ד”ר מיכאל דור מאשר הקנאביס של משרד הבריאות מייעץ לחברה פרטית

ד”ר מיכאל (מיקי) דור, היועץ הרפואי של היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות (יק”ר) ומי שחותם באופן בלעדי על רישיונות הקנאביס למטופלים, הוא מעכשיו יועץ של חברה פרטית חדשה שמתכוונת להיכנס לתחום יחד עם שלד בורסאי שאחד ממחזיקי המניות הבולטים בו נעצר בחשד להלבנת הון ועבירות כלכליות.

ד”ר מיכאל דור, המשמש מזה כ-5 שנים בתפקיד היועץ הרפואי של היחידה לקנאביס רפואי (יק”ר) בתור האחראי הראשי על תחום הטיפול בקנאביס רפואי בישראל מטעם משרד הבריאות, נכנס לביזנס.

במקביל לתפקידו במשרד הבריאות ד”ר דור מייעץ החל מהיום באופן רשמי לחברה הפרטית UNV, שהתמזגה עם השלד הבורסאי “די פארם” שאחד מבעלי מניותיו הבולטים הוא איציק שרם – ותיק בשוק ההון שנעצר לפני כשלושה חודשים בחשד להלבנת הון, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, עבירות בניירות ערך, רישום כוזב ועוד.

בחודש מאי, בעקבות הסתבכותו, מכר שרם חלק ממניותיו בחברה בעבור 260 אלף שקל, וירד לאחזקה של 4.1% בלבד. מחזיק המניות העיקרי בחברה כעת הוא שותפו של שרם, כפיר זילברמן, המחזיק בכ-11% מהשלד.

בניסיון לצקת פעילות בתחום הקנאביס הרפואי לתוך השלד הבורסאי מציגה UNV אישורים ראשוניים שקיבלה ממשרד הבריאות להקמת חוות קנאביס רפואי בישראל, אם וכאשר תחל רפורמת המדיקליזציה בשנת 2019.

הבוקר (ב’) מפרסמת החברה כי מינתה כאמור את אחד האנשים הבכירים בישראל בתחום הקנאביס הרפואי, האיש שחותם על כל רישיונות הקנאביס בישראל.

יחד עם זאת, על מנת להימנע מניגוד אינטרסים, ד”ר דור יחזיק רק בתפקיד “יועץ לפעילות חו”ל” – כלומר הוא לכאורה ייעץ אך ורק בדברים הנוגעים לפעילות החברה מחוץ לישראל.

במסגרת ההסכם יעניק ד”ר מיכאל דור לחברה שירותי ייעוץ באופן בלעדי, בכל הנושאים הנוגעים לפעילותה של יו.אן.וי מחוץ לישראל, ובין היתר בנושאים הבאים: מחקר ופיתוח בתחום הקנאביס הרפואי, גידול, ריבוי, ייצור, שיווק, מכירה והפצה של מוצרי קנאביס רפואי, ייעוץ והשתתפות במשא ומתן בין יו.אן.וי לגורמים שונים, ייעוץ וקידום עסקאות ומכירות בתחומי הפעילות של יו.אן.וי עם מדינות זרות.

הסכם הייעוץ יכנס לתוקפו החל מיום 01 בספטמבר 2018 ויתחדש באופן אוטומטי מדי חודש כאשר במשך כל תקופת ההסכם כל אחד מהצדדים יהיה רשאי לסיים את הסכם הייעוץ מכל סיבה שהיא ובכל זמן, ובלבד שתינתן על כך הודעה מוקדמת של שלושים ימים. שירותי הייעוץ ינתנו על ידי ד”ר מיכאל דור בהיקף שלא יפחת מסך של 20 שעות בחודש.

כ-10 חברות פרטיות התמזגו לאחרונה עם שלדים בורסאיים בניסיון להיכנס לענף הקנאביס החדש, כשחלקן מתהדרות ביועצים בכירים, למשל חיים רמון שר המשפטים והבריאות לשעבר שמונה בשבוע שעבר לתפקיד לצד שרת החקלאות לשעבר אורית נוקד.

שווי המניות של החברות הללו זינק בימים האחרונים בעקבות החלטה של ועדת בינמשרדית בשאלת היצוא של קנאביס לחו”ל שצפויה להתקבל בעוד כשבועיים. ללא אישור זה שוויין של החברות לא יהיה גבוה. לאחר אישור זה יחליט השר ארדן האם לאשר זאת גם כן ולאחר מכן ראש הממשלה יצטרך לתת את הסכמתו הסופית.

חדשות
שינוי גודל פונט
מלאי