שוטר החרים 3 גרם קנאביס רפואי ממטופל למרות שהוצג לו רישיון

סיפור מוזר: במשטרה טוענים כי מטופל ששהה בחופשה עישן את הקנאביס בזמן שבחדר שהו גם חבריו. הקנאביס הוחרם ולמטופל נרשם דו"ח, אך לטענתו השוטרים שיקרו במהלך החיפוש ובעת רישום הדו"ח, וגם בתגובה לפניית מגזין קנאביס הסתבכה דוברת המשטרה בהצהרות מנוגדות

מאג’ד חלאילה, תושב טירה בן 23 המחזיק ברישיון קנאביס רפואי, נסע לחופשה באילת כשבמהלך שהותו בחדר בבית מלון בעיר, בשעה 3:30 לפנות בוקר, דפקו שני שוטרים על הדלת, ערכו חיפוש, איתרו כמה פרחי קנאביס, החרימו אותם ורשמו לו דו”ח לאחר שלטענתם הוא הודה כי עישן את הקנאביס ליד חבריו. חלאילה מכחיש שעישן ליד חברים וטוען כי באותה עת ישן במיטתו. לאחר שנותר ללא הקנאביס המשמש עבורו כטיפול רפואי, הוא נאלץ לבטל את החופשה ולחזור לביתו.

לטענת חלאילה במהלך החיפוש בחדר המלון השוטרים טענו שהגיעו בעקבות דיווחים על רעש, וכך גם טוענת דוברת המשטרה בשיחה עם מגזין קנאביס השבוע, אך מסיבה לא ברורה בדו”ח עצמו דווקא רשם השוטר כי החיפוש נערך בכלל בעקבות ריח חשוד שעלה מהחדר. לטענת חלאילה מדובר במן “תרגיל” שעשה השוטר במהלך המקרה.

“נסעתי לחופשה לאילת עם כמה חברים לשלושה ימים ולקחתי איתי כ-3 גרם קנאביס כמו שמותר,” הוא מספר בשיחה עם המגזין. “דיברתי עם מנהל המלון, הסברתי לו את מצבי הרפואי והוא גם נתן לי אישור, לא היתה שום בעיה״. אכן, על פי הנוהל מותר למטופלים לשאת עימם כחמישית מהכמות החודשית הנקובה ברישיון, אם כי השימוש עצמו מותר רק בכתובת בבית ללא נוכחות של אדם אחר.

השוטר עידו שחר (מימין) והמטופל מאג'ד חלאילה
השוטר עידו שחר (מימין) והמטופל מאג’ד חלאילה

לדברי חלאילה השוטרים העירו אותו משינה באמצע הלילה בברוטליות ודרשו לערוך חיפוש בחדר. “השוטרים דפקו בדלת ב-3 וחצי לפנות בוקר, אחד החברים שהיה ער פתח להם והם אמרו שמישהו התלונן על רעש ואז נכנסו לחדר. השוטר עידו שחר העיר אותי משינה והתחיל לחפש מוצרי אלכוהול ואז הוא ראה את הקנאביס. הוא שאל אותי למה אני מחזיק משהו אסור, הסברתי שזו תרופה והראיתי את הרישיון״. 

חלאילה טוען כי למרות שהשוטר ראה את הרישיון, וחרף תחנוניו כי מדובר בתרופה, השוטר החרים את הקנאביס ונתן לו דו״ח בסך אלף ש”ח תוך שהוא טוען הפעם שהגיע לחדר בגלל ריח של קנאביס ולא כפי שטען בתחילה כשדפק על הדלת – בגלל תלונת רעש. כאמור, גם בתגובה לפניית מגזין קנאביס טענה הדוברת כי השוטר הגיע בעקבות תלונה על רעש, בעוד שבדו”ח עצמו רשום כי השוטר הגיע בעקבות ריח חשוד.

״הוא אמר שעברתי על החוק, הוא לקח את הקנאביס ושם אותו בכיס שלו ויצא מהחדר ולא רשם לי קנס בכלל,” אומר חלאילה. “אחרי כמה דקות הוא נכנס בחזרה לחדר והפעם הדליק את מצלמת הגוף שהיתה עליו, והחליט גם לתת לי קנס של אלף שקל. התחננתי שיחזיר לי את התרופה לפחות אבל הוא לא הסכים ואמר שעברתי על החוק. בדו״ח היה כתוב שהוא הגיע בגלל ריח של קנאביס אבל הוא פשוט שיקר כי כשהוא הגיע הוא אמר לחבר שפתח לו את הדלת וזה כי הוא הגיע בגלל תלונת רעש״. 

דו"ח קנס קנאביס למטופל - בגלל ריח או בגלל רעש?
דו”ח קנס קנאביס למטופל – החיפוש בגלל ריח או בגלל רעש?

בעקבות המקרה ולאחר שנותר ללא הקנאביס, חלאילה נאלץ כאמור לבטל את החופשה. ״אני לא יכול להיות בלי קנאביס, חזרתי הביתה באותו יום. השוטר היה יכול להניח את התרופה שלי וללכת אבל הוא החליט גם לקחת לי את התרופה וגם נתן לי קנס. אני צריך כל גרם כי אם חסר לי גרם אחד, לא יישאר לי בסוף החודש. אני מאוד כועס וזו חוסר התחשבות במטופלי קנאביס. אם הוא מחפש לתת דוחות קנאביס יש הרבה בטיילת שמעשנים, הוא לא צריך להגיע אליי לחדר ולשקר״. 

מהמשטרה נמסר בתגובה כי הם דוחים את הטענות על הסף וכי “הדו״ח ניתן עקב הפרה של תנאי השימוש בקנאביס הרפואי אשר הוצג לשוטר”. בתשובה להערת כתב מגזין קנאביס על כך שמותר להחזיק קנאביס רפואי בכל מקום בכמות קטנה השיבו בדוברות “נכון אבל לא לשימוש קבוצתי אלא אישי”. כשנשאלה האם יש ראיה לכך שהיה שימוש קבוצתי ולא אישי השיבו רק כי “ברישיון כתוב שהוא צריך להשתמש כשהוא לבדו ולא בקבוצה”. כשכתב המגזין הקשה ושאל “מי אמר שהוא השתמש בכלל, הוא טוען שהוא ישן כשהשוטר נכנס”, השיבו כי “הוא משקר, השוטרים היו בפעילות יזומה, ועקב צעקות מהחדר הם נקשו בחדר והוא פתח”. כשנשאלו מדוע אם כך כתב השוטר בדו”ח שהכניסה לחדר היתה בעקבות ריח ולא בעקבות רעש כפי שהם טוענים כעת, לא השיבו עוד.

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר