“הבולדוג” מזהירה את הישראלים: “איננו מייצרים עטי אידוי”

לראשונה מתייחסת רשת הקופישופס ההולנדית The Bulldog באופן רשמי לתופעת הזיוף הנרחבת בישראל תוך שימוש במותג שלה, להפצת עטי אידוי הנחזים להכיל קנאביס ובפועל מכילים נייס גאי. דובר הבולדוג מבהיר בשיחה עם מגזין קנאביס כי החברה מעולם לא ייצרה ולא מכרה עטי אידוי וכי מדובר בזיוף בכל מקרה

מפיצי עטי האידוי הנחזים להיות מבית המותג ההולנדי The Bulldog ונדמים להכיל קנאביס כשבפועל הם מכילים נייס גאי סיני זול, ממשיכים לנסות להפיץ את הסחורה המזויפת.

בשיחה מאמסטרדם עם מגזין קנאביס מבהיר היום (ג’) ריימונד מייגרט, דובר רשת הקופישופס ההולנדית “הבולדוג” (The Bulldog), כי החברה אינה מייצרת או מוכרת עטי אידוי, וכי בהתאם – כל עט אידוי שמופץ בישראל ומתיימר להיות של החברה ההולנדית – הוא מזויף.

ההודעה החריגה הזו באה לאחר שבבדיקת מגזין קנאביס עלה כזכור כי עטי אידוי הנחזים להיות מתוצרת המותג הפופולרי ונפוצים מאוד בשוק השחור בישראל, כלל אינם מכילים קנאביס כמוצהר, אלא “נייס גאי” – חומרים סינתטיים מסוכנים.

עטי אידוי מזוייפים הנדמים להיות של מותג הקופישופס ההולנדי The Bulldog
זיוף – עטי אידוי הנדמים להיות של מותג הקופישופס ההולנדי The Bulldog

בעקבות הפרסום במגזין קנאביס, חדלו רבים מצרכני העטים הללו מלהשתמש בהם, עד כדי כך שהסוחרים נאלצו למצוא פתרון לירידה במכירות. הם הגיבו בשתי תחבולות חדשות בניסיון להשאיר בחיים את שוק עטי האידוי המזויפים שמגלגל מיליונים.

הדבר הראשון שהם עשו היה לשנות את עיצוב האריזה משחור לכחול-צהוב, ובמקביל, להוריד משמעותית את המחיר של העטים, ממחיר ממוצע של 350 ש”ח לעט בדצמבר 2022, ל-150 ש”ח בלבד בפברואר 2023, ירידה של 57% במחיר.

התחבולה השנייה, והמתוחכמת יותר, היתה להקים אתר מזויף, שמתחזה לאתר רשמי של חברת The Bulldog ההולנדית, ומציע לכאורה ללקוחות שרכשו את עטי האידוי מהסוחרים בישראל “לאמת”, כביכול, בעזרת ברקוד וסריקת קוד QR, שהעט הוא אכן עט אידוי מקורי של חברת הבולדוג מאמסטרדם, ולא זיוף.

ההודעה המזויפת שהסוחרים הפיצו ברשת הטלגרם, אשר מתחזה להודעה רשמית מחברת בולדוג שמסבירה כיצד לבדוק באתר החברה האם עט האידוי שלך הוא מקורי
ההודעה המזויפת שהסוחרים הפיצו ברשת הטלגרם, אשר מתחזה להודעה רשמית מחברת בולדוג שמסבירה כיצד לבדוק באתר החברה האם עט האידוי הוא מקורי

הסוחרים הפיצו את הכתובת של האתר המזויף, www.thebulldogcheck.com, בקבוצות טלגרם רבות, לצד הודעה רשמית שנשלחה, כביכול מטעמה של חברת הבולדוג, בה הם כותבים, תוך שהם מתחזים לבעלי “הבולדוג”, שרק אצלם יש את “הבולדוג המקורי האמיתי”.

כמובן שמדובר באתר מזויף, בטקסט מזויף ובברקודים למוצר שכלל לא קיים, אך בנוסף, כדי לנסות לחזק את האמינות, באתר המזויף מציגים הסוחרים סדרת תמונות של עטי אידוי בולדוג מזוייפים כביכול, ותחתיהם תמונות של עטי העידוי ה”אמיתיים” כביכול.

אך כאמור, גם האתר הזה וגם המוצרים שנחזים להיות אמיתיים – הם זיוף, כפי שמבהירים היום לראשונה נציגי חברת הבולדוג בעצמם. לדברי הדובר מייגרט, הם אף פנו היום לאיגוד האינטרנט העולמי (ISOC) בדרישה להסיר את האתר הזה מהרשת.

המחיר של עטי הבולדוג ירד מ-350 ש"ח לפני הפרסום עליהם במגזין קנאביס, ל-150 ש"ח לאחר הפרסום.
המחיר של עטי הבולדוג המזוייפים ירד מ-350 ש”ח לפני הפרסום עליהם במגזין קנאביס, ל-150 ש”ח לאחר הפרסום

בשיחה עם מגזין קנאביס מבהיר מייגרט, כי בחברה ההולנדית מודעים היטב לתופעת העטים המזויפים של בולדוג בישראל מזה תקופה לא קצרה, וכי הם מנסים להילחם בה, עד כה ללא הועיל.

לדבריו: “התחלנו לשמוע על הנושא לראשונה לפני כשנתיים, כאשר תיירים מישראל החלו להגיע אל הקופישופס שלנו באמסטרדם ולבקש את עטי האידוי שלנו, שהם מכירים מהמדינה שלהם. נאלצנו שוב ושוב להסביר להם שאין לנו מוצר כזה וכי מדובר בזיוף, שאנחנו בכלל לא מייצרים עטי אידוי, ויתרה מזאת – אסור לנו למכור עטי אידוי משום שהחוק בהולנד אוסר על מכירה של עטי אידוי בקופישופס”.

עוד לדברי מייגרט, “אנחנו מנסים מזה זמן רב לאתר את היצרנים של הזיופים הללו בעזרת עורכי הדין שלנו כדי לנקוט בפעולות חוקיות נגדם, אך עד כה לא הצלחנו לאתר אותם. אנחנו גם מנסים לפעול על מנת להסיר את הפרסומים של המוצרים האלו ברשתות החברתיות”.

כזכור, לפני כחודשיים, 4.12.22, חשפנו כאן לראשונה כי בבדיקות מעבדה שנערכו ביוזמת מגזין קנאביס ובמימונו, נמצא כי עטי האידוי הנפוצים במיוחד בישראל, מסוג “בולדוג” ו”סנופ דוג”, למעשה לא מכילים כלל קנאביס, אלא קנבינואידים סינתטיים מסוכנים, שהינם הרכיבים הפעילים בסם ה“נייס גאי” הידוע לשמצה.

חודש לאחר מכן, בעקבות החשיפה והפנייה למשרד הבריאות לתגובה, פרסם משרד הבריאות אזהרה רשמית משלו לציבור לגבי עטי האידוי של ‘בולדוג’ ו’סנופ דוג’, בה נכתב כי “במוצרים זוהו סמים ממשפחת סמי ‘נייס גאי’, שנקראים: ADB-BUTINACA ו-MDMB-4en-Pinaca. סמים אלו הם סמים סינתטיים המופקים במעבדה ונחשבים למסוכנים, חזקים וממכרים.”

בבולדוג מכירים כאמור את התופעה, אך כן הופתעו לשמוע לראשונה כי בבדיקות המעבדה שנערכו בישראל נמצא שעטי האידוי המזויפים שמתחזים להיות מוצרים של החברה מכילים קנבינואידים סינתטיים ולא קנאביס. “זה מאוד חמור ומדאיג לשמוע, ואנחנו נפרסם הודעה רשמית בנושא בימים הקרובים”, הוסיף מייגרט.

קופישופ הבולדוג (תמונה: אינסטגרם)
קופישופ הבולדוג (תמונה: אינסטגרם)

כפי שציין מייגרט, מיצויי קנאביס למעט חשיש כלל אינם חוקיים כלל ואינם נמכרים בקופישופס, כך ש”הבולדוג”, חברת הקנאביס הגדולה ביותר בהולנד, לעולם לא תסתכן בייצור בלתי חוקי של עטי אידוי כאלו לצורך הברחה לישראל, ולכן גם אין סיכוי שיש בישראל עטים “אמיתיים” מתוצרת הבולדוג.

למרות זאת, צרכנים רבים המשיכו ליפול לשקר של סוחרי העטים המזויפים ולמחיר הזול החדש והמפתה שלהם. על בסיס הפרסומים השקריים נפוצה לאחרונה בארץ האמונה לפיה רק חלק מהעטים הם מזויפים, בעוד שחלקם הם עטים אמיתיים של חברת בולדוג.

כאמור, נציג החברה ההולנדית מבהיר באופן חד משמעי כי חברת הבולדוג מעולם לא ייצרה עטי אידוי וכי כל עט אידוי שמתיימר להיות של חברת בולדוג הוא זיוף מסוכן.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר