מגלגל...
x

שיח ו-BOL הפסידו הון, פנאקסיה רוצה לשווק קנאביס חינם בצרפת

שיח רשמה ירידה של 42% בהכנסות בהשוואה לרבעון הקודם והרווח הנקי שלה נחתך ב-62%. הפסד נקי של כ-15.5 מיליון ש"ח נרשם בחברת BOL, בין היתר כתוצאה ממלאי שלא נמכר. פנאקסיה רוצה לשווק קנאביס בחינם, אבל רק בצרפת. סיכום השבוע בסקטור.

השבוע בבורסת הקנאביס: הגיעה עונת דו”חות סיכום הרבעון השלישי: הנתונים עד כה עבור ‘שיח’ ו-‘BOL’ – לא טובים. בשבועות הקרובים נזכה לראות מה קרה גם לחברות האחרות. בינתיים, ‘תיקון עולם’ ממשיכה בדיווחים אופטימיים וזוכה להשקעה מגוף מוסדי. ‘קנדוק’ ביטלה הסכם שאמור היה להכניס אותה לנאסד”ק, ו’טוגדר’ ו’פנאקסיה’ מחפשות כיוון בחו”ל.

דו”ח רבעון שלילי לחברת ‘שיח’

חברת ‘שיח’ (Seach) פרסמה השבוע את הדוח הרבעוני שלה ולפיו החברה רשמה הכנסות של 6.75 מיליון שקל ברבעון האחרון (יוני-ספטמבר 2020), כלומר ירידה של 42% ביחס להכנסות בסך 11.56 מיליון שקל ברבעון שלפניו (רבעון 2).

בעיתונות הכלכלית דווח כי הרווח הנקי של החברה הסתכם בכ-2 מיליון שקל, אך למעשה המספר שונה. החברה רשמה רווח כתוצאה מחישוב הרווחים של החברה על פי כמויות הגידול של קנאביס, לפני שהוא בכלל נמכר.

נטרול של נתון הרווח “הלא אמיתי” הזה, של מס שהחברה שילמה בגינו ושל הכנסות חד פעמיות חריגות שהחברה רשמה ברבעון, מביא לתוצאה שהיא רווח נקי של 890 אלף שקל בלבד ברבעון, פחות מחצי ממה שדווח באתרים הכלכליים השבוע.

החברה תירצה את הירידה ברווחיות בכך שברבעון המקביל (כלומר, רבעון 3 של שנת 2019) התרחש המעבר מהאסדרה הישנה אל האסדרה החדשה וכתוצאה מכך נרשמו אשתקד הכנסות חריגות באופן חד פעמי, ולכן לכאורה ההכנסות לא באמת ירדו.

יש מי שיטען שזה הסבר משולל תוקף שכן ברבעון הקודם (רבעון 2 השנה) החברה הכניסה אף יותר מאותו הרבעון ה-3 של 2019.

כך או כך, הירידה בהכנסות נובעת ככל הנראה מירידה בביקושים למוצרי החברה עקב כניסה של שחקנים חדשים וייבוא איכותי מחו”ל אל שוק הקנאביס המקומי.

בוטל המיזוג של ‘קנדוק’ עם ‘סלקט’, עיכוב ביוזמה לכניסה לנאסד”ק

לפני מספר חודשים דיווחה ‘אינטרקיור’ (Intercure) על חתימה של מזכר הבנות למיזוג החברה הבת ‘קנדוק’ (Canndoc) עם ‘סלקט ביומד’ (Select Biomed), חברה ציבורית הנסחרת בנאסד”ק. מטרת המיזוג לא הייתה בעיקרה ממניעים עסקיים של התאמה בין הפעילות של חברת סלקט עם הפעילות של חברת קנדוק, אלא נבעה מרצון להכניס את קנדוק לבורסה האמריקאית ובכך ליצור הצפת ערך, כלומר לקוות שהאמריקאים יתמחרו את החברה בשווי גבוה יותר משמתמחרים אותה פה בישראל, וגם בשביל לאפשר גיוס קל יותר של כסף.

השבוע דיווחה אינטרקיור על ביטול הסכם המיזוג בין החברות. לא בטוח שמדובר בהודעה רעה באופן משמעותי, מכיוון שיש עוד הרבה “שלדים” (= חברות ללא פעילות עיסקית מהותית שמחפשות חברה פרטית להתמזג איתה) בים שמהווים אלטרנטיבה למיזוג במקום סלקט. עד היום כל הנסיונות של חברות הקנאביס הישראליות להיכנס למסחר בנאסד”ק עלו בתוהו.

תיקון עולם זוכה להשקעה מ’הפניקס’ ורוצה לייצר קוסמטיקה עם CBD

חברת תיקון עולם-קנביט (Tikun Olam Cannbit) דיווחה במהלך השבוע שחלף על שלושה מהלכים טריים: 

1. חברת ‘הפניקס’, גורם מוסדי מכובד, נהייתה בעלת עניין כשרכשה בבורסה יותר מ-6% ממניות החברה. זוהי הבעת אמון מעניינת מצד גוף מוסדי, בדומה לכניסות דומות של מוסדיים לתוך חברות קנאביס לאחרונה, לאחר שהן נחשבו במשך תקופה ארוכה פרסונה נון גרטה. לאחרונה לדוגמה רכש בית ההשקעות ‘מור’ מניות של חברת פארמוקן.

2. ‘תיקון עולם’ גם דיווחה השבוע על חתימת מזכר הבנות עם חברת ‘אהבה’ (AHAVA). במסגרת ההסכם תיקון עולם ואהבה יבדקו אפשרו לשלב סי.בי.די (CBD) במוצרי ים המלח. לא מדובר בדיווח מהותי ויש להמתין ולראות האם שיתוף הפעולה מתקדם לכדי הסכם מחייב. בסופו של יום צריך גם לראות את טיב המוצרים ומידת הצלחתם בשוק התחרותי של מוצרי CBD, שכאשר יהיו חוקיים יתחרו עם חברות ענק מכל העולם.

3. החברה דיווחה על השלמת הנפקת זכויות בה השתתפו רק מחזיקי המניות (וחלק מהאופציות) של החברה ובמסגרתה החברה גייסה 11.62 מיליון שקל תמורת מניות החברה. המחיר למניה בהנפקה עמד על 470 אגורות ושיעור ההיענות עמד על 97% שזכו לכאורה להנחה של 12.8% לפי המחיר במועד סגירת השוק. אך זו אינה הנחה אמיתית ושלמה כמובן שכן בהנפקת הזכויות מורשים להשתתף רק מחזיקי המניות הקיימים כאמור, כלומר ‘תיקון עולם’ לא באמת “מפסידה”‘ מההנחה הזאת.

פנאקסיה רוצה לשווק קנאביס רפואי בצרפת ומוכנה לתת אותו בחינם

חברת ‘פנאקסיה’ (Panaxia) דיווחה השבוע כי במסגרת שיתוף הפעולה שלה עם חברת התרופות ‘נוירוקספארם’ (Neuraxpharm) הוגשה בקשה לממשלת צרפת להשתתף בפיילוט הקנאביס הרפואי המתוכנן שם.

במסגרת הפיילוט בצרפת ייבחרו 5 או 6 חברות שיספקו במשך שנתיים קנאביס בחינם ל-3,000 מטופלים. במידה והפיילוט יצליח ישקלו הרשויות בצרפת לתת היתר למכירה מסחרית של מוצרי קנאביס רפואי.

רוב הסיכויים שלא מדובר בהודעה משמעותית שכן היוזמה בשלב התחלתי מאוד ואין שום וודאות שהבקשה של החברה להשתתף בפיילוט תאושר, וכן אין ודאות שהפיילוט יצליח וגם אם כן אין ודאות שההיתר למכירת מוצרי קנאביס רפואי יתקבל ואין גם ודאות שקהל הלקוחות יחפוץ לבסוף במוצרי החברה.

מדוע שחברת קנאביס תרצה בכלל לשווק קנאביס בחינם במשך שנתיים ללא כל הבטחה להרוויח מזה לבסוף? ייתכן שמדובר במהלך שהוא יותר למטרות יחסי ציבור, לפחות אצל חלק מהחברות.

טוגדר רוצה להפיץ לגרמניה מוצרי קנאביס מהחווה באוגנדה

חברת ‘טוגדר’ (Together) דיווחה השבוע שחתמה על הסכם עם תאגיד גרמני לעיבוד והפצה אל גרמניה של תוצרי הגידול של החברה מחוות הקנאביס שלה באוגנדה. החברה מדווחת כבר כמה שנים הודעות לבורסה על הסכמי הפצה עקרוניים לשיווק קנאביס בגרמניה, אך עד כה אלו לא יושמו בפועל.

BOL מפסידה מיליונים בגלל מלאי עודף

השבוע פרסמה חברת ‘עמיר שיווק’ (AMIR) המחזיקה 39.2% ממניות חברת הקנאביס הותיקה BOL (שאיפה לחיים) את דוח סיכום הרבעון של החברה. מהדוח עולה כי ההכנסות של BOL ברבעון השלישי הסתכמו לכדי 24.25 מיליון שקל, כלומר עלייה של 115% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד.

הכנסות זה דבר טוב ביותר, אבל בסופו של דבר רווח זה הנתון החשוב. החברה מדווחת על הפסד גולמי של 3.4 מיליון שקל ברבעון 3, בין היתר כתוצאה ממלאי שלא נמכר. בסך הכל רשמה החברה הפסד נקי של כ-15.5 מיליון שקל, כלומר מצבה לא טוב, היא שורפת מזומנים וכפי שנחשף במגזין קנאביס ככל הנראה גם תיעצר אספקת הזנים הפופולריים של החברה ג’ין גאי וצונאמי מייבוא מקנדה.

סיכום העליות והירידות של השבוע:

טוגדר5.48%+
קנדוק (אינטרקיור)3.99%+
קנזון3.64%+
פארמוקן3.33%+
יוניבו2.62%+
עמיר שיווק0.04%+
מדיוי0.54%-
פנאקסיה3.77%-
נקסטייג’4.19%-
שיח4.43%-
קאנומד4.75%-
תיקון עולם קנביט8.46%-
קנאשור9.98%-
אינטליקנה10.92%-

אין בנאמר המלצה לביצוע פעולות בניירות ערך. הנכתב הינו דעה בלבד. כל המבצע פעולות כלשהן על בסיס הכתוב עושה זאת על אחריותו בלבד ואין צוות המגזין אחראי לנזקים כלשהם שיגרמו כתוצאה מפעילות בניירות ערך בעקבות הכתבה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר