טוען...

קרולין גליק: “נמאס מתומכי הלגליזציה – זה סם מסוכן”

עורכת הג’רוזלם פוסט קרוליין גליק תוקפת בחריפות את המאבק ללגליזציה וטוענת כי מדובר בסם מסוכן במיוחד. “אחד מתוך 6 צעירים המעשנים מריחואנה מתמכרים אליו,” היא מצטטת את מסרי הרשות למלחמה בסמים, “זה סם מסוכן שהורס משפחות.”

קרוליין גליק, מי שנחשבת היום לאחד הקולות הבולטים בצד הימני של המפה הפוליטית, מצטרפת לאורן חזן בהגנה על עמדתו של גלעד ארדן, ומפרסמת פוסט בו היא תוקפת בחריפות את המאבק המתעורר להפסקת הפללת צרכני הקנאביס בישראל.

כשברקע מתעורר המאבק הציבורי ללגליזציה על רק התנגדותו של השר גלעד ארדן לרעיון הפסקת ההפללה, גליק, עורכת בכירה בעיתון הג’רוזלם פוסט וממקימות אתר ‘לאטמה’ העוסק בסאטירה ימנית, כותבת בסטטוס בפייסבוק כי היא מתנגדת בתוקף לכל הקלה.

קרולין גליק נגד לגליזציה
קרולין גליק: “נמאס לי מכל החוכמולוגים המשדלים בעד לגליזציה של מריחואנה,”

“נמאס לי מכל החוכמולוגים המשדלים בעד לגליזציה של מריחואנה,” כתבה וצירפה קישור לכתבה באתר הצהובון הבריטי ‘דיילי מייל’ בו נטען ששימוש במריחואנה הוא מסוכן כביכול. “מדובר בסם מסוכן, ממכר שהורס את החיים של מיליוני אנשים ועשרות מיליוני משפחות. תפסיקו להמעיט במשמעות ובסכנות,” אמרה.

“אסור להתבלבל,” הדגישה, “לא מדובר בסם קל. רק תחשבו על זה שהקהל העיקרי ששומע את דברי השבח בזכות הקנאביס הם בני העשרה. ואחד מתוך 6 צעירים המעשנים מריחואנה מתמכרים אליו.”

הסטטוס המפתיע זכה למאות תגובות, דווקא מתומכי הימין, שהסבירו לגליק שגם אם מדובר היה בחומר מסוכן, הרי שהפללת הצרכנים היא לא הפתרון היעיל לצמצום אחוזי השימוש.

“האם את תומכת באיסור על אלכוהול, טבק, קפה, סוכר, תרופות ללא מרשם ושאר סמים שיש להם תופעות לוואי ועלולים לעשות נזק?” שאל הגולש עידן, והוסיף: “קנאביס משמעותית פחות מסוכן מכל הנ”ל והרבה פחות ממכר מכל הנ”ל. אבל יותר מזה – האם הדרך שלך לעזור לאנשים שלטענתך נפגעו מקנאביס היא להכניס אותם לכלא? בואי נעשה קרימינליזציה של עוני ונכניס את מי שעני לכלא. אותו היגיון.”

“אני בעד לגליזציה לא כי זה סם קל, אלא כי למדינה אין מקום להחליט מה אדם עושה עם גופו,” כתב גולש אחר בשם אלירן. “יש לא מעט אנשים מעשנים בארץ שהם מתפקדים כאנשים רגילים. לא כל מי שמעשן מסטול מהתחת סליחה על הביטוי. ומי שרוצה לעשן יעשן בלי קשר.
במקומות שהיתה לגליזציה, היתה עליה קלה בכמות המעשנים ומאז ירידה חזרה למספרים הקודמים. להפוך משהו ללא חוקי זה לתת אותו לידיים של עבריינים ומחבלים.”

הסטטוס שפורסם:

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר