טוען...

ראש בראש: מנכ”ל ‘שראל’ מול מגדלי הקנאביס

הקרב על השליטה בקנאביס הרפואי: אבי בוסקילה מנכ”ל חברת שראל וחגי הילמן יו”ר שולחן מגדלי הקנאביס הרפואי מתעמתים לראשונה מול המצלמה.

לאחר שחגי הילמן, יו”ר שולחן מגדלי הקנאביס הרפואי בישראל, נחשף לניגודי עניינים ומנהל בלתי תקין לכאורה במסגרת נסיון משרד הבריאות להעביר את ענף הקנאביס הרפואי לידי חברת ‘שראל’, החל קרב לחצים שאליו הצטרף גם ח”כ משה פייגלין והגיע לאחרונה עד לבג”ץ – שם נקבע כי החלטה בעניין צפויה להתקבל לקראת סוף שנת 2014.

אבי בוסקילה, מנכ”ל חברת שראל, ניסה בעבר להתגונן בפני ההאשמות הקשות ואמר כי טענותיו של פייגלין ואחרים כלפי חברת שראל הינן שגויות מן היסוד. “הטענות כלפי החברה הן הטעיית הציבור,” אמר בוסקילה לפני מספר חודשים. “אין חברה יותר מפוקחת משראל. יש נציגים של הממשלה בדירקטוריון של החברה. הממשלה חשופה לכל פרט בחברה ונציגי האוצר מעורבים בכל הנעשה.”

הבוקר (א’), לראשונה, התעמתו הילמן ובוסקילה זה מול זה, ואל מול המצלמות, במסגרת ראיון משותף בתכנית הבוקר “אורלי וגיא” בערוץ 10.

צפו בדיון המלא:

“שראל טוענים שהם חברה ממשלתית אבל למעשה הם חברה פרטית,” הסביר הילמן. “שראל היא חוליה מיותרת בשרשרת האספקה. אנו מבקשים כבר 4 שנים לספק את הקנאביס הרפואי דרך בתי מרקחת. אין שום צורך בחברה הזאת. שראל חתמה על הסכם במסגרתו היא תקבל 4 מיליון ש”ח בשנה גם אם לא יחלו פעילות בתחום הקנאביס הרפואי.”

“שראל מאשימה אותנו שאנחנו חברה פרטית אבל הם בעצמם חברה פרטית בדיוק כמונו,” הוסיף. “אחרי חודשים ארוכים שביקשנו לראות את החוזה, מה שנראה שם זה בזבוז כספי ציבור. אנחנו נגד מונופולים.”

“לדברים שנאמרו כאן אין קשר למציאות,” השיב בוסקילה. “חברת שראל קמה כדי להוות גוף רכש במטרה להקל על בתי החולים הקטנים במדינה. מאז שקיבלנו את הקנאביס החלו לעלות טענות נגדנו, למרות שאין אף גורם פרטי שמקבל שקל אחד בשראל. כל עודפי הרווח של החברה חוזרים לממשלת ישראל.”

“אנחנו לא ביקשנו ולא דרשנו לעסוק בקנאביס משום שלא חשבנו שאנו אלו שצריכים לעסוק בכך,” הוסיף. “קיבלנו עליהו את המטלה עלינו כמשימה לאומית. היום הקנאביס בישראל נשלט על ידי אנשים פרטיים. בשנת 2015 יהיו מכרזים לחברות חדשות.”

ממשרד הבריאות נמסר כי “החלטת הממשלה מפרטת את המודל לאסדרת תחום הקנאביס לשימוש רפואי במדינת ישראל. זהו מודל ייחודי וייעודי המפרט את שרשרת הפעולות בתחום הקנאביס הרפואי החל מהגידול, דרך הייצור והניפוק, ואינו מבוסס על אף מודל אחר. שראל יוגדר כגוף מבצע ואילו הגוף הרגולטורי הינו משרד הבריאות.”

ראו עוד:
ספקי הקנאביס הרפואי: “אין תרופות? קחו קנאביס חינם”
חגי הילמן קורא לתומכי הקנאביס להצטרף למאבק
צפו: כך תחלק חברת “שראל” קנאביס רפואי

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר