז החסימה.

פרסום מפלגת זהות משה פייגלין לגליזציה
“המפלגה היחידה שמתחייבת ללגליזציה” – אחד הפרסומים השקריים באתר מפלגת פייגלין

במה שנראה כניסיון נואש לקושש את קולות הצעירים, צירף לאחרונה פייגלין את הדמות ההיתולית גדי וילצ’רסקי כפרזנטור של המפלגה והחל מיד לפרסם טענות על כך שהוא כביכול מי שקידם לגליזציה של קנאביס בישראל יותר מכולם.

כך לדוגמה באתר ייעודי שהקים לטובת איסוף תומכי הקנאביס למפלגתו טוען פייגלין כי הוא “המפלגה היחידה שתומכת בלגליזציה מלאה של קנאביס” – טענה שהיא כמובן שקר לכל דבר ועניין.

בשבועות האחרונים החל פייגלין לשלוח את הטוקבקיסטים הללו אל פורומים ודפי פייסבוק העוסקים בקנאביס. הפעילים שוטפים כל פרסום בעשרות הודעות תמיכה במפלגה החדשה.

קבוצת הטוקבקיסטים של פייגלין עובדת במרוכז כך שכל דיון בנושא הקנאביס הופך בלית ברירה לבמת פרסום של מפלגתו, המקווה שעיניהם של צרכני ותומכי הקנאביס יסומאו מלראות את שאר סעיפי המצע במפלגה החדשה, למשל כיבוש עזה ובניית בית מקדש על הר הבית – מהלכים שיובילו למלחמת גוג ומגוג – ויתמכו בו רק בגלל קריאתו ללגליזציה.

גם זה בטח יעניין אותך

כך לדוגמה בסקר אינטרנטי שפירסם הפרשן הפוליטי עמית סגל בערוץ הטלגרם שלו, הגיעה לכאורה מפלגתו של פייגלין למקום השני אחרי הליכוד עם קרוב ל-20 מנדטים. כמובן שמדובר בתולדה של “התנפלות” של טוקבקיסטים מהקבוצות המאורגנות, אך במפלגה כבר עיצבו גרף עם הנתונים המרשימים לכאורה ופרסמו אותו ברשתות תחת הכותרת “סקר חברת החדשות”.

כדי לנסות לשכנע עוד יותר כמה הוא בעד לגליזציה של קנאביס אף הודיע פייגלין כי במידה ויצליח לעבור את אחוז החסימה הוא לא ישב בקואליציה שלא תתמוך בלגליזציה. את הדברים פירסם לראשונה כשבועיים לאחר שמפלגת עלה ירוק הוציאה הודעה זהה בדיוק.

למעשה מי שמכיר את הפרטים יודע שפייגלין, בניגוד לטענתו כי קידם “יותר מכולם” את הלגליזציה בישראל, כלל לא קידם בימיו כח”כ את נושא הלגליזציה או אי הפללה בכנסת, והתעקש לעסוק רק בנושא הקנאביס הרפואי. גם כשנתבקש מתומכי הלגליזציה להגיש הצעת חוק בנושא, סירב והסביר שלא כדאי לקדם לגליזציה או אי הפללה אלא “רק קנאביס רפואי”.

פייגלין גם לא תרם כסף לקידום לגליזציה או אי הפללה, כולל לא לבג”צ הקנאביס ההיסטורי. הוא מעולם לא אירגן הפגנה בנושא הזה, לא הגיש הצעת חוק בנושא הזה ולא חיזק את אלו שעבדו קשה מאוד כדי לפעול בתחום זה, זאת בניגוד לחברי כנסת כמו ינון מגל, שרן השכל או תמר זנדברג למשל.

רק עכשיו, לקראת הבחירות, נזכר פייגלין בנושא החשוב ומבקש להפוך למן חיקוי של “עלה ירוק”, שמצידם הלכו דווקא בכיוון ההפוך, נפטרו מליצנים כמו גיל קופטש ודומיו ופועלים להצטרפות לארגון המפלגות הליברליות הבינלאומי. פייגלין שוכח כנראה שמעריצי וילצ’רסקי הם בעיקרם בני נוער שכלל אינם בעלי זכות הצבעה.

אך בתוך העטיפה הצבעונית מסתתר חזון מגלומני של איש קיצוני, שכמו בוגי יעלון מציג עצמו כמועמד לראשות הממשלה למרות שאפילו לא מתקרב לאחוז החסימה.

אפשר אף לקבוע שהמהלך של פייגלין לאיסוף קולות תומכי הקנאביס למפלגתו בעזרת הקומיקאי וילצ’רסקי עלול להיות הגורם לכך שעלה ירוק לא תיכנס לכנסת וקולות שתי המפלגות “ייזרקו לפח”. בכך גורם למעשה פייגלין לאחד הנזקים הגדולים לתנועת הלגליזציה בישראל.

גילוי נאות: הכותבת, שירן גונן, הינה תושבת קנדה ואינה מצביעה בבחירות בישראל, אך תומכת בעלה ירוק.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר